Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - zima, namesti - panorama
 

27.09.2016
O rozdělení „hotelovky“ rozhodnou (či nerozhodnou) až noví zastupitelé
Dnes měli zastupitelé Libereckého kraje na svém posledním zasedání v tomto volebním období mj. jednat i o rozdělení turnovské Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy. Nejednali. Bod byl stažen z programu. Rozhodnutí tak bylo ponecháno až na nové zastupitelstvo vzešlé z krajských voleb, které se uskuteční na začátku října. „Ministerstvo školství chce navíc od příštího školního roku změnit financování středních škol, i proto by bylo dobré s rozhodnutím počkat,“ řekl hejtman Martin Půta agentuře ČTK.

26.09.2016
Lávka na autobusové nádraží je již otevřena
Od pátku 23. září je po rekonstrukci znovu otevřená pěší lávka, která vede přes náhon řeky Jizery a spojuje autobusové nádraží s centrem města. Stavební práce přišly rozpočet města na půl milionu korun, prováděla je firma EKIA z Teplic. Rekonstrukce lávky byla práce ukončena o 22 dní dříve, než bylo původně plánováno.

26.09.2016
POZVÁNKA
Veřejné zasedání turnovské zastupitelstva města se uskuteční mimořádně v pondělí 26. září od 17.00 hodin v sále KC Střelnice. Na programu mj. jsou velké investiční akce Turnova a VHS v letech 2017 – 2020, vyhláška o veřejné produkci, projekt modernizace škol, Greenway Jizera, koncepce cestovního ruchu, projekt táborové základny Krčkovice, svoz odpadu, seznámení s výsledky jednání s občany ad. Podrobnosti najdete ZDE, zasedání je přenášeno on-line na internetu, odkaz najdete na stránkách města.

23.09.2016
Víkendové pozvánky

Nadcházející víkend je v tomto roce poslední s větší kumulací akcí pod širým nebem. Je z čeho vybírat!

Pátek 23. až neděle 25. září
* 10. JUBILEJNÍ VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY, KVĚTIN A DALŠÍCH PŘÍRODNIN. Pořádá ZO Českého zahrádkářského svazu Tatobity v sále místní Restaurace Hasičárna. V pátek otevřeno od 14.00 do 19.00 hodin, v sobotu od 10.30 do 18.00 hodin a v neděli od 10.30 do 16.00 hodin.

Sobota 24. září
* KNÍŽECÍ LOV NA SYCHROVĚ (Slavnost luku a nože) – 3. ročník. Jedinečná příležitost pro malé i velké střílet z luků na makety zvířat i terče v krásném prostředí zámeckého parku. Pro zvládnutí základů lukostřelby budou k dispozici zkušení instruktoři. Celodenní akce ve spolupráci s lukostřeleckými kluby 3D lukostřelby (od 10.00 do 16.00 hodin).
* RÁKOSNÍČEK A HVĚZDY. Známé večerníčkové postavičky ožívají ve veselém představení na motivy knihy Jaromíra Kincla. Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ NA DLASKOVĚ STATKU. Posvícení, svátek sousedské soudržnosti, svátek spojený s hojností jídla, masa, pečiva, dostatkem pití a zábavy. Od dob středověku patřilo k nejvýznamnějším v roce. Zejména v hospodářských oblastech považováno za určité vyvrcholení hospodářského roku. Pro malé i velké návštěvníky bude na statku připravena tradiční dílna - vyrábět se bude dožínkový věnec. Budou zde pracovat řezbáři v rámci svého sympozia, a to vše doplní řemeslnický trh a bohatý kulturní program.
* PUTOVÁNÍ S VEČERNÍČKEM – rozloučení s létem v Pelešanech. Zábavná cesta pro děti, na které je čekají večerníčkovské postavičky, soutěže, hádanky a překvapení. Start je u místní hasičárny od 12.00 do 15.00 hodin. Trasa je vhodná i pro kočárky, občerstvení zajištěno. Pořádá Sbor dobrovolných hasičů Pelešany.
* NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES V JENIŠOVICÍCH. I letos návštěvníky čeká les osvícený mnoha svíčkami a barevnými svítícími tyčinkami, spousta živých strašidel, ale nově se můžete těšit i na plno neživých exponátů. Start i cíl je na koupališti v Jenišovicích. Děti do 6 let startují od 18.30 do 19.30 hodin, větší děti od 19.30 do 21.00 hodin. Trať je dlouhá zhruba 2,5 km.
* HUBERTSKÁ ZÁBAVA. Přijďte se pobavit a zatančit si v sále na návsi na Podháji (u Modřišic). Začátek ve 20.00 hodin. Hraje kapela Sousedi z Jablonce n. N.

Sobota 24. a neděle 25. září
* SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ V ROVENSKU POD TROSKAMI - pouťové atrakce na sportovišti za základní školou, mše v kostele sv. Václava. V sobotu od 17.00 pořádá Okrašlovací spolek koncert v kostele sv. Václava na Týně od 17.00 hodin. Vystoupí Jitka Vlašánková a Martin Sedlák – violoncello. Na programu jsou skladby Françoise  Couperina, J. S. Bacha, Antonia Vivaldiho ad. V sobotu od 20.00 hodin POUŤOVÁ ZÁBAVA v sále radnice - hraje Rouden Band.Rouden Band.

Neděle 25. září
* HRAD VALDŠTEJN: NAROZENINY ALBRECHTA Z VALDŠTEJNA. Setkání s mužem, který tvořil evropské dějiny. Začátek ve 13.00 hodin.
* SHUM DAVAR – mimořádný koncert na závěr sezony. Shum Davar je mezinárodní skupina, kterou tvoří muzikanti z Běloruska, Gruzie, Slovenska a České republiky a hrají klezmer/world music. V turnovské synagoze vystoupí s arménskou zpěvačkou Karin Sarkisjan. Děkujeme sponzorům koncertu – firmě Crytur Turnov. Synagoga v Krajířově ulici od 18.00 hodin.

Kulturní servis podrobně ZDE.

Sportovní pozvánky:

Sobota 24. září
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Lomnice, I. A třída: Rovensko – Desná, I. B třída: Jenišovice – Pěnčín, Semilsko-OS: Tatobity – Mírová. Začátky utkání v 17.00 hodin.

Neděle 25. září
* HÁZENÁ, mladší dorostenky: TJ Turnov - Sokol Písek. Hala TJ ve Skálově ulici od 13.00 hodin.
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov - Sokol Písek B. Hala TJ ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Kolín, Semilsko-OS: Rovensko B – Libštát B, Jablonecko-OP: M. Skála – Kořenov. Začátky utkání v 17.00 hodin.


22.09.2016
O víkendu bude otevřeno koupaliště, bude i noční bruslení
O nadcházejícím víkendu podle některých optimistických předpovědí má být až 23 °C. V sobotu bude proto otevřené koupaliště v Maškovce od 11.00 do 18.00 hodin za cenu odpoledního vstupného. „O případném otevření v neděli budeme informovat během soboty na internetových stránkách Maškovy zahrady. V dalších dnech bude koupaliště otevřeno podle aktuální předpovědi počasí,“ říká jednatel Městské sportovní Turnov Jindřich Kořínek. A protože sportování není nikdy dost, tak v sobotu můžete ještě využít noční bruslení na Zimním stadionu Ludvíka Koška. Otevřeno bude od 21.00 do 23.59 hodin.

22.09.2016
Hořelo ve Svijanech
Požár zahradní chatky ve Svijanech zaměstnal dnes tři jednotky hasičů. Požár byl ohlášen těsně před polednem s tím, že je chata celá v plamenech. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Turnova, dobrovolní z Turnova a Svijan. Požár byl zpozorován pozdě. Když dorazili hasiči k události, byly všechny hořlavé materiály a předměty zcela zasaženy. Hasiči na likvidaci použili dva vodní proudy, z objektu vynesli dvě PB lahve (10 kg). V době vzniku požáru se uvnitř chaty nikdo nenacházel, událost se obešla bez zranění. Kolem 14.30 hodin bylo místo zásahu předáno majiteli a hasiči se začali vracet zpět. Výše škody je zatím v šetření, příčinou požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na elektroinstalaci. (TZ HZS LK)

21.09.2016
Cyklistka se střetla s dodávkou
V úterý 20. září před pátou hodinou odpoledne přijalo operační středisko hasičů informaci o dopravní nehodě v Turnově, Palackého ulici, kde došlo ke střetu dodávky s cyklistkou. S přivolanými turnovskými profesionálními hasiči dorazili k události také zdravotníci a společně ošetřovali zraněnou ženu. Po tuto dobu byla silnice kompletně uzavřena. Po naložení pacientky do sanitního vozu byl provoz na komunikaci obnoven. Hasiči předali místo zásahu policistům a před půl šestou se vrátili na stanici. (Zdroj: TZ HZS LK)

19.09.2016
Sezona ve Šťastné zemi ještě nekončí
Na sobotu 24. září se chystají v areálu Šťastné země Brambora den. Připraveny budou hry i soutěže s bramborovou tematikou a určitě i bramborová jídla, protože to k podzimu prostě patří. V říjnu zde bude velká drakiáda. A aby nebyl program stále jen pro děti, ve stejný den, tedy v sobotu 15. října, mohou rodiče ochutnat zabíjačkové speciality na Staročeské zabíjačce. Pokud nám bude počasí přát, bude park otevřen do 31. října, v týdnu za sníženou mimosezonní cenu a připravena je nabídka pro školy a školky i s možností doprovodného programu. Více na www.stastnazeme.cz. -mf-

19.09.2016
Zloděj navštívil suterén domu
V časovém úseku mezi 3. až 9. zářím vnikl zatím neznámý zloděj do sklepních prostor bytového domu v ulici 28. října v Turnově, kde způsobil škodu ve výši 34 tisíc korun. Z jedné suterénní místnosti odcizil bez použití zjevného násilí horské jízdní kolo značky Wheeler v hodnotě tři tisíce korun a potom páčením vnikl do jedné ze sklepních kójí, odkud si odnesl nejrůznější elektronářadí za celkem 30 tisíc. Oprava poškozených zárubní přijde majitele sklepní komory na další tisícikorunu. Po totožnosti pachatele činu pátrají policisté obvodního oddělení policie v Turnově. Pokud ho dopadnou, bude se zodpovídat nejen z přečinu krádeže, ale také z porušování domovní svobody.

16.09.2016
Kulturnov se přesouvá do prostor Střelnice
Větru a dešti poroučet pořád ještě neumíme. Zítřejší Kulturnov, oslava turnovské kultury zakončující starou a zároveň startující novou kulturní sezonu, se proto zítra nebude konat venku, ale v útrobách budovy Kulturního centra Střelnice. Hlavní scéna festivalu se přesouvá na velký sál a divadla pro děti se budou konat v zrcadlovém sále. Hudební scéna v kavárně KUS zůstává beze změny.
Stále však platí, že se všichni návštěvníci Kulturnova můžou těšit na nezvykle bohatý kulturní program, bezpočet vystupujících a dobré jídlo a pití, což dohromady dělá Kulturnov skvělou sobotní akcí, a to i v případě, že počasí babímu létu pokračování už nedopřeje.
Program najdete ZDE, více také na facebooku.com/kulturnov

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4097 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS