Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

27.02.2017
Mějte se na pozoru před falešnými mobilními operátory
Policisté na Českolipsku a Semilsku přijali v tomto týdnu  trestní oznámení na neznámé podvodníky, kteří okrádají zákazníky mobilních operátorů. V úterý přišla do mobilního telefonu 58letého muže z Nového Boru sms zpráva, která ho informovala o tom, že ho telefonní společnost chce odměnit jako věrného zákazníka a aby mohl ocenění získat, má odeslat nový přístupový kód do internetové samoobsluhy na konkrétní telefonní číslo. Kód pak přišel v sms zprávě od skutečného operátora. Tím, že ho oznamovatel přeposlal dál, umožnil dosud neznámému pachateli, aby si z jeho účtu dobil kredit ve výši 5 000 korun. O tom se dozvěděl sms zprávou od svého operátora, který mu potvrdil, že úspěšně dobil kredit pro  telefonní číslo, které vůbec neznal. Obratem se snažil tuto platbu vystornovat, ale to už podle vyjádření operátora nebylo technicky možné.
Ještě horší zkušenost má 30letá žena ze Semilska. Ta také přeposlala podvodníkům ze stejného důvodu svůj nově přidělený přihlašovací kód do své internetové zákaznické samoobsluhy. To se stalo v úterý. Z jejího účtu si pak někdo dobil kredit ve výši 5 000 korun a kromě toho jejím jménem uzavřel smlouvu o pravidelných měsíčních platbách za kredit ve výši 2 000 korun ve prospěch jistého telefonního čísla, které nezná a s jeho uživatelem nemá nic společného.
Oba zákazníci mobilních operátorů pochybili v tom, že přeposílali svá přístupová hesla na neznámá telefonní čísla. Jak policisté zjistili, tak je k tomu podvodníci ponoukají pod nejrůznějšími záminkami. Ve zmiňovaných případech podvodníci výhru předem nijak nespecifikovali, ale v jiných, které se v minulosti udály mimo Liberecko, nabízeli například jako cenu za věrnost nebo jako výhru v  soutěži  tablet od společnosti Apple i Pad Air.
Tím, že lidé postupují podle pokynů podvodníků, udělají totéž, jako by jim odeslali svou platební kartu i s pinem. Společnost poskytující mobilní telefonní služby o podvodech ví a své zákazníky vyzývá k obezřetnosti. Pachatelé jejím  jménem vystupují podvodně a samotná společnost za jejich  kriminální jednání není nijak zodpovědná.
Ivana Baláková, KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

26.02.2017
Hlasujte o nejlepšího sportovce
Máte poslední možnost svým hlasem ovlivnit výsledek ankety o nejlepšího sportovce Turnova za rok 2016. Čtenáři TvA pravidelně každoročně udílí Cenu veřejnosti. Stále ještě není o vítězi rozhodnuto! Svůj hlas můžete dát do pondělí 27. února do 23.59 hodin. Poté bude anketa ukončena. Ceny nejlepším sportovcům města za loňský rok budou předány na Střelnici v úterý 28. února od 18.00 hodin. Více ZDE

24.02.2017
ŠKODA KODIAQ VE SKI AREÁLU STRUHY
V sobotu 25. února od 9.00 hodin se veřejnosti v lyžařském areálu v turnovských Struhách představím první velké SUV KODIAQ  české automobilky ŠKODA. Zájemci budou mít možnost si prohlédnout i nový vůz Škoda Octavia FC. Testovací jízdy budou zahájeny od 10.00 hodin. Těšíme se na vás prodejní tým společnosti KONTAKT – Turnov. Více na www.kontaktoil.cz.

24.02.2017
Víkendové pozvánky: svátek divadla a exkluzívní ples v Kacanovech!

Až do neděle probíhá v Turnově svátek divadla, druhá největší přehlídka amatérských divadel v České republice Modrý kocour (ZDE). Nabídka 23 představení, dnešní slavnostní zahájení - i díky němu se loňská přehlídka stala v hlasování čtenářů TvA akcí roku 2016 v Turnově. Opravdu si akci nenechte ujít a zajděte alespoň na jedno představení. Víkend také nabízí mj. exkluzívní ples v Kacanovech ad.

Pátek 24. února
* HASIČSKÝ PLES SDH BŘEHY od 20.00 hodin v Ploukonicích na sále u Loudů. K tanci a poslechu hrají Veselí pozůstalí. Vstupné 100 Kč, předtančení, bohatá tombola. Informace a rezervace na tel. 776 759 568.

Sobota 25. února
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, k poslechu i tanci hraje Turnovanka. Hasičárna na Daliměřicích, od 16.00 hodin. Vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* BIG ´O´BAND – energy orchestra. Skvělé občerstvení, vynikající muzika, míchané nápoje, tombola. Výtěžek z plesu bude věnován Centru denních služeb SLUNCE VŠEM v Turnově, které pečuje o dospělé s autismem. Host: Waldovy Matušky. Vstupné 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě (rezervace na e-mailu: bilykacanovy@centrum.cz). Kulturní dům v Kacanovech, začátek ve 20.00 hodin.


23.02.2017
Sportovní pozvánky

Nadcházející víkend je co do sportovních pozvánek velmi pestrý. Dominují mu dva zápasy semifinále play-off prvoligových volejbalistů. Ti budou potřebovat podporu diváků, přijďte fandit a zažít jedinečnou atmosféru, která při jejich domácích zápasech v hale ve Skálově ulici panuje! A nezapomeňte hlasovat o nejlepšího sportovce za loňský rok, vyhlášení se už blíží.

Pátek 24. února
* VOLEJBAL, 1. liga, semifinále: TJ Turnov - VK EGE České Budějovice B. Hala TJ ve Skálově ulici od 19.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Modřišice (21.00), ZSLK.

Sobota 25. února
* VOLEJBAL, ženy, krajský přebor: TJ Turnov - TJ Sokol ŽBS Železný Brod. Tělocvična ZŠ Skálova od 9.00 a 13.00 hodin.
* VOLEJBAL, muži, krajský přebor: TJ Turnov - TJ Spartak Smržovka. Tělocvična ZŠ Skálova od 11.00 a 15.00 hodin.
* BASKETBAL, východočeská liga, muži: TJ Turnov - BC Rychnov nad Kněžnou, začátek v 14.00 hodin ve sportovní hale TJ.
* VOLEJBAL, 1. liga, semifinále: TJ Turnov - VK EGE České Budějovice B. Hala TJ ve Skálově ulici od 17.00 hodin.
* FLORBAL, národní liga mužů: TJ Turnov - FBC Panthers Liberec. Hala TJ od 20.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Všeň Pojizeří – Hnanice (20.00), ZSLK.

Neděle 26. února
* BASKETBAL, východočeská liga, muži: TJ Turnov - TJ Náchod, začátek v 10.00 hodin ve sportovní hale TJ.
* HÁZENÁ, žena, II. liga: TJ Turnov – TJ Sokol Bělá pod Bezdězem. Hala TJ ve Skálově ulici od 15.00 hodin. Od 13.00 hodin hrají mladší dorostenky se Slavojem Žirovnice (II. liga).
* FUTSAL, divize A: FC Dalmach Turnov – Svarog Teplice, hala TJ ve Skálově ulici od 19.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Performers – Sokol Turnov (20.15), ZSLK

Úterý 28. února
* NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2016. Vyhlašovány budou tradiční kategorie: sportovní akce roku, trenér roku, družstvo dospělých a mládeže, sportovní naděje do 14 a do 18 let a v závěru hlavní kategorie Nejlepší sportovec Turnova za loňský rok. Velký sál KC Střelnice od 18.00 hodin.


23.02.2017
Hlasujte v soutěži zimní Turnov o vítězi ceny sympatie veřejnosti
Město Turnov vyhlásilo veřejnou fotografickou soutěž, kterou fotografové zachytili jedinečnou atmosféru zimního města. Nyní můžete i vy určit svého vítěze. Soutěž byla otevřena pro všechny nadšené fotografy od amatérů až po profesionály. Zájemci se do soutěže hlásili zasláním svého snímku po dobu čtyř týdnů. Do uzávěrky soutěže přišlo neuvěřitelných 54 snímků ve dvou kategoriích. Přes původní očekávání se více zapojili dospělí - soutěžilo 43 autorů. V pondělí 13. února se sešla čtyřčlenná odborná porota složená z turnovských fotografů, která hodnotila a nakonec vybrala vítěze soutěže. V obou kategoriích porota vybrala tři vítězné fotografie a jeden snímek zařadila na místo s čestným uznáním. Kromě poroty však může i veřejnost určit svého vítěze. Všechny soutěžní snímky najdete již nyní na  facebookovém profilu města, kde mohou občané vybrat jeden snímek, který je nejvíce zaujme. Fotografie s nejvyšším počtem „To se mi líbí“ získá Cenu sympatie veřejnosti. Hlasovat můžete do 28. února. Na začátku března budou všichni ocenění pozváni na turnovskou radnici, kde jim budou předány věcné dary.

23.02.2017
Jizera a Libuňka na prvním povodňovém stupni
V noci na dnešek spadlo na hřebenech Jizerských hor okolo 20 mm, nejvíce na Souši (27). Krkonoše měly srážky opět vyšší, nejbližší stanice Medvědín 33 mm. Ve čtvrtek dopoledne prší jen drobně a srážky nikde nepřesahují 2 mm/hod. V nejbližších hodinách intenzívní déšť nepřijde. Všechny průtoky kulminovaly krátce po půlnoci nebo v časných ranních hodinách. Jizera má již kulminaci za sebou, bylo to skoro až na hranici druhého povodňového stupně, ve čtvrtek dopoledne již hladina klesá. Libuňka v Pelešanech dopoledne ještě nemá kulminaci úplně za sebou a je dost možné, že dosáhne druhého povodňového stupně a mírně se vylije z břehů. Srážky ale mají ustávat, resp. budou jen mírné, takže vše nasvědčuje tomu, že první vlnu tání sněhu na Turnovsku zvládneme bez jakýchkoli škod! Situaci i nadále sledujeme.

22.02.2017
Smrtelná nehoda
Dnes ve 2 hodiny 20 minut po půlnoci přijal důstojník operačního střediska Krajského ředitelství policie Libereckého kraje prostřednictvím linky 158 informaci řidiče osobního vozidla o tom, že se na silnici mezi obcemi Chutnovka a Bělá u Turnova střetl s chodcem. K detailům nehody se ale řidič přesně nedokázal vyjádřit. Přivolaný lékař na místě konstatoval úmrtí 26letého chodce, přičemž neurčil dobu smrti, tu stanoví až nařízená soudní pitva. Dopravní událost nyní dokumentuje služba kriminální policie a vyšetřování Územního odboru PČR v Semilech. (TZ PČR)

22.02.2017
Pomozte získat Rákosníčkovo hřiště
Město Turnov se zapojilo do soutěže společnosti Lidl, aby získalo nové dětské hřiště. Prosíme obyvatele o pomoc při hlasování. Turnov je jedním z 53 měst v kategorii do 25.000 obyvatel, které bojují o nové hřiště, které by obohatilo občanskou vybavenost sídliště na Výšince. Hlasovat můžete opakovaně každý den prostřednictvím webových stránek společnosti Lidl a facebookové aplikace (viz https://www.lidl-rakosnickova-hriste.cz). Termín ukončení hlasování je 28. února 2017. Turnov se průběžně pohybuje kolem 10. místa. Šance je tedy stále!

22.02.2017
V předjaří se budou kácet v Turnově dřeviny
Městský úřad Turnov, odbor životního prostředí, tímto informuje občany o kácení dřevin, které proběhne na pozemcích ve vlastnictví města Turnova v době vegetačního klidu. Doba vegetačního klidu je do 31. března. Kácet se budou dřeviny v těchto lokalitách: Mariánský hřbitov, ul. Přepeřská, Skálova, park u letního kina, sídliště u nádraží, ul. Studentská a hřbitov Pelešany. Jedná se o dřeviny, na které bylo vydáno pravomocné rozhodnutí dle § 8 odst. 1 Zákona o ochraně přírody a krajiny. Důvodem ke kácení je zhoršený zdravotní stav a vitalita stromů, nízká provozní bezpečnost daná přítomností defektů větvení, infikací kmene a větví, výskytem dutin, narušením kořenového systému. U některých dřevin je dalším z důvodů kolize se stavbami, příp. opravami stávajících staveb. Za pokácené dřeviny byla městu Turnov uložena náhradní výsadba. Žádáme občany, aby v době prací dbali zvýšené opatrnosti a pokynů realizačních firem a nevstupovali na dočasně uzavřená místa.
Hana Malá, odbor životního prostředí MěÚ Turnov

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4064 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS