Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - zima, namesti - panorama
 

12.08.2016
Víkendové pozvánky

Dnes odpoledne můžete ve Šťastné zemi v Radvánovicích zažít jeden z vrcholů sezony – koncert turnovského Big Bandu (15.00) a kapely MIG 21 s nezaměnitelným hercem a zpěvákem Jiřím Macháčkem (17.00), pak můžete ještě od 19.00 vyrazit na Noc na Karlštejně na hrad Valdštejn (19.00), a kdybyste toho ještě měli málo, tak od 20.00 v areálu Pivovaru Rohozec koncertuje Lucie (revival). Pestrá nabídka je také v sobotu a v neděli (ZDE). V neděli nezapomeňte, že od 17.00 hodin zahajuje divizní fotbalová sezona zápasem FK Turnov – FC Přední Kopanina.

Pátek 12. srpna
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ: MIG 21 A BIGBAND TURNOV. V rámci letošních Slavností slámy se uskuteční od 15.00 hodin koncert BIGBANDU TURNOV a od 17.00 hodin koncert známé kapely MIG 21 v čele s hercem a zpěvákem Jiřím Macháčkem. Park Šťastné země v Radvánovicích je otevřen od 9.00 do 21.00 hodin, připraven bude po celý den animační program a  zábava pro celou rodinu!
* PEPA LÁBUS A SPOL. Kytarista a zpěvák zahájil svou kariéru v roce 1984 jako folkový hudebník, postupně se k němu připojili houslista Slávek Forman a baskytarista Tomáš Nýdrle. Prostor před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup volný.
* HRAD VALDŠTEJN: Noc na Karlštejně aneb Na hradě je ženská. Známé divadelní představení v podání mladoboleslavského Divadýlka na dlani. Vstupné: 80 Kč. Začátek v 19.00 hodin.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY. Letní seriál koncertů na nádvoří Pivovaru Rohozec. Vystoupí kapela LUCIE (revival). Začátek ve 20.00 hodin.

Sobota 13. srpna
* HRAD TROSKY – VÍKEND NA STŘEDOVĚKÉM HRADĚ. Divadelní vystoupení, šerm, středověká kapela, dobové tance, sokolnické ukázky, středověký kolotoč, lukostřelba.
* BRAMBORÁKOVÉ ODPOLEDNE. SDH Hnanice-Borek zve na příjemné posezení, které začíná v Hnanicích na návsi v 15.00 hodin. K tanci a poslechu bude hrát country kapela.
* COUNTRY POSEZENÍ se skupinou Bodlák. „Hasičárna“ Bukovina u Dolánek od 16.00 hodin. Pořádá SDH Bukovina.
* POSEZENÍ S DECHOVKOU od 18.00 hodin v Havlovicích „Pod Lipami“.  K tanci i poslechu hraje Plechařinka. Bohaté občerstvení připraveno. Akce se koná za každého počasí.
* U2 - THE JOSHUA TREE. Poslechový večer. Album oceněné dvěma Grammy za album roku a nejlepší rockový počin roku je považováno za nejlepší album U2 vůbec. Skupina se při jeho natáčení nechala inspirovat americkým folklórem. Prostor před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup volný.

Neděle 14. srpna
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU V DOLÁNKÁCH: Plechové pohádky, hraje LS Kordula Liberec. Začátky v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin.


12.08.2016
Noční vlaky z Liberce
Noční vlakové spoje začnou nově o víkendech a svátcích jezdit z Liberce i dalšími směry. Cestující se z večerních akcí, které se konají v krajském městě, dostanou vlakem do Frýdlantu, Turnova, Semil a Hrádku nad Nisou. Jejich provoz začne s platností nových jízdních řádů od 11. prosince 2016. „Cestujícím chceme vyjít maximálně vstříc, a tak po projednání s dopravci, Českými drahami a Die Länderbahnem navrhujeme zavedení zkušebního provozu vlaků s odjezdem v 0.35 hodin z Liberce ve směrech: Frýdlant, Hrádek nad Nisou a Turnov, s pokračováním vlaku až do Semil. V tuto dobu budou jezdit o víkendech a svátcích,“ uvádí Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti Korid LK s tím, že k zavedení „půlnočních“ vlaků připraví Liberecký kraj informační letáky. Roční náklady na zavedení nočních vlaků jsou předpokládány ve výši 1,4 mil. Kč. (Zdroj: TZ LK)

10.08.2016
Lávka přes náhon se bude opravovat
Odbor správy majetku Městského úřadu Turnov informuje o uzavření lávky pro chodce přes náhon Jizery.
V období od 15. srpna do 15. října se bude opravovat lávka vedoucí z autobusového nádraží a centrálního parkoviště přes náhon do centra města. V době opravy pěší lávky budou chodci používat příjezdovou komunikaci na autobusové nádraží ulici Na Lukách, kterou se dostanou do ulice Palackého vedoucí do centra města. (Zdroj: TZ města Turnov)

09.08.2016
Policisté pátrali po tygrovi
Včera ráno přijalo operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje telefonát od 67letého muže, který policistům oznámil, že se po zahradě domu v Bořkovské ulici v Semilech pohybuje mladý tygr. Jeho výskyt ve městě si dal do souvislosti s tím, že na Semilsku nedávno účinkoval cirkus a domníval se, že se může jednat o jejich zaběhnutou šelmu. Operační důstojník na místo okamžitě vyslal hlídku, na kterou zde čekal oznamovatel, aby policistům ukázal směr, kudy tygr procházel. Policisté si přivolali na pomoc psovoda se služebním psem, kterého chtěli nasadit na čerstvou stopu. Zhruba dvacet minut po zahájení pátrací akce ale získali  informaci od místních občanů o tom, že se v této čtvrti vyskytuje velmi urostlá kočka domácí, která má  zrzavé zabarvení s pruhy a nápadně připomíná tygra. Ostatně to nebylo poprvé, kdy tu stejná kočka vyvolala mezi lidmi paniku. Policisté proto krátce před 9. hodinou ranní pátrání po tygrovi ukončili. V tuto chvíli se snažíme sehnat fotografii zmíněné kočky. Ta s námi  zatím „nespolupracuje“ a běhá si, kde se jí zrovna zachce, ale až se nám ji podaří vyfotit, fotku zveřejníme.
Ivana Baláková, KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

09.08.2016
Cyklista pod vlivem havaroval
V neděli 7. srpna kolem 20.30 hodiny projížděl Turnovem ve směru od Nádražní ulice k Palackého ulici 32letý cyklista, který při průjezdu zatáčkou ztratil kontrolu nad svým kolem a po nárazu do kovového zábradlí spadl na silnici. Utrpěl přitom zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Kromě toho ho ale nemine správní řízení. Policisté mu totiž bezprostředně po havárii naměřili 1,64 promile alkoholu v krvi. V této souvislosti mu nyní hrozí až padesátitisícová pokuta.

09.08.2016
Autobusová zastávka u Lidlu zatím nebude
Obchodní centrum Turnov bylo vybudováno v roce 2013 u stávající prodejny řetězce Lidl, která byla postavena s přístupem pouze pro motorová vozidla. Radnice se dlouhodobě snaží vyřešit neexistující spojení veřejné dopravy k obchodnímu centru, kde jsou umístěny prodejny Lidl, lékárna Dr. Max, DM drogerie, KiK textil a další. Jedná se o jeden z nedořešených podnětů vzešlých z řad veřejnosti.
Snahy o umístění autobusové zastávky ve Svobodově ulici však naráží na neakceptovatelné podmínky pro Dopravní inspektorát Policie ČR. Problémové je místo možných střetů v okolí benzinové stanice Kontakt. Při variantě průjezdu autobusu čerpací stanicí nastává riziko neplynulosti dopravy a nedodržování jízdního řádu. Čerpací stanice má pro nákladní automobily a další vysokoobjemová motorová vozidla vyčleněn jeden stojan s dvěma možnými průjezdnými místy pro autobus. V případě tankování například cisterny by autobus musel čekat na dotankování, které může trvat i delší dobu. Jiným řešením je odbočení autobusu až za čerpací stanicí Kontakt do Svobodovy ulice, kde by ale docházelo ke koliznímu křížení s vyjíždějícími vozidly od benzinové pumpy. Samostatná autobusová zastávka přímo u nákupního centra také není možná z důvodu malého manipulačního prostoru pro autobus. (Zdroj: TZ města Turnov)

09.08.2016
Přednostní odbavení na dopravním odboru
Pro klienty odboru dopravy Městského úřadu Turnov je v provozu rezervační systém na registr vozidel, do kterého se lze objednat od konce roku 2015 z pohodlí vašeho domova. Na webových stránkách www.turnov.cz - městský úřad - Rezervace na registr vozidel si občan může vybrat termín své návštěvy. Na výběr jsou čtyři termíny vždy v pondělí odpoledne a v pátek dopoledne. Klient si rezervací zajistí přednostní odbavení. Využití objednávkového systému bylo v červnu pouze na 65 %.
Postup je jednoduchý: po kliknutí na konkrétní den je třeba zvolit si čas příchodu na úřad, vyplnit své jméno, příjmení a e-mailovou adresu, kliknout na tlačítko „Zaslat autorizační kód“, který je zaslán v ověřovací zprávě
potvrdit vyplněné údaje přijatým autorizačním kódem a závazně rezervovat termín potvrzovacím tlačítkem.

Bez rezervace termínu mohou zájemci navštívit MěÚ v následujících úředních hodinách:
* VŠECHNY ODBORY: pondělí a středa: 8.00 – 12.00, 13.00 – 17.00 hodin
* a navíc:
- odbor dopravy  - úterý, čtvrtek, pátek 08.00 – 12.00 hodin
- odbor správní - úterý, čtvrtek 08.00 – 12.00 hodin
- živnostenský úřad - úterý, čtvrtek 08.00 – 12.00 hodin

07.08.2016
Na dálnici shořel autobus
Na dálnici D10 u Mnichova Hradiště ve směru na Turnov shořel v noci na neděli 7. srpna autobus kvůli technické závadě. Uvnitř cestovaly dvě desítky lidí. Nikdo nebyl zraněn, pouze jednu pasažérku převezla záchranná služba do nemocnice s podezřením na psychický šok. Dálnice byla kvůli nehodě téměř čtyři hodiny neprůjezdná. „Při příjezdu hasičů na místo byl celý autobus zasažen požárem. V té době byli všichni cestující včetně řidičky nezraněni, mimo ohrožení požárem nebo zplodinami hoření," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Hasiči dostali plameny pod kontrolu za 20 minut. Pro cestující byl přistaven speciální evakuační autobus, který je odvezl na bezpečné místo mimo dálnici, kde si přestoupili do náhradního autobusu přepravní firmy. Příčinou požáru byla pravděpodobně technická závada v motorovém prostoru.

05.08.2016
Víkendové pozvánky
Děti budou o tomto víkendu nadšené. Co můžeme doporučit, je sobotní zahradní slavnost na hruborohozeckém zámku, jízda parním vlakem nebo Slámování ve Šťastné zemi či divadelní a hudební festival na Pohoři a Filmový víkend v turnovském letním kině. A je toho o tomto víkendu mnohem, mnohem víc!

Sobota 6. srpna
*  ZAHRADNÍ SLAVNOST – zábavný den pro celou rodinu v areálu zámku HRUBÝ ROHOZEC. Po jarním mimořádném úspěchu je tu pokračování v podobném duchu: Hrané kostýmované prohlídky, hudební stezka pro děti, tanec princezen, salon pohádkové kloboukářky, rošťák kavalírem, hudba pro dobrou náladu, hrací teta, pikantní tance minulého století, barmanský běh, stánky s pamlsky, malování na obličej, tvořivé dílničky, zámecká kavárna. Areál zámku od 9.00 do 17.00 hodin.
* PARNÍM VLAKEM ČESKÝM RÁJEM. Jízdy parního vlaku taženého turnovskou lokomotivou řady 310. Odjezd z Turnova směr Rovensko pod Troskami v 9.07 hodin (Turnov-město 9.11), příjezd do Rovenska v 9.37 hodin, odjezd v 10.27 a příjezd do Turnova v 11.00 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase. Odpoledne jede parní vlak z Turnova do Semil a zpět. Odjezd ve 13.32 hodin, příjezd do Semil ve 14.33 hodin, odjezd v 16.09 a příjezd do Turnova v 17.06 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase.
K vlaku je připojen speciální divadelní vagon, ve kterém v zastávkách na trase hraje pro děti představení Chaloupka k nakousnutí a O hubaté káče lidový loutkář Jiří Polehňa z Hradce Králové. (hraje se v Rovensku pod Troskami, Turnově a v Semilech). Podrobné informace najdete na www.3100134.cz.
* SEMILSKÁ DVANÁCTKA - tradiční posezení s dechovkou. „Hasičárna“ Bukovina u Dolánek od 15.00 hodin. Pořádá SDH Bukovina.
* 10. POHOŘ OPEN AIR 2016. Divadelní a hudební festival pro děti a dospělé. Náves na Pohoři (mezi Olešnicí a Kacanovy) od 16.00 hodin. Program: 16.00 „O skřítkovi“ – divadelní spolek Jirásek Olešnice, 17.00 kouzelník Kristián, 18.00 Ruda Hansvencl s hrou „V jednom lese, v jednom domku“, 19.00 Funny Grass – country kapela, 21.00 Waldovy Matušky.
* LEONARD COHEN - LIVE IN LONDON. Poslechový večer. Slavný záznam koncertu z roku 2008 v rámci světového turné, první záznam živého vystoupení kanadského hudebníka. Prostor před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup volný.

Sobota 6. a neděle 7. srpna
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC – OD MIKULÁŠE K MIKULÁŠI. Hrané kostýmované prohlídky od 9.00 do 17.00 hodin.
* HRAD TROSKY – ČERTI NA TROSKÁCH. Ukázky pekelných řemesel, čertovské představení, tance u pekelných ohňů, kejklíři z pekel, čertovská kapela, rohatý sokolník a lukostřelec. Od 9.00 do 17.30 hodin.
* SLÁMOVÁNÍ VE ŠŤASTNÉ ZEMI. Festival výroby slaměných soch, kdy si po celý víkend za pomoci odborníků v tomto oboru může zkusit vyrobit vlastní sochu každý návštěvník. Připraven bude materiál a aktivní zábava pro celou rodinu může začít.
Sobota 6. srpna: 10:00 – 17:00 Slámování, 11:00 – dobývání hradu Trosky, 11:30 -  vystoupení Taneční a pohybové školy ILMA Turnov, 13:00 – bitva o slaměný hrad, 15:00  – vystoupení Taneční a pohybové školy ILMA Turnov, 16:00 –  dobývání hradu Trosky, 11:00 – 14:00 a 16:00 – 18:00 Tomova dílna ve stodole.
Neděle 7. srpna: 10:00 – 17:00 Slámování, 11:00 –  dobývání hradu Trosky, 13:00 –  bitva o slaměný hrad, 16:00 –  dobývání hradu Trosky, 11:00 – 14:00 a 16:00 – 18:00 Tomova dílna ve stodole.

Neděle 7. srpna
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU V DOLÁNKÁCH: Pohádky o pejskovi a kočičce, hraje LS Na Židli Turnov. Začátky v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin.

Kulturní servis podrobně ZDE


03.08.2016
Nabourala do stavby kruhového objezdu
54letá řidička osobního vozidla značky Peugeot 307 projížděla vpodvečer Turnovem ve směru od Malé Skály ke kruhovému objezdu, který se jí nepodařilo projet bez kolize. Žena nabourala do vyvýšeného dlážděného středového kruhu. Přivolaní policisté jí následně podrobili dechové zkoušce. Ta ukázala, že je pod vlivem alkoholu. Naměřili jí 2,67 promile, což vysvětluje důvod, proč své vozidlo neudržela na silnici. Ačkoliv si havárie vyžádala jen minimální hmotnou škodu a nikdo se při ní nezranil, čeká ji za řízení pod vlivem alkoholu trestní stíhání. Policisté již v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Jisté je, že se  bude muset na nějaký čas rozloučit se svým řidičským průkazem.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4097 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS