Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

22.11.2016
Pozor na obchodníka s psími kotci
Koncem srpna letošního roku vyhledal 35letý muž ze Semilska na bazarových internetových stránkách nabídku odprodeje psího dvoukotce za 30 tisíc korun. Spojil se proto s prodejcem nejprve e-mailem a později s ním komunikoval i telefonicky a prostřednictvím sms zpráv. Podle dohody mu 22. září poukázal na jeho účet 30 tisíc korun a čekal na své zboží. Podvodník se mu ještě potom několikrát ozval, aby s ním domluvil barvu kotce a ještě nějaké konkrétní detaily. Naposledy byl s oznamovatelem ve spojení koncem října a pak se definitivně odmlčel, i když zaplacený kotec kupujícímu do dnešního dne nedoručil.
Semilští policisté zjistili, že několik případů velmi podobných podvodných nabídek prodeje psích kotců se objevilo i mimo náš region a z toho důvodu budou spisový materiál postupovat kolegům z Jihomoravského kraje. Pokud budete v dohledné době shánět na bazarových portálech psí kotce, mějte se  na pozoru před podvodníky. (Zdroj: PČR)

21.11.2016
Abychom nezapomněli. Výpověď o totalitě v Evropě
V úterý 8. listopadu proběhla na Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole v Turnově prezentace čítanky pro starší středoškoláky kdekoliv v Evropě s názvem „Abychom nezapomněli“. Českou verzi čítanky, která vyšla pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, vydala Platforma evropské paměti a svědomí a její zástupkyně Neela Winkelmannová tuto prezentaci vedla. 
Vzpomínkami na své věznění v padesátých letech dokreslila absurdity a hrůzy totalitní vlády paní Hana Dvořáková, předsedkyně pobočky KPV ČR Turnov- Semily. Svůj názor o důležitosti zasazovat se za základní lidská práva, svobody a demokratické hodnoty ve společnosti představil také Ondřej Vetchý, herec, člen Činoherního klubu Praha.
Prezentace se účastnili žáci 2. ročníku Hotelnictví, 2. a 3. ročníku oboru Cestovní ruch a 1. ročníku Strojírenství – celkem 86 žáků. Škola obdržela do školních knihoven 11 výtisků knihy, která přibližuje 30 pozoruhodných životních příběhů lidí postižených totalitou z 16 evropských zemí, ale nabízí i fotografie a faksimile dokumentů. Prezentaci čítanky doprovázelo promítání krátkých dokumentárních filmů o obětech totalit.
Dana Votrubcová, Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov, votrubcova@ohsturnov.cz

21.11.2016
Tanečníci z celého světa se sjeli na šampionát do Libereckého kraje
Taneční festival World Dance Championschip 2016 od zítra hostí Liberecký kraj. Tanečníci z celého světa se v termínu od 22. do 27. listopadu setkají v Liberci, který se už po osmé stává pomyslným parketem pro otevřené taneční mistrovství světa. Záštitu nad šampionátem převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
Své taneční umění předvede na šampionátu přes tisíc účastníků. Nejpočetnější je česká výprava, která má výhodu domácího prostředí. Očekává se také početná výprava z Ruska, Polska, Francie, Belgie, Švédska i Itálie a letos poprvé i z Jižní Afriky a Jižní Korey. Mistrovství světa bude lákavé i divácky, neboť si přijdou na své vyznavači mnoha tanečních stylů. Soutěžní klání i doprovodný program je divácky velice atraktivní. Krásné kostýmy, skvělá taneční vystoupení, budoucí mistři světa i speciální hosté, to vše můžete vidět a zažít v libereckém Centru Babylon.
Hlavním pořadatelem tanečního mistrovství světa World Dance Championship 2016 je Taneční a pohybová škola ILMA z Turnova. Více informací na www.latinofestival.cz

18.11.2016
V Turnově je otevřena akademie pro seniory
Základní umělecká škola Turnov otevírá v rámci Zdravého města Turnova a MA21 Akademii umění a kultury pro seniory. 
Akademie III. věku poskytuje specificky zaměřené studium v uměleckých oborech pro studenty seniorského věku, kteří mají zájem studovat a aktivně se věnovat hudbě, tanci, divadlu nebo výtvarnému umění. 
Podmínkou přijetí je zájem o studium a dosažení seniorského věku. Škola může přijmout ke studiu i držitele ZTP, studenty ve věkové kategorii 55+ a také ty, kteří zatím nedosáhli věku potřebného pro přiznání starobního důchodu. Personálně je výuka zabezpečena kvalifikovanými pedagogy z řad učitelů ZUŠ Turnov a dalšími specializovanými lektory z oblasti celoživotního vzdělávání. Akademie umění a kultury umožňuje individuální nebo skupinovou výuku.
Vzdělání na Akademii je téměř bezplatné. Prostory, materiál a personální zajištění poskytuje ZUŠ. Veškeré další výdaje plně hradí město Turnov a Liberecké kraj. Spoluúčast seniorů nepřesáhne 100 korun za měsíc. 
(Zdroj: TZ města Turnov)

16.11.2016
Zastal se kamaráda a skončil v nemocnici
Policisté pátrají po útočníkovi, který 5. listopadu kolem půlnoci v restauračním zařízení Bar Nebar v Palackého ulici v Turnově vážně zranil 17letého mladíka z Liberecka. Ten se sem přišel pobavit se svým kamarádem a kamarádkou. Když s nimi seděl u stolu, objevil se u nich neznámý agresor a začal fackovat kamaráda oznamovatele s tím, že se mu měl údajně posmívat. Napadený byl v šoku a nezmohl se na žádnou obranu. Oznamovatel se ho proto zastal, ovšem tím ale strhl veškerou pozornost útočníka na sebe. Ten ho opakovaně udeřil pěstí do obličeje a způsobil mu tím dvojnásobnou zlomeninu spodní čelisti. Poškozený má nyní zdrátovanou čelist, nemůže mluvit a potravu dokáže přijímat jen v tekuté nebo kašovité formě. Podle lékařů bude jeho léčba trvat týdny.
Policisté se touto cestou obracejí na případné svědky události se žádostí o pomoc s objasněním průběhu celého incidentu i dopadením útočníka. Informace přijme známá tísňová  linka Policie ČR 158, každá služebna Policie ČR nebo přímo policisté obvodního oddělení policie v Turnově. (Zdroj: TZ PČR)

15.11.2016
Využijte dva dny volna navíc ke sportování!

Turnovští školáci a spolu s nimi i rodiče či prarodiče mohou ve dnech volna 17. a 18. listopadu a o následném víkendu využít rozšířené nabídky hodin pro veřejnost plaveckého bazénu a zimního stadionu.

* Plavecký bazén má ve čtvrtek 17. a v pátek 18. listopadu otevřeno pro veřejnost od 8.00 do 20.00 hodin. (www.bazen-turnov.cz)

* Zimní stadion 17. listopadu:
* 8.00 – 9.30 - celá plocha pro hokejky
* 9.45 – 15.30 - veřejné bruslení
* 17.00 - HC Turnov 1931 - HC Frýdlant

* Zimní stadion 18. listopadu:
* 8.00 – 9.30 - celá plocha pro hokejky
* 9.45 – 15.00 - veřejné bruslení
* 17.45 – 19.45 - veřejné bruslení
www.maskova-zahrada.cz


15.11.2016
Okradli ji na ulici
Turnovští policisté přijali trestní oznámení od 41leté místní ženy, kterou okradl neznámý kapsář o peněženku. Měla ji v kabelce přehozené přes rameno, když procházela Nádražní ulicí. Spolu s peněženkou ji zloděj připravil o finanční hotovost 120 korun, dvě platební karty a osobní doklady.
Jednoho podobného pachatele již policisté dostihli. Z přečinu krádeže se zodpovídá 38letý muž z Jičína. Ten při návštěvě jednoho turnovského baru okradl 28letou návštěvnici o peněženku s finanční hotovostí 4.300 korun, platební kartou a osobními doklady. Měla ji uloženou v kabelce, kterou si bohužel ponechala na barové židli několik minut bez dozoru. On využil příležitosti a peněženku z kabelky odcizil, aniž by si toho na místě někdo z hostů všiml. Při krádeži ho ale zaznamenala bezpečnostní kamera, z toho důvodu se ani nesnažil svůj čin popírat.
(Zdroj: TZ PČR)

15.11.2016
Koordinátoři mezinárodních organizací navštívili tradiční sklářské firmy
Tři desítky zástupců organizací z devíti zemí se nedávno v Malé Skále zúčastnily projektu „SEE – Sample EU Entrepreneurship“, který připravilo Mezinárodní vzdělávací centrum GEMS za podpory programu EU ERASMUS +. Cílem projektu je seznámit jeho účastníky s příklady úspěšné praxe v oblasti malého a středního podnikání v lokalitách s nedostatkem pracovních příležitostí. Koordinátoři mezinárodních organizaci z Velké Británie, Gruzie, Turecka, Arménie, Španělska, Izraele, Portugalska a Ukrajiny navštívili řadu podniků a firem tradičního sklářského odvětví, např. AAC Bižuterie a DTGLASS v Železném Brodě, Wranovsky Crystal v Turnově a sociální podnik Glass Lucie v Semilech. V podnicích absolvovali odborné workshopy a diskutovali se zástupci firem o problematice podnikání a vytváření nových pracovních příležitostí.
Pro zahraniční hosty byla ve společnosti AAC Bižuterie a firmě Wranovsky Crystal připravena série ukázek sklářské výroby a měli i možnost vlastnoručně vyzkoušet některé ze sklářských technik. V neziskové organizaci Zrnko naděje byli účastníci seznámeni s plánem komunitního bydlení pro zdravotně znevýhodněné občany v Semilech.
Alena Jeslínková, alena.jeslinkova@gmail.com

13.11.2016
Svoz biopopelnic bude proveden v náhradním termínu
Svoz biopopelnic v Turnově ve čtvrtek 10. listopadu nebyl proveden z klimatických důvodů. Bioodpad byl přimrzlý k nádobám. Z tohoto důvodu bude výjimečně proveden náhradní svoz ve čtvrtek 17. listopadu. Nádoby připravte na obvyklé svozové místo večer ve středu 16. listopadu. Odbor životního prostředí MěÚ Turnov a Technické služby Turnov s. r. o.

11.11.2016
Víkendové pozvánky

Takhle na akce bohatý víkend už letos nebude! V pátek jde u nádraží lampionový průvod pro děti, metalová hudební přehlídka se uskuteční v klubu Magic, country kapela Bodlák hraje na Střelnici a úspěšné divadelní představení Světáci proběhne v Olešnici. V sobotu na Vyskři odhalují pamětní desku významnému rodákovi za účasti vzácných hostů, v centru TOPTEC mají den otevřených dveří, večer v lokomotivním depu Turnov vystoupí Jana Kratochvílová! V neděli se hraje poslední podzimní utkání fotbalové divize!

Pátek 11. listopadu
* PUTOVÁNÍ ZA SV. MARTINEM. Základní škola Skálova pořádá v budově v Alešově ulici u nádraží vítání sv. Martina, který možná přijede na bílém koni. Těšit se můžete na program s vystoupením Flétniček, lampionový průvod a samotný příjezd sv. Martina. Akce se uskuteční od 17.00 hodin na školní zahradě v rámci Zdravého města a MA21.
* MAGIC METAL NIGHT 2016 + křest CD kapely AnarchiA „Soudný den“. Akce začíná v turnovském klubu Magic v 19.00 hodin. Vystoupí zde kapely, jako jsou turnovská stálice Silent Session a mladoboleslavská Piranha. Turnovskou scénu bude také reprezentovat AnarchiA se svým novým CD (křest kolem 23. hodiny) a kapela Rain z Nového Města pod Smrkem dotáhne celý večer do konce.
* BODLÁK. Písně, které máte rádi, si poslechnete v podání známé turnovské kapely ve složení: Míra Jíra (kytara, foukací harmonika a zpěv), Jirka „Dědek“ Paldus (mandolína, zpěv), Jirka „Houba“ Václavík (banjo, kytara, zpěv), Tomáš Preisler (kontrabas, zpěv). Kavárna KUS od 20.00 hodin.
* SVĚTÁCI. V pořadí již 22. divadelní repríza úspěšného představení spolku Jizeran z Rakous. Představení této hry bylo uvedeno na mnoha místech včetně přehlídky ochotnických spolků v Josefově Dole. V turnovském divadle bylo zcela vyprodáno a v Olešnici máte jednu z posledních možností Světáky vidět. Derniéry budou o týden později nakonec dvě, protože ohlášení posledního představení Jizeranem na domovské scéně v Rakousích se setkalo s takovým zájmem, že jedno závěrečné představení nestačí. Sál Hospody v Olešnici. Začátek v 19.00 hodin, vstup 80 Kč, předprodej v Hospodě v Olešnici

Sobota 12. listopadu
* PRODEJNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY se uskuteční od 10.00 do 17.00 hodin v prostorách OÚ Karlovice.
* KOCOUR V BOTÁCH. Výpravné loutkové představení pro děti na motivy francouzské pohádky Charlese Perraulta o chudém mládenci a jeho veselém společníku, kterému nikdo jinak neřekne než Kocour v botách. Městské divadlo od 10.00 hodin.
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VÝZKUMNÉHO ÚSTAVU TOPTEC. Centrum sídlí v Sobotecké ulici v Turnově, čp. 1660 (areál Dioptry). Otevřeno je od 10.00 do 15.00 hodin, prohlídky každou celou hodinu. Více na www.toptec.eu.
* SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU VYSKEŘSKÉHO RODÁKA. Ve 13.00 hodin začíná na Vyskři státní hymnou vzpomínková akce, která vyvrcholí odhalením pomníku zdejšího rodáka, hudebního skladatele a dirigenta Josefa Nesvadby Hamáčka (1822 Vyskeř – 1876 Darmstadt). Úvodní řeč pronese Tomáš Jan Podivínský, velvyslanec ČR ve Spolkové republice Německo, který laskavě převzal záštitu nad slavností. Akce se zúčastní také hejtman Libereckého kraje Martin Půta a další osobnosti veřejného života. K odhalení pomníku dojde ve 13.40 hodin, od 14.00 hodin se koná koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie (Vojtěch Ištvánek, student konzervatoře, hra na housle, sbor Musica Fortuna). Od 15.00 hodin bude možné navštívit v prostorách zasedací místnosti obecního úřadu výstavu o životě a díle Josefa Nesvadby Hamáčka.
* TURNOVANKA. Setkání s oblíbenou dechovkou. „Hasičárna“ na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* HOTEL MEZI DVĚMA SVĚTY. Tajemný hotel mezi bytím a nebytím. Místo, kde jsme si všichni rovni a kde člověk nalézá i ztrácí. Městské divadlo od 19.30 hodin.
* JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ & Illuminati.ca. Koncert legendární zpěvačky žijící střídavě v Česku a v Londýně. Lokomotivní depo Turnov, začátek ve 20.00 hodin. V 19.30 hodin odjíždí speciální motoráček do depa z peronu hlavního nádraží. Večer ukončí koncert kapely Ovčie Kiahne. Vstupné v předprodeji 170 Kč, na místě 200 Kč, předprodej v Trafice U Vildy ve Skálově ulici.

Servis kulturních akcí podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Pátek 11. listopadu
* VOLEJBAL, 1. liga: TJ Zikuda Turnov – TJ ČZU Praha. Začátek ve sportovní hale ve Skálově ulici v 19.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Performers (21:00)

Sobota 12. listopadu
* VOLEJBAL, II. národní liga: Malá Skála - Chvaletice. Začátky v tělocvičně ZŠ v 10.00 a ve 14.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Sokol Turnov – Hnanice (16.00).

Neděle 13. listopadu
* FOTBAL / DIVIZE: Turnov – Živanice (14.00).
* HÁZENÁ, ženy, II. liga: TJ Turnov - Sokol Kobylisy II B. Začátek v hale ve Skálově ulici v 16.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Modřišice – Všeň (20.15).


| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4094 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS