Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - melancholicky
 

19.08.2016
Víkendové pozvánky
Netradiční podvečer se dnes uskuteční před Střelnicí – Cirkus Tety. V sobotu můžete zajet na Sychrov na oblíbené Skotské dny, na Troskách je trampský festival, na Rotštejně šermířské loučení s létem. Velmi pestrá je také sportovní nabídka…

Pátek 19. srpna
* CIRKUS TETY – BEDŘICH. Divadlo. Nový cirkus plný vzdušné akrobacie bude vyprávět příběh o tom, co se stane, když se dvě paní zamilují do jednoho Bedřicha. Prostor před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup volný.

Sobota 20. srpna
* ZÁMEK SYCHROV – SKOTSKÉ HRY. Již 16. ročník tradiční zábavy v duchu nejen skotském - zámecký park po celý den
* XV. ROČNÍK LETNÍCH KONCERTŮ VÁŽNÉ HUDBY: Musica Dolce Vita Praha (trio komorních sólistek s mezzosopranistkou D. Demuth, členkou ND). Kostel sv. Josefa u zámku Hrubá Skála od 16.30 hodin, vstupné 50 Kč. Pořádá Spolek rodáků a přátel Turnova.
* HRAD TROSKY – TROSECKÝ ŠIRÁK. IX. ročník festivalu trampských písní. Občerstvení zajištěno. Teplé oblečení s sebou. Od 18.00 do 02.00 hodin. Vstupné: dospělí 150 Kč, snížené 100 Kč.
* SYNAGOGA TURNOV: SIMCHA - Oyf a Veg – Na cestě. Klezmerová kapela se představí s písněmi židovských hudebníků z východní Evropy a Ameriky 19. a 20. století. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* BJÖRK – POST. Poslechový večer. Album dosáhlo na druhou příčku hitparády v britském žebříčku a v USA se stalo platinovým. Post je elektropopovým zážitkem, který obsahuje mnoho hudebních stylů. Prostor před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup volný.

Sobota 20. a neděle 21. srpna
* XVIII. ŠERMÍŘSKÉ LOUČENÍ S LÉTEM. Na hrad Rotštejn srdečně zvou Ochrana Klokočských skal, z. s., a kastelánka hradu.
* Program: 20. srpna - v Klokočí na Fialníku
- 10.00 slavnostní bohoslužba
- 10.40 – průvod pod korouhví paní z Rotštejna ku hradu
- Hrad Rotštejn – pohádka Čertovské kvítí za hudebního doprovodu souboru historické hudby Trifikus z Liberce, začátky představení: 11.15, 13.15 a 15.15 hodin.
* Program 21. srpna:
- Hrad Rotštejn – pohádka Čertovské kvítí za hudebního doprovodu souboru historické hudby Trifikus z Liberce, začátky představení: 11.15, 13.15 a 15.15 hodin.
Vstupné dospělí 40 Kč, děti do 12 let 25 Kč. V případě deštivého počasí či sněžení se akce nekoná a hrad je uzavřen.

Neděle 21. srpna
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU V DOLÁNKÁCH: Najdi kličku, Ciferníčku aneb - hodinářská pohádka. Hraje Divadýlko Matýsek Rynoltice. Začátky v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní nabídka:

Pátek 19. až neděle 21. srpna
* Pěkné prázdniny v Českém ráji s orientačním během - podrobnosti viz ZDE

Sobota 20. srpna
* TRIATLONOVÝ ZÁVOD DVOJIC: kolo (20 km), běh (6 km) a jízda na kánoi (9 km). Zázemí závodu je v občerstvení KozaPoint v Dolánkách. Jednotlivé kategorie odstartují v časových blocích s hromadným startem. Na předávkách mezi disciplínami kolo/běh a běh/kánoe budou občerstovací stanice, kde doplníte tekutiny a cukry.  Start mužské kategorie ve 13.00 hodin, ženy startují ve 13.15 hodin. Více na http://kotatmir.wix.com/triatlonrajem
* Od 11.00 hodin se koná na hasičské louce v Radimovicích 27. ROČNÍK SYCHROVSKÉHO POHÁRU, soutěže v požárním útoku. Bohaté občerstvení zajištěno. Soutěžní týmy z celé ČR.
* FOTBAL: KP / Pěnčín – Osečná, I. A třída / Přepeře – Rovensko (MFS Turnov 13.00!), Semilsko - OP: Přepeře B  Stružinec, Semilsko - OS: Mírová – Studenec B. Začátky utkání v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak.

Sobota 20. a neděle 21. srpna
* MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V PASENÍ OVCÍ A POHÁR OBCE RAKOUSY. Soutěžní areál se nachází v obci Rakousy. V sobotu budou soutěže zahájeny v 7.45 hodin v neděli  v 9.15 hodin. Atraktivní podívaná pro diváky!

Neděle 21. srpna
* 4. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MUŽŮ A ŽEN V ATLETICE. Městský atletický stadion Ludvíka Daňka. Turnovskou atletiku zde bude reprezentovat družstvo žen, proti nim budou stát ženy z České Lípy, LIAZU Jablonec nad Nisou, Liberce, Rumburku a Varnsdorfu. Soutěže startují v 10.00 hodin dopoledne. Přijďte podpořit turnovské ženy na cestě za obhajobou titulu!
* Fotbal: Semilsko - OS: Rovensko B – Kruh. Začátek v 17.00 hodin.


19.08.2016
Smůla se jí nalepila na paty
Smolné dny měla 61letá žena z Příšovic. Ta se nejdříve z vyjížďky na kole nevrátila domů, protože ji po nehodě převezli zdravotníci zdravotnické záchranné služby sanitou do Panochovy nemocnice v Turnově, kde byla jeden den hospitalizována. Když se pak vrátila domů, zjistila, že jí někdo z její domácnosti odcizil 19 tisíc korun. Dveře bytu byly přitom nedotčené, čímž se nabízí myšlenka, že pachatel měl klíče, odemkl si, vzal peníze a pak za sebou zase zamknul. Oznamovatelka z toho vyvodila, že jí pravděpodobně okradl její partner. On ale takové nařčení odmítá. Krádež po přijetí trestního oznámení prověřují policisté místního obvodního oddělení policie. (Zdroj: TZ PČR)

19.08.2016
Na silnicích Libereckého kraje v červenci zemřeli čtyři lidé
V červenci došlo na silnicích Libereckého kraje k celkem 341 dopravním nehodám vyšetřovaným Policií ČR. Při nich zemřeli čtyři lidé, dalších sedm bylo zraněno těžce a 126 lehce. Z policejních statistik vyplývá, že v každém z okresů zemřelo po jedné osobě. Na silnicích České republiky v červenci zemřelo 60 osob. To je nejméně od roku 1993. Nejtragičtějším byl rok 1994, kdy při nehodách zemřelo dnes neuvěřitelných 767 lidí. „Neustále se zvyšuje počet případů, kdy viník od dopravní nehody ujede. Za prvních sedm měsíců letošního roku jich bylo 392, což je oproti loňsku o 27 více,“ upozorňuje Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti. „Závažnost dopravních nehod v našem kraji je dlouhodobě pod celostátním průměrem. Zatímco na jeden tisíc vyšetřovaných nehod v ČR zemřelo 5,2 osoby, v Libereckém kraji se jednalo o 4,4 oběti,“ dodává Vlasta Suchánková, mluvčí Krajského ředitelství PČR Libereckého kraje.

17.08.2016
Okradli ji v baru
V sobotu nad ránem mezi 1. a 2. hodinou se bavila v baru v Palackého ulici v Turnově 46letá žena přímo u barového pultu s neznámým atraktivním pětačtyřicátníkem. Slovo dalo slovo a oba dva se dohodli na tom, že spolu odjedou taxíkem. Po celý večer měla žena pod barovou stoličkou odložený svůj batoh. Byly v něm osobní doklady, platební karta, léky v hodnotě tisíce korun a dvoutisícová hotovost. Ještě před odjezdem si odskočila na toaletu, a když se pak pro něj k baru vrátila, už ho na svém místě nenašla. Kromě batohu postrádala také svého společníka, který zmizel jak pára nad hrncem… (TZ PČR)

16.08.2016
Cyklistka pod vlivem alkoholu narazila do nákladního vozidla
K nehodě došlo v Příšovicích. Třiašedesátiletá žena jela na jízdním kole po chodníku ve směru od Příšovic na Přepeře, náhle z něho sjela do silnice a narazila do pravého boku projíždějícího nákladního vozidla jedoucího směrem na Přepeře. Došlo k pádu cyklistky na vozovku a jejímu zranění. U řidiče nákladního vozidla byl alkohol vyloučen provedenou dechovou zkouškou, u zraněné cyklistky byl ale nález pozitivní – 0,34 promile alkoholu v dechu. Charakter jejího zranění a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření. Předběžná výše způsobené škody činí částku jen sto korun. Věc i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Semilech. (TZ PČR)

12.08.2016
Víkendové pozvánky

Dnes odpoledne můžete ve Šťastné zemi v Radvánovicích zažít jeden z vrcholů sezony – koncert turnovského Big Bandu (15.00) a kapely MIG 21 s nezaměnitelným hercem a zpěvákem Jiřím Macháčkem (17.00), pak můžete ještě od 19.00 vyrazit na Noc na Karlštejně na hrad Valdštejn (19.00), a kdybyste toho ještě měli málo, tak od 20.00 v areálu Pivovaru Rohozec koncertuje Lucie (revival). Pestrá nabídka je také v sobotu a v neděli (ZDE). V neděli nezapomeňte, že od 17.00 hodin zahajuje divizní fotbalová sezona zápasem FK Turnov – FC Přední Kopanina.

Pátek 12. srpna
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ: MIG 21 A BIGBAND TURNOV. V rámci letošních Slavností slámy se uskuteční od 15.00 hodin koncert BIGBANDU TURNOV a od 17.00 hodin koncert známé kapely MIG 21 v čele s hercem a zpěvákem Jiřím Macháčkem. Park Šťastné země v Radvánovicích je otevřen od 9.00 do 21.00 hodin, připraven bude po celý den animační program a  zábava pro celou rodinu!
* PEPA LÁBUS A SPOL. Kytarista a zpěvák zahájil svou kariéru v roce 1984 jako folkový hudebník, postupně se k němu připojili houslista Slávek Forman a baskytarista Tomáš Nýdrle. Prostor před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup volný.
* HRAD VALDŠTEJN: Noc na Karlštejně aneb Na hradě je ženská. Známé divadelní představení v podání mladoboleslavského Divadýlka na dlani. Vstupné: 80 Kč. Začátek v 19.00 hodin.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY. Letní seriál koncertů na nádvoří Pivovaru Rohozec. Vystoupí kapela LUCIE (revival). Začátek ve 20.00 hodin.

Sobota 13. srpna
* HRAD TROSKY – VÍKEND NA STŘEDOVĚKÉM HRADĚ. Divadelní vystoupení, šerm, středověká kapela, dobové tance, sokolnické ukázky, středověký kolotoč, lukostřelba.
* BRAMBORÁKOVÉ ODPOLEDNE. SDH Hnanice-Borek zve na příjemné posezení, které začíná v Hnanicích na návsi v 15.00 hodin. K tanci a poslechu bude hrát country kapela.
* COUNTRY POSEZENÍ se skupinou Bodlák. „Hasičárna“ Bukovina u Dolánek od 16.00 hodin. Pořádá SDH Bukovina.
* POSEZENÍ S DECHOVKOU od 18.00 hodin v Havlovicích „Pod Lipami“.  K tanci i poslechu hraje Plechařinka. Bohaté občerstvení připraveno. Akce se koná za každého počasí.
* U2 - THE JOSHUA TREE. Poslechový večer. Album oceněné dvěma Grammy za album roku a nejlepší rockový počin roku je považováno za nejlepší album U2 vůbec. Skupina se při jeho natáčení nechala inspirovat americkým folklórem. Prostor před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup volný.

Neděle 14. srpna
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU V DOLÁNKÁCH: Plechové pohádky, hraje LS Kordula Liberec. Začátky v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin.


12.08.2016
Noční vlaky z Liberce
Noční vlakové spoje začnou nově o víkendech a svátcích jezdit z Liberce i dalšími směry. Cestující se z večerních akcí, které se konají v krajském městě, dostanou vlakem do Frýdlantu, Turnova, Semil a Hrádku nad Nisou. Jejich provoz začne s platností nových jízdních řádů od 11. prosince 2016. „Cestujícím chceme vyjít maximálně vstříc, a tak po projednání s dopravci, Českými drahami a Die Länderbahnem navrhujeme zavedení zkušebního provozu vlaků s odjezdem v 0.35 hodin z Liberce ve směrech: Frýdlant, Hrádek nad Nisou a Turnov, s pokračováním vlaku až do Semil. V tuto dobu budou jezdit o víkendech a svátcích,“ uvádí Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti Korid LK s tím, že k zavedení „půlnočních“ vlaků připraví Liberecký kraj informační letáky. Roční náklady na zavedení nočních vlaků jsou předpokládány ve výši 1,4 mil. Kč. (Zdroj: TZ LK)

10.08.2016
Lávka přes náhon se bude opravovat
Odbor správy majetku Městského úřadu Turnov informuje o uzavření lávky pro chodce přes náhon Jizery.
V období od 15. srpna do 15. října se bude opravovat lávka vedoucí z autobusového nádraží a centrálního parkoviště přes náhon do centra města. V době opravy pěší lávky budou chodci používat příjezdovou komunikaci na autobusové nádraží ulici Na Lukách, kterou se dostanou do ulice Palackého vedoucí do centra města. (Zdroj: TZ města Turnov)

09.08.2016
Policisté pátrali po tygrovi
Včera ráno přijalo operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje telefonát od 67letého muže, který policistům oznámil, že se po zahradě domu v Bořkovské ulici v Semilech pohybuje mladý tygr. Jeho výskyt ve městě si dal do souvislosti s tím, že na Semilsku nedávno účinkoval cirkus a domníval se, že se může jednat o jejich zaběhnutou šelmu. Operační důstojník na místo okamžitě vyslal hlídku, na kterou zde čekal oznamovatel, aby policistům ukázal směr, kudy tygr procházel. Policisté si přivolali na pomoc psovoda se služebním psem, kterého chtěli nasadit na čerstvou stopu. Zhruba dvacet minut po zahájení pátrací akce ale získali  informaci od místních občanů o tom, že se v této čtvrti vyskytuje velmi urostlá kočka domácí, která má  zrzavé zabarvení s pruhy a nápadně připomíná tygra. Ostatně to nebylo poprvé, kdy tu stejná kočka vyvolala mezi lidmi paniku. Policisté proto krátce před 9. hodinou ranní pátrání po tygrovi ukončili. V tuto chvíli se snažíme sehnat fotografii zmíněné kočky. Ta s námi  zatím „nespolupracuje“ a běhá si, kde se jí zrovna zachce, ale až se nám ji podaří vyfotit, fotku zveřejníme.
Ivana Baláková, KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

09.08.2016
Cyklista pod vlivem havaroval
V neděli 7. srpna kolem 20.30 hodiny projížděl Turnovem ve směru od Nádražní ulice k Palackého ulici 32letý cyklista, který při průjezdu zatáčkou ztratil kontrolu nad svým kolem a po nárazu do kovového zábradlí spadl na silnici. Utrpěl přitom zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Kromě toho ho ale nemine správní řízení. Policisté mu totiž bezprostředně po havárii naměřili 1,64 promile alkoholu v krvi. V této souvislosti mu nyní hrozí až padesátitisícová pokuta.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4062 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS