Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

15.11.2016
Koordinátoři mezinárodních organizací navštívili tradiční sklářské firmy
Tři desítky zástupců organizací z devíti zemí se nedávno v Malé Skále zúčastnily projektu „SEE – Sample EU Entrepreneurship“, který připravilo Mezinárodní vzdělávací centrum GEMS za podpory programu EU ERASMUS +. Cílem projektu je seznámit jeho účastníky s příklady úspěšné praxe v oblasti malého a středního podnikání v lokalitách s nedostatkem pracovních příležitostí. Koordinátoři mezinárodních organizaci z Velké Británie, Gruzie, Turecka, Arménie, Španělska, Izraele, Portugalska a Ukrajiny navštívili řadu podniků a firem tradičního sklářského odvětví, např. AAC Bižuterie a DTGLASS v Železném Brodě, Wranovsky Crystal v Turnově a sociální podnik Glass Lucie v Semilech. V podnicích absolvovali odborné workshopy a diskutovali se zástupci firem o problematice podnikání a vytváření nových pracovních příležitostí.
Pro zahraniční hosty byla ve společnosti AAC Bižuterie a firmě Wranovsky Crystal připravena série ukázek sklářské výroby a měli i možnost vlastnoručně vyzkoušet některé ze sklářských technik. V neziskové organizaci Zrnko naděje byli účastníci seznámeni s plánem komunitního bydlení pro zdravotně znevýhodněné občany v Semilech.
Alena Jeslínková, alena.jeslinkova@gmail.com

13.11.2016
Svoz biopopelnic bude proveden v náhradním termínu
Svoz biopopelnic v Turnově ve čtvrtek 10. listopadu nebyl proveden z klimatických důvodů. Bioodpad byl přimrzlý k nádobám. Z tohoto důvodu bude výjimečně proveden náhradní svoz ve čtvrtek 17. listopadu. Nádoby připravte na obvyklé svozové místo večer ve středu 16. listopadu. Odbor životního prostředí MěÚ Turnov a Technické služby Turnov s. r. o.

11.11.2016
Víkendové pozvánky

Takhle na akce bohatý víkend už letos nebude! V pátek jde u nádraží lampionový průvod pro děti, metalová hudební přehlídka se uskuteční v klubu Magic, country kapela Bodlák hraje na Střelnici a úspěšné divadelní představení Světáci proběhne v Olešnici. V sobotu na Vyskři odhalují pamětní desku významnému rodákovi za účasti vzácných hostů, v centru TOPTEC mají den otevřených dveří, večer v lokomotivním depu Turnov vystoupí Jana Kratochvílová! V neděli se hraje poslední podzimní utkání fotbalové divize!

Pátek 11. listopadu
* PUTOVÁNÍ ZA SV. MARTINEM. Základní škola Skálova pořádá v budově v Alešově ulici u nádraží vítání sv. Martina, který možná přijede na bílém koni. Těšit se můžete na program s vystoupením Flétniček, lampionový průvod a samotný příjezd sv. Martina. Akce se uskuteční od 17.00 hodin na školní zahradě v rámci Zdravého města a MA21.
* MAGIC METAL NIGHT 2016 + křest CD kapely AnarchiA „Soudný den“. Akce začíná v turnovském klubu Magic v 19.00 hodin. Vystoupí zde kapely, jako jsou turnovská stálice Silent Session a mladoboleslavská Piranha. Turnovskou scénu bude také reprezentovat AnarchiA se svým novým CD (křest kolem 23. hodiny) a kapela Rain z Nového Města pod Smrkem dotáhne celý večer do konce.
* BODLÁK. Písně, které máte rádi, si poslechnete v podání známé turnovské kapely ve složení: Míra Jíra (kytara, foukací harmonika a zpěv), Jirka „Dědek“ Paldus (mandolína, zpěv), Jirka „Houba“ Václavík (banjo, kytara, zpěv), Tomáš Preisler (kontrabas, zpěv). Kavárna KUS od 20.00 hodin.
* SVĚTÁCI. V pořadí již 22. divadelní repríza úspěšného představení spolku Jizeran z Rakous. Představení této hry bylo uvedeno na mnoha místech včetně přehlídky ochotnických spolků v Josefově Dole. V turnovském divadle bylo zcela vyprodáno a v Olešnici máte jednu z posledních možností Světáky vidět. Derniéry budou o týden později nakonec dvě, protože ohlášení posledního představení Jizeranem na domovské scéně v Rakousích se setkalo s takovým zájmem, že jedno závěrečné představení nestačí. Sál Hospody v Olešnici. Začátek v 19.00 hodin, vstup 80 Kč, předprodej v Hospodě v Olešnici

Sobota 12. listopadu
* PRODEJNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY se uskuteční od 10.00 do 17.00 hodin v prostorách OÚ Karlovice.
* KOCOUR V BOTÁCH. Výpravné loutkové představení pro děti na motivy francouzské pohádky Charlese Perraulta o chudém mládenci a jeho veselém společníku, kterému nikdo jinak neřekne než Kocour v botách. Městské divadlo od 10.00 hodin.
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VÝZKUMNÉHO ÚSTAVU TOPTEC. Centrum sídlí v Sobotecké ulici v Turnově, čp. 1660 (areál Dioptry). Otevřeno je od 10.00 do 15.00 hodin, prohlídky každou celou hodinu. Více na www.toptec.eu.
* SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU VYSKEŘSKÉHO RODÁKA. Ve 13.00 hodin začíná na Vyskři státní hymnou vzpomínková akce, která vyvrcholí odhalením pomníku zdejšího rodáka, hudebního skladatele a dirigenta Josefa Nesvadby Hamáčka (1822 Vyskeř – 1876 Darmstadt). Úvodní řeč pronese Tomáš Jan Podivínský, velvyslanec ČR ve Spolkové republice Německo, který laskavě převzal záštitu nad slavností. Akce se zúčastní také hejtman Libereckého kraje Martin Půta a další osobnosti veřejného života. K odhalení pomníku dojde ve 13.40 hodin, od 14.00 hodin se koná koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie (Vojtěch Ištvánek, student konzervatoře, hra na housle, sbor Musica Fortuna). Od 15.00 hodin bude možné navštívit v prostorách zasedací místnosti obecního úřadu výstavu o životě a díle Josefa Nesvadby Hamáčka.
* TURNOVANKA. Setkání s oblíbenou dechovkou. „Hasičárna“ na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* HOTEL MEZI DVĚMA SVĚTY. Tajemný hotel mezi bytím a nebytím. Místo, kde jsme si všichni rovni a kde člověk nalézá i ztrácí. Městské divadlo od 19.30 hodin.
* JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ & Illuminati.ca. Koncert legendární zpěvačky žijící střídavě v Česku a v Londýně. Lokomotivní depo Turnov, začátek ve 20.00 hodin. V 19.30 hodin odjíždí speciální motoráček do depa z peronu hlavního nádraží. Večer ukončí koncert kapely Ovčie Kiahne. Vstupné v předprodeji 170 Kč, na místě 200 Kč, předprodej v Trafice U Vildy ve Skálově ulici.

Servis kulturních akcí podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Pátek 11. listopadu
* VOLEJBAL, 1. liga: TJ Zikuda Turnov – TJ ČZU Praha. Začátek ve sportovní hale ve Skálově ulici v 19.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Performers (21:00)

Sobota 12. listopadu
* VOLEJBAL, II. národní liga: Malá Skála - Chvaletice. Začátky v tělocvičně ZŠ v 10.00 a ve 14.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Sokol Turnov – Hnanice (16.00).

Neděle 13. listopadu
* FOTBAL / DIVIZE: Turnov – Živanice (14.00).
* HÁZENÁ, ženy, II. liga: TJ Turnov - Sokol Kobylisy II B. Začátek v hale ve Skálově ulici v 16.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Modřišice – Všeň (20.15).


11.11.2016
Předvánoční tvoření
V sobotu 12. listopadu jste zváni do Domu přírody v Dolánkách na „Předvánoční tvoření“. V době od 10.00 do 16.00 hodin jsou zde připraveni lektoři se zajímavým programem pro děti a dospělé. Vstup je zdarma, hradí se pouze materiál v dílničce. Zároveň si můžete prohlédnout expozici Českého ráje.

10.11.2016
Výherci soutěže o volné vstupenky na koncert Jany Kratochvílové
Kamil Pinta a V. Tomek z Turnova a Jarmila Šebková z Rovenska pod Troskami byli vylosováni z celkem 38 došlých soutěžních lístků a v sobotu 12. listopadu od 20.00 půjdou na koncert legendární Jany Kratochvílové do turnovského lokomotivního depa zadarmo! Její koncert společně s kapelou Illuminati.ca slibuje výjimečný hudební zážitek. Kratochvílová po emigraci v 80. letech našla druhý domov v Londýně, dnes žije střídavě ve Velké Británii, v Praze a v Berlíně. Na koncertě v lokomotivním depu zazní její staré hity i hudební novinky. V 19.30 hodin odjíždí speciální motoráček do depa z peronu hlavního nádraží.
„Na koncert se hrozně těšíme, takovouhle legendu jsme tu ještě neměli. Pro návštěvníky máme v depu připraveny vyhřáté vagony s občerstvením, svařáky, grogy a v koncertní hale také lampy s plynovým topením, takže se opravdu nikdo nemusí bát, že by mu na koncertě byla zima. Chceme si to všichni hlavně užít,“ říká za pořadatele Honza Bílý, který je současně frontmanem kapely Ovčie Kiahne, kapely, která večer v depu uzavře.

10.11.2016
Do Turnova přijede svatý Martin
Základní škola Skálova naplánovala na středu 11. listopadu vítání sv. Martina, který možná přijede na bílém koni. Od ZŠ v Alešově ulici půjde lampionový průvod. Těšit se můžete na program s vystoupením Flétniček a samotný příjezd sv. Martina. Akce se uskuteční od 17.00 hodin na školní zahradě v rámci Zdravého města a MA21.

10.11.2016
Opravy komunikací v plném proudu
Odbor správy majetku Městského úřadu Turnov informuje o opravách komunikací. Většina městských částí Turnova se potýká s různým stavem komunikací. Aby se zamezilo nebezpečným a kolizním situacím před zimními měsíci, tak se ještě na podzim tohoto roku připravilo několik oprav silnic. Všechny opravy by měly být hotovy do půlky listopadu.
Dotčené lokality:
* Komunikace vedoucí obydlenou částí Kadeřavce v úseku mezi čp. 20 a 30.
* Komunikace na Bukovině v úseku od čp. 45 až k čp. 50.
* Ulice Zdeňka Nejedlého mezi ulicemi Jeronýmovou a Koněvovou.
* Na Daliměřicích ulice U Lip mezi čp. 185 a 375.
* Zpevněná plocha v ulici Zahradní u obchodu Coop.
Kromě zmíněných oprav se v prvním listopadovém týdnu začne s budováním veřejného osvětlení od zámku Hrubý Rohozec směrem na kruhový objezd a Malý Rohozec. Na komunikaci bude navíc zpevněna krajnice. Práce zde budou probíhat celý listopad a předpokládané ukončení činnosti je plánováno na polovinu prosince.

10.11.2016
Provoz kompostárny a sběrného dvora Vesecko

Odbor životního prostředí MěÚ a Technické služby Turnov informují o změně provozní doby v kompostárně a sběrném dvoře. Občané mohou kompostárnu na Malém Rohozci i nadále využívat do konce listopadu. Provozní doba je ve dnech pondělí, středa a pátek od 13.00 do 16.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin. V novém kalendářním roce se kompostárna bude otevírat opět od dubna. Provoz sběrného dvora Vesecko je upraven na zimní období, které začíná listopadem a končí v únoru. Po tuto dobu mohou obyvatelé využívat služeb v týdnu od 9.00 do 16.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin.


08.11.2016
Nové rádio Libereckého kraje – Český rozhlas Liberec
Český rozhlas rozšiřuje své regionální vysílání – v Libereckém kraji začala vysílat od začátku listopadu samostatná regionální stanice ČRo Liberec. Doposud vysílala liberecká redakce pod značkou Český rozhlas Sever a regionální vysílání plnila pouze ve všedních dnech v pořadu „Pohodové odpoledne z Liberce“, zbylá část vysílání byla společná s ústeckou rozhlasovou redakcí, která i nadále zachovává název ČRo Sever.
Československý rozhlas v Liberci v minulosti působil řadu let v Alšově ulici v Elgrově vile. V roce 1960 se stal ústeckou pobočkou tehdejšího Československého rozhlasu Ústí nad Labem. Až v devadesátých letech se začalo odpojovat vysílání z Liberce – nejprve liberecké zprávy a posléze i celé vysílací bloky Českého rozhlasu Sever.
Spolupráci s novým rozhlasem přijaly i známé osobnosti z kraje – moderátorka Marcela Augustová, kreslíř a humorista Petr Urban, regionální spisovatel a publicista Marek Řeháček a spisovatelka a sběratelka starých regionálních receptů a ředitelka turnovského muzea Vladimíra Jakouběová. Program Českého rozhlasu Liberec ve všedních dnech odstartuje ranní vysílání Dobré ráno z Liberce s Janem Žílou nebo Tomášem Benešem, dopolední blok ponese název Dopoledne pod Ještědem, moderovat ho bude Iveta Kalátová s lifestylovou tematikou a denně zajímavým regionálním hostem. V poledne budou na programu (posluchačům známé a oblíbené) Písničky na přání s Mirkem Tartárkem. Odpolední vysílací blok – Pohodové odpoledne z Liberce přinese aktuální reportáže a informace z kraje, za mikrofon usednou Petr Klimeš nebo David Hamr. (Zdroj: TZ ČRo)

08.11.2016
Úspěch žáků v mezinárodní soutěži
Naše základní škola se zúčastnila mezinárodní soutěže „Vezmi žlutou barvičku“. Jedním z témat XI. ročníku byl Karel IV. a jeho svět. Soutěž měla část výtvarnou a část literární. Jen do výtvarné soutěže bylo zasláno více než 1 150 obrázků. Naši školu reprezentovala knížka „Povstaňte, přichází král“. V literární části získali Lukáš Melíšek ze 7. A a Renata Trakalová ze 7. B mimořádnou cenu odborné poroty za poezii. Ve výtvarné části byla Filipu Teodoru Duškovi z 2. B udělena mimořádná cena poroty, Sáře Franzové z 8. A cena za nápad za „Pozvánku ke stavbě mostu“. Druhé místo bylo uděleno Monice Duffkové ze 7. B za portrét Karla IV. První místo obsadila s ilustrací knižní obálky Alenka Ho z 9. B. Za knížku „Povstaňte, přichází král“ získala naše škola pamětní list.
Jana Kepková, ZŠ Žižkova, Turnov, Kepkova.J@seznam.cz

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4097 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS