Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - zima, namesti - panorama
 

17.06.2016
Pozor! Koncert přeložen!
Z důvodu nepřízně počasí je dnešní koncert nové tváře české populární hudby – Sebastiana – přeložen na 1. července se začátkem v 18.00 hodin, zakoupené vstupenky v předprodeji zůstávají v platnosti.

15.06.2016
Budova bývalého kina Bio Ráj je na prodej
Na květnovém zasedání turnovští zastupitelé schválili prodej objektu bývalého kina v Žižkově ulici. Objekt se nachází na stavební parcele č. 855/2 a jeho zastavěná plocha je o výměře 1242 m². Pro nabízené území je dle Územního plánu Turnova stanoveno funkční využití „BS – bydlení smíšené“, což umožňuje využít objekt k bydlení i jiné občanské vybavenosti ve městě. Kupní cena je ve výši 5,5 mil. Kč a konečný termín podání nabídek na odkoupení je do 15. srpna 2016 do 17.00 hodin. Prohlídka objektu je v případě zájmu možná na požádání. Podrobnější informace podá odbor správy majetku, Růžena Jarošová, tel. 481 366 317, e-mail: r.jarosova@mu.turnov.cz.

15.06.2016
V květnu žádný mrtvý při dopravních nehodách v Libereckém kraji!
Za prvních pět měsíců letošního roku zaznamenaly statistiky dopravních nehod již pět mrtvých, o tři více než v roce 2015. Pozitivní zprávou je, že v květnu se nehody obešly bez obětí na lidských životech. Meziročně narostl o 11 procent počet nehod vyšetřovaných Policií ČR, rovněž tak se o 21 procent zvýšil počet lehce zraněných. Naopak o pět méně lidí bylo při nehodách zraněno těžce. „Narůstajícím problémem jsou nehody, kdy byl u viníků zjištěn alkohol či drogy. Zatímco v roce 2015 bylo vyšetřováno 78 takových případů, letos se jednalo o 92 nehod,“ upozorňuje Jan Polák, koordinátor bezpečnosti silničního provozu Libereckého kraje. V 55 případech byla hladina alkoholu vyšší než jedno promile, v 19 případech se jednalo o drogy v případné kombinaci s alkoholem. 
Nejvíce nehod (1 219) zavinili řidiči motorových vozidel. Následovaly střety se zvěří či domácími zvířaty (271 případů) a ve 42 případech byli na vině řidiči nemotorových vozidel. Děti podobně jako v loni zavinily 17 nehod. Chodci se sice podepsali na vzniku 13 nehod, oproti roku 2015 však došlo k poklesu o nemalých 15 takových případů. V obci se stalo 968 nehod (o 51 více než loni). Na silnicích mimo obec pak 596 nehod – zde je zaznamenán výrazný nárůst o 108 případů. Sedmkrát se bouralo i na železničních přejezdech, tyto nehody se naštěstí obešly bez obětí na životech a dokonce i bez zranění. (Zdroj: TZ LK)

14.06.2016
Pomozte pohlídat omezení zápachu z Juty
Společnost Juta, sídlící v Palackého ulici, se již dlouhodobě snaží bojovat s šířícím se zápachem, a proto přistoupila k dalším opatřením. Přes dřívější snahy se prozatím nepodařilo zastavit šíření zápachu vyplývající z výroby. Společnost na základě domluvy s turnovskou radnicí dojednala umístění nákladného zařízení specializovaného na zamezení zápachu. Zařízení bude nyní ve zkušebním provozu. Prosíme tímto občany, aby nám podali zpětnou reakci na fungování zařízení. Pošlete nám váš názor, zda se situace kolem Juty zlepšila, na e-mailovou adresu tiskové mluvčí města Turnov: a.supikova@mu.turnov.cz.

13.06.2016
Vítězka olympiády
V květnu se v Liberci konalo krajské kolo Biologické olympiády, do kterého postoupilo 10 nejúspěšnějších žáků z okresních kol. Okres Semily reprezentovala žákyně ZŠ Rovensko pod Troskami Kateřina Kubelková. Všechny mladé přírodovědce z nejrůznějších základních škol i víceletých gymnázií nechala za sebou a vybojovala 1. místo. Nejedná se o její ojedinělý úspěch. Tato talentovaná žákyně 9. třídy každý rok postoupila do krajského kola a obsadila postupně stříbrnou, zlatou, bronzovou a letos znovu zlatou příčku. Každý rok se účastnila letního soustředění talentovaných žáků. Svůj um, pracovitost a nadání skvěle využila v přijímacím řízení na Střední odbornou školu veterinární v Hradci Králové, kde byla nejlépe hodnoceným uchazečem z téměř 190 účastníků.
Zuzana Bílková, ZŠ Rovensko pod Troskami, zuzkabilkova@centrum.cz

10.06.2016
Víkendové pozvánky
Dnes Noci kostelů na různých místech v regionu, zítra hlavně DĚTSKÝ DEN S PONORKOU v parku u turnovského letního kina a také koncert ke 20. výročí kapely Nothingham…

Pátek 10. června
* NOC KOSTELŮ V TATOBITECH. Od 18.00 hodin v kostele sv. Vavřince v Tatobitech uvádí sdružení Dědina hudebně-literární program: Monika Havrdová - flétna, Jaroslava Petrásková - housle, Tomáš Honěk – kytara. Skladby: J. S. Bacha, A. Vivaldiho, A. Dvořáka, A. Piazolla a dalších skladatelů. Mluvené slovo: Pravoslav Valný a Petr Pešek.
* NOC KOSTELŮ – SETKÁNÍ NA VALDŠTEJNĚ. Na programu je varhanní koncert v podání Bohuslava Lédla, vyprávění o kapli a večer završí svým vystoupení hudební skupina Musica Viva, uskupení milovníků staré hudby. Začátek v 19.00 hodin, vstup volný.

Sobota 11. června
* SRAZ VETERÁNŮ – MOTOCYKLŮ JAWA 500 OHC. Probíhá od 9.00 do 17.00 hodin na náměstí v Rovensku pod Troskami. Zhruba v 10.30 hodin odjezd na spanilou jízdu, mezi 15. a 17. hodinou předávání cen a ukončení akce. Více informací na:http://jawa.prackov.com/.
* DĚTSKÝ DEN S PONORKOU 2016. Rodinné odpoledne pro velké i malé proběhne od 14.00 do 18.00 hodin v parku u letního kina. Více v samostatném článku.
* KOZAFEST 016. Open air festival. Areál Zrcadlové kozy od 14.00 hodin. Vystoupí kapely: Silent Session, Red Baron Band, Kovadlina, Snap Call, F. A. King, Doctor Triceraptors, Hush, Rain, Piranha, Enola Gay a Anarchia. Vstup volný.
* SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV, 61. ročník. V 17.45 hodin proběhne setkání u pamětní desky před zámkem Sychrov, v 18.00 hodin začíná v zámecké galerii zahajovací koncert.
* NOTHINGHAM. Turnovská rocková skupina Nothingham oslaví svoje výročí v městském divadle a fanoušci se můžou těšit na koncert i velkou afterparty. Kapela vznikla před dvaceti lety přerodem z goticko-rockové formace Hrabě Eszterhazy. Za dvacet let existence se v jejích řadách vystřídala víc než desítka muzikantů, někteří z nich se objeví i na pódiu divadla. Slavnostní večer je koncipován jako benefice ve prospěch Oddělení klinické onkologie Krajské nemocnice v Liberci. Následná afterparty proběhne v pizzerii Pit Stop v Sobotecké ulici (U Baja). Více najdete nahttp://bandzone.cz/nothingham. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné 150 Kč.

Kulturní servis ZDE

Sportovní pozvánky:

Sobota 11. června
* VLASTIBOŘICKÝ PŮLMARATON „OKOLO VLASTI“. Již čtvrtý ročník stejně jako loni doplní osmikilometrový kros. Nově organizátoři lákají i na kombinaci obou závodů. Beze změn je dětský běh s charitativním podtextem Běh pro Terezu na 800 metrů. Start v 11.00 hodin. Více na www.vlastiborice.cz.
* DĚTSKÝ DEN S HASIČEM. Koná se na atletickém hřišti za sportovní halou ZŠ v Rovensku pod Troskami od 13.00 hodin. Pořádá Sdružení dobrovolných hasičů Rovensko p. Tr.

Sobota 11. a neděle 12. června
* MISTROVSTVÍ ČR V HOKEJBALE. Zimní stadion Ludvíka Koška v Turnově bude hostit hokejbalové mistrovství České republiky. Můžete se těšit na atraktivní duely předních mládežnických týmů.


09.06.2016
Liberec z mrakodrapu
Možnost prohlédnout si krajské město a jeho okolí z nejvyšší budovy v Liberci má široká veřejnost i během letošní letní sezony. Liberecký kraj v budově svého sídla, v ulici U Jezu, opět zpřístupnil vyhlídkovou terasu v 17. poschodí. Zájemcům se tak nabízí jedinečný výhled z výšky 80 metrů. Vyhlídková terasa je zdarma otevřená v pracovní dny od 9.00 do 15.00 hodin a bude tomu tak až do 30. září. Takřka ze středu Liberce si návštěvníci mohou prohlédnout známé i méně známé stavby, památky, hory a kopce. Jejich názvy jim pomohou určit informační tabule, které se nacházejí na obou oddělených terasách. Další zážitek nabídne jízda ojedinělým výtahem pater noster, jedním z mála, které v republice fungují. Na terasu se návštěvníci dostanou i rychlovýtahem a ti zdatnější mohou vystoupat pěšky a zdolat tak téměř 400 schodů. V případě početnější návštěvy je vhodné informovat pracovnice Kontaktního centra (recepce), telefon je 485 226 111.

09.06.2016
Jičín si nechal zmapovat drogovou scénu
Město Jičín si nechalo zpracovat analýzu drogové problematiky v regionu Jičínska. Po téměř roce zkoumání situace a rozhovorů s uživateli drog má k dispozici výsledky, které, přestože nevyznívají pro Jičín nepříznivě, použije jako podklad pro další práci v oblasti prevence mládeže. K tomu má vzniknout koncepční plán. Rozsáhlá analýza za téměř 98 tisíc Kč byla zadána městem Jičín na jaře roku 2015. Na základě terénního šetření bylo v ORP Jičín zjištěno užívání konopných drog, experimenty a rekreační užívání halucinogenů a drog označovaných jako extáze, injekční i neinjekční (šňupání, kouření) užívání pervitinu a okrajově i injekční užívání surového opia či opioidních léků. Detailnější šetření pak bylo zacíleno primárně na skupinu nejvíce rizikovou – injekční uživatele a na skupinu nejpočetnější – uživatele konopných drog.
Dle odhadu je „injekčních“ uživatelů drog na Jičínsku asi 90, z nich méně než polovina spolupracuje s terénními pracovníky. Nejvíce užívanou látkou je podle studie pervitin. Tak jako všude v republice je i v Jičíně nejvíce uživatelů tzv. konopných drog. K tomu se v republice přiznává dle statistik 24 % mladých lidí do věku 34 let. Tato scéna je navíc velmi otevřená, droga se užívá veřejně, taktéž distribuce je více otevřená. Pak se také dle studie u nás objevují tzv. experimentátoři, kteří si drogu příležitostně vezmou. Jedná se např. o extázi, LSD nebo přírodní halucinogeny jako lysohlávky nebo durman.
Analýza doporučuje zavedení dalších programů primární prevence, a to především se zaměřením na střední školy s poukazem na možná rizika spjatá s užíváním drog. Pro zjištění dalších informací je navrženo udělat průzkum mezi mladými kuřáky marihuany a příležitostnými uživateli drog, protože ti nejsou zatím vůbec monitorováni žádnou z neziskových organizací. Pro již závislé navrhuje analýza další a užší spolupráci s terénními službami anebo vznik kontaktního centra jako ambulantní služby.
(Zdroj: TZ města Jičín)

09.06.2016
Do Turnova přijíždí izraelský velvyslanec
Dnes poctí Turnov svou návštěvou velvyslanec Státu Izrael, pan Gary Koren, který zde bude mít bohatý program. Kromě oficiálního přijetí na turnovské radnici ho čeká i beseda s žáky turnovských základních a středních škol s možností přístupu veřejnosti. Beseda se koná od 10.30 do 12.00 hodin ve velkém sále KC Střelnice. Pro účast na besedě je nutné se zaregistrovat v Infocentru Turnov nebo v podatelně městského úřadu na připraveném formuláři. S ohledem na zvláštní bezpečnostní opatření prosíme účastníky, aby s sebou nenosili žádná zavazadla, batohy a potenciálně nebezpečné předměty, včetně elektronických zařízení (netýká se mobilního telefonu). Při vstupu budete požádáni o předložení průkazu totožnosti. Pan velvyslanec dále navštíví firmy Granát a Crytur, podívá se do synagogy a na židovský hřbitov. Ve městě dnes budou panovat zvýšená bezpečnostní opatření.

07.06.2016
Zloděj instalatér?
Dosud neznámý pachatel bez zjevného poškození otevřel okno vedoucí do buňky upravené na sprchy na parkovišti a v kempu v Dolánkách. Z této umývárny ukradl ze sprch pět pákových baterií, dvě sprchové hadice a jednu sprchovou hlavici. Dále od plechových umyvadel odtrhal sololitové desky a z umyvadel odcizil pět pákových baterií s přívodními hadicemi, přičemž poškodil kompletní přívodní měděné vodovodní trubky pod umyvadly, které složil na chodbu sprch. Pachatel svým jednáním způsobil škodu v předběžné výši 20 tisíc Kč a dopustil se tak trestných činů krádeže a poškození cizí věci, za jejichž spáchání mu v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. (Zdroj: TZ PČR)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS