Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

24.03.2017
Víkendové pozvánky
Nadcházející víkend, to je především finále první volejbalové ligy. Otázka zní: Bude Turnov mistrem ligy již v pátek večer? (viz ZDE) Přijďte do haly fandit, bude to neopakovatelné! V nabídce jsou také koncerty a divadlo, ze sportu kromě volejbalu ještě fotbal.

Pátek 24. března
* VĚRA MARTINOVÁ – KONCERT PRVNÍ DÁMY ČESKÉ COUNTRY. Kulturní dům v Tatobitech od 19.00 hodin. Předprodej vstupenek na Obecním úřadě v Tatobitech, nebo si je můžete zamluvit na tel. čísle 481 381 161 a 724 179 996.
* ČEKÁNÍ NA GODOTA. Obsazení Norberta Lichého a Dušana Urbana je základním stavebním kamenem dramaturgicko-režijní koncepce. V Divadle Petra Bezruče se podařilo vytvořit možná nejjiskrnější a nejzábavnější inscenaci Godota, jaká u nás kdy vznikla! Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 380 Kč.

Sobota 25. března
* VALNÁ HROMADA OBČANSKÉHO SPOLKU DĚDINA. Pohostinství U Studničků v Tatobitech od 14.00 hodin.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, k poslechu i tanci hraje Turnovanka. Hasičárna na Daliměřicích, od 16.00 hodin. Vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* HITFAKERS. Česko-albánská funky kapela, jejíž vznik je datován do roku 2005. Malá (domácí) scéna, kulturní kavárna KUS, začátek ve 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sportovní servis:

Pátek 24. března
* VOLEJBAL, finále 1. ligy: TJ Zikuda Turnov - Black Volley Beskydy. Hala TJ Turnov od 19.30 hodin. Případný čtvrtý zápas se hraje v sobotu 25. března (18.00). Pokud by nebyla série rozhodnuta, rozhodující páté utkání by se hrálo na beskydské palubovce 1. dubna.

Sobota 25. března
* FOTBAL / I. A třída: Přepeře – Doubí (10.00, hř. MFS Turnov), Pěnčín – Rozstání (15.00), Jablonecko - OP: M. Skála – Janov (15.30), Semilsko-OP: Přepeře B – Poniklá (15.00) MFS Turnov.

Neděle 26. března
* FOTBAL / Jablonecko-OP: Jenišovice B – Ž. Brod B (15.30).


23.03.2017
Finanční úřad rozšířil úřední hodiny podatelny
V souvislosti s odevzdáváním daňových přiznání přistoupil Finanční úřad pro Liberecký kraj k rozšíření úředních hodin podatelny. Podatelna pracoviště v Turnově bude mít na konci března z důvodu odevzdávání daně z příjmů rozšířené úřední hodiny. Mimořádné hodiny podatelny jsou následující: Od pondělí 27. do pátku 31. března bude otevřeno vždy od 8.00 do 17.00 hodin, v pondělí 3. dubna od 8.00 do 18.00 hodin.

23.03.2017
Další opravy svodidel na dálnici do Liberce
V několika etapách bude od dubna pokračovat rekonstrukce svodidel na státní silnici I/35 v úseku Jeřmanice a Ohrazenice. Jejich výměna ve středním dělícím pásu a na obou stranách krajnice si postupně vyžádá částečné uzavírky provozu až do začátku srpna. „Modernizace svodidel na daném úseku je nutná, protože ta stávající už nejsou tolik bezpečná a navíc nevyhovují kategorii silnice pro motorová vozidla,“ vysvětluje důvod omezení vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Jan Čáp.
Uzavírka bude probíhat v následujících etapách:
I. etapa od 3. 4. 2017 do 16. 4. 2017 – Hodkovice n. M. – drážní most – střední dělící pás 
II. etapa od 18. 4. 2017 do 14. 5. 2017 - Žďárek - Ohrazenice – střední dělící pás  
III. etapa od 15. 5. 2017 do 7. 6. 2017 - Žďárek - Ohrazenice – levá a pravá krajnice 
IV. etapa od 8. 6. 2017 do 28. 6. 2017 - Hodkovice n. M. - Žďárek – levá a pravá krajnice  
V. etapa 1. část od 29. 6. 2017 do 4. 8. 2017 - Jeřmanice - Hodkovice - pravá krajnice   
V. etapa 2. část od 29. 6. 2017 do 4. 8. 2017 – drážní most - Žďárek – střední dělící pás  
Nejvyšší dovolená rychlost bude v místech dotčených uzavírkou snížena na 80 kilometrů v hodině. V úsecích, kde to šířkové uspořádání silnice I. třídy umožní, bude doprava vedena v jednom směru ve dvou zúžených jízdních pruzích tak, aby bylo umožněno předjíždění pomalu jedoucích vozidel. Investorem modernizace zádržných systémů je Ředitelství silnic a dálnic ČR. (Zdroj: TZ LK)

22.03.2017
Spisovatelka Iva Procházková mezi turnovskými čtenáři
V rámci aktivit Března - měsíce čtenářů a stěžejní akce Týden čtení, navštívila své čtenáře česká spisovatelka, dramatička a scénáristka Iva Procházková. Školní klub základní školy ve Skálově ulici byl vhodným diskuzním místem nejen pro autorské čtení, besedy a mimořádnou dílnu čtení, ale žáci této školy si vyslechli též zajímavé  názory, postoje a seznámili se s pojmem emigrace a občanské statečnosti v období tak zvané normalizace. Paní Procházková také seznámila žáky s osudem filosofa Jana Patočky. Pro dospělé čtenáře proběhl tradiční pořad O literatuře s Ivou Procházkovou v kavárně KUS. Česká spisovatelka po komunistické perzekuci s rodinou emigrovala do Rakouska, kde získala první ocenění za literární tvorbu. Od roku 1994 žije a tvoří opět v České republice, Píše knihy především pro děti a mládež. Za tuto tvorbu má řadu ocenění u nás i v zahraničí. Několikrát získala titul Zlatá stuha za nejlepší knihy pro děti a mládež, je dvojnásobnou držitelkou ceny Magnesia litera.  Spisovatelka Iva Procházková přijala neoficiálně roli kmotry Městské knihovny Antonína Marka v Turnově. Děkujeme ji za tuto velkou poctu.
Eva Kordová, Knihovna A. Marka Turnov

21.03.2017
Katalog regionálních výrobků
Sdružení Český ráj vydalo v březnu nový Katalog regionálních výrobců v Českém ráji. Katalog nabízí kompletní prezentaci certifikovaných nositelů značky „Regionální produkt Český ráj“ - výrobky od keramiky, skla, šperků, textilních produktů, mýdel, přes pečivo, cukrovinky, maso, mléčné výrobky, med až po nápoje, jako jsou ovocné mošty či pivo. Čtenáři v katalogu najdou výběr kvalitních produktů místních výrobců včetně přehledné mapky a seznam prodejen, ve kterých je možné regionální výrobky zakoupit. Katalog bude k dispozici zdarma v informačních centrech regionu, v regionálních prodejnách a u nositelů značky Regionální produkt Český ráj. Dále bude distribuován na tuzemských veletrzích cestovního ruchu a dalších prezentačních akcích, kterých se Sdružení Český ráj či jeho partneři účastní. Elektronická verze katalogu je k dispozici ke stažení na adrese: http://www.regionalniprodukt.cz/cs/tiskoviny-ke-stazeni 

20.03.2017
Bruslařská sezona končí 2. dubna
V neděli 2. dubna se definitivně uzavře druhá historická sezona na Zimním stadionu Ludvíka Koška. Zájem veřejnosti o domácí zápasy hokejistů i zájem o hodiny pro veřejnost byl i v této sezoně značný. Naposledy před letní přestávkou si sem můžete přijít zabruslit první dubnovou neděli od 10.15 do 14.15 hodin. Kromě generálního partnera, kterým je firma Kamax, je od konce února stadion také výrazně označen oficiálním názvem Zimní stadion Ludvíka Koška, který je v noci osvětlený. Realizaci prováděla firma specializovaná  firma ASTRON print Praha.

20.03.2017
Zkontrolujte si platnost řidičského průkazu
Odbor dopravy Městského úřadu Turnov žádá obyvatele o kontrolu platnosti řidičských průkazů. Dle informací ministerstva dopravy vyprší letos v České republice více než 800 tisíc řidičských průkazů. V Turnově se má vyměnit přes dva tisíce řidičských průkazů, kterým vyprší platnost letos, a další, které jsou již prošlé. Někteří řidiči termín ukončení platnosti průkazu nekontrolují, a tak mnohdy jezdí s propadlým průkazem. Za takové chování hrozí řidiči pokuta na místě do dvou tisíc korun.
Množství prošlých průkazů je důsledkem povinné výměny růžových skládacích řidičáků, který probíhal před 10 lety. Největší počet řidičských průkazů vyprší během března, října a listopadu. Řidiči by měli platnost svého řidičského oprávnění pohlídat a dostatečně včas požádat o jeho výměnu.
O výměnu můžete požádat již tři měsíce před skončením platnosti průkazu a je zcela bezplatná. Vydání nového řidičského průkazu trvá tři týdny. Lze požádat také o vydání ve zrychlené lhůtě do deseti dnů, zde však řidiči zaplatí správní poplatek ve výši 500 korun.
Pro výměnu stačí přijít na odbor dopravy Městského úřadu Turnov do Skálovy ulice, čp. 72. Výměna se probíhá v přízemí budovy každý pracovní den od 8.00 do 12.00 hodin. V úředních dnech, pondělí a středa, navíc od 13.00 do 17.00 hodin. K vydání nového řidičského průkazu s sebou přineste také platný průkaz totožnosti, jednu průkazovou fotografii a současný řidičský průkaz.

19.03.2017
Fotbalové utkání odloženo
Dnešní první jarní divizní domácí utkání Turnova s Vysokým Mýtem bylo odloženo pro nezpůsobilý terén. (Zdroj: stránky FK Turnov)

17.03.2017
Víkendové pozvánky

Máme tu dvě víkendové přehlídky – jedna je loutkářská (TURNOVSKÝ DRAHOKAM), druhá hudební (NEFORM JAZZ FEST 2017), a také je tu Divadelní bál v Olešnici! Fandové fotbalu určitě vědí, ale ještě jednou připomínáme: V neděli se hraje první divizní zápas jarní sezony, přijďte fandit. Výkop je v 15.00 hodin.

Pátek 17. až neděle 19. března
* XXVII. TURNOVSKÝ DRAHOKAM. Regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj. Program přineseme v samostatném článku.

Pátek 17. března
CESTOVNÍK 2017 - FRANCIE. Klub českých turistů Sokol Turnov vás zve na podvečer s promítáním a povídáním o návštěvě dalekých krajů. Akce se koná v zasedací místnosti v 1. patře turnovské sokolovny od 18.00 hodin a o své návštěvě dvou oblastí Francie - Bretaně a Provence - budou vyprávět a promítat Jana a Mirek Mejzrovi.

Pátek 17. a sobota 18. března
* NEFORM JAZZ FEST 2017. V pátek večer se jako hlavní hvězda večera představí zpěvák Ondřej Ruml za doprovodu Matej BenkoQuintetu. Před nimi vystoupí známí turnovští jazzmani Josef Uchytil a Jindřich Bada se svým Duo Bigbandem a hosty. Všichni pravověrní jazzoví fanoušci si jistě nenechají ujít ani sobotní program, na němž se v hlavním čase představí jeden z nejvýznamnějších českých jazzových hudebníků, multiinstrumentalista a skladatel Jiří Stivín. Jeho vystoupení bude předcházet koncert skvělého domácího Lédl Jazz Q.
Pátek 17. března - 19.00 hod. – Duo Bigband & hosté, 20.30 hod. – Ondřej Ruml & Matej Benko Quintet.
Sobota 18. března - 19.00 hod. – Lédl Jazz Q, 20.30 hod. – Jazz Kvartet Jiřího Stivína.
KC Střelnice, vstupné v předprodeji 120 Kč/jeden den, 200 Kč/dva dny, na místě 160 Kč/jeden den.

Sobota 18. března
* ŠIBŘINKY – RÁZ: PRVNÍ REPUBLIKA. Sokolovna v Přepeřích od 20.00 hodin. Hraje kapela Prorock. Vstupné 80 Kč, masky 50 Kč. Všichni jsou srdečně zváni!
* DIVADELNÍ BÁL. Pořádá Obnovený divadelní spolek Jirásek. K tanci zahraje Folklor Trio, součástí večera bude i předtančení "Česká beseda" v provedení členů spolku. Sál hospody Na Návsi v Olešnici od 20.00 hodin. Vstupné 100 Kč.

Servis kulturních akcí podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Sobota 18. března
* VOLEJBAL, II. liga: Malá Skála – Jablonec nad Nisou. Tělocvična ZŠ od 10.00 a 14.00 hodin.

Neděle 19. března
* FOTBAL / DIVIZE: Turnov – Vysoké Mýto (15.00).


17.03.2017
Na Turnovsku byla ukončena všechna opatření proti ptačí chřipce
Krajská veterinární správa rozhodla o ukončení všech mimořádných veterinárních opatření. Turnov a okolí spadal od 27. ledna 2017 do ochranného pásma, ve kterém platila mimořádná opatření biologické bezpečnosti v chovech pro minimalizaci nebezpeční přenosu ptačí chřipky. S koncem února se ochranné pásmo změnilo na pásmo dozoru. Dne 3. března vydala Krajská veterinární správy nařízení, kterým byla zrušena všechna opatření týkající se veterinárních opatření proti výskytu nákazy ptačí chřipky.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4094 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS