Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - zima, namesti - panorama
 

06.07.2016
Kácení v parku u letního kina
Městský úřad Turnov, odbor životního prostředí, upozorňuje občany, že ve čtvrtek 7. července dojde k pokácení lípy stříbrné v parku u letního kina.  Vzhledem k naléhavosti kácení a s přihlédnutím k tomu, že lípa roste ve veřejném parku, který je hojně navštěvován a v blízkosti stromu se nachází veřejný chodník a komunikace s parkovacími zálivy, bylo pokácení stromu orgánem ochrany přírody povoleno ve vegetační době. Kácení lípy bude provedeno odbornou arboristickou firmou. Kácení bude přítomen ornitolog.

04.07.2016
O svátcích kostýmované prohlídky na Hrubém Rohozci
V úterý 5. a ve středu 6. července čekají na návštěvníky hruborohozeckého zámku kostýmované prohlídky. Móda sedmi staletí - prohlídky zámku s průvodci v dobových kostýmech, kdy v každé místnosti čeká jiný průvodce, takže i výklad je pestrý, netradiční, neboť skupinu si postupně předá více průvodců. (www.hruby-rohozec.eu)

30.06.2016
Víkendové pozvánky
Tak je to tady. Dětem dnes odstartovaly prázdniny a před námi je první prázdninový víkend a jeho nabídka. V pátek je ve Šťastné zemi koncert objevu české hudební scény – Sebastian, v podvečer se hraje divadlo před Střelnicí a večer je první koncert v areálu Pivovaru Rohozec. V sobotu můžete zajít na Valdštejn, či na koncert, v neděli zahajují seriál letních představení na Dlaskově statku loutkáři.

Pátek 1. července
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ: SEBASTIAN – koncert. Sebastian je významnou novou tváří na české hudební scéně. Písnička Toulavá se na českém internetu stala nejpřehrávanější nahrávkou roku. Hned v několika anketách Sebastian získal titul Objev roku 2015, uspěl v cenách rádia Evropa2 i na Óčku a dočkal se nominace na výroční hudební ceny Anděl. Areál Šťastné země v Radvánovicích od 18.00 hodin.
* KONCERT KROKOVA KVARTETA. Kostel sv. Jakuba staršího v Přepeřích od 19.00 hodin. Zazní skladby J. Haydna, W. A. Mozarta a S. Rachmaninova. Smyčcové kvarteto hraje ve složení Šárka Kourková - 1. housle, Jan Hudousek - 2. housle, Zuzana Bařinková – viola a Martin Vyskočil - violoncello. Vstupné dobrovolné.
* VÍŤA MARČÍK - PRINC BAJAJA. Divadlo. Pohádková předloha je pro Marčíka jako obvykle pouze nositelem sdělení, že všichni žijeme v jednom společném světě, neboť tématem všech jeho opusů je vztah naplněný láskou a porozuměním, tedy schopnost žít život nejen pro sebe a umět odpouštět. Představení je určené pro děti i dospělé, ale úplně nejvíc funguje, když jsou všichni spolu. Prostor před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup volný.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY. Letní seriál koncertů na nádvoří Pivovaru Rohozec. Vystoupí kapely KOMUNÁL a ROUDEN BAND. Začátek ve 20.00 hodin.

Sobota 2. července
* HRAD VALDŠTEJN: Dětské hry a klání. Dobové hry a soutěže pro malé i velké.
* XV. ROČNÍK LETNÍCH KONCERTŮ VÁŽNÉ HUDBY: Ars Collegium Brno - prestižní dvanáctičlenný soubor filharmoniků. Kostel sv. Josefa u zámku Hrubá Skála od 16.30 hodin, vstupné 50 Kč. Pořádá Spolek rodáků a přátel Turnova.
* THE BEATLES – REVOLVER. Poslechový večer. Prostor před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup volný.

Neděle 3. července
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU V DOLÁNKÁCH: Kašpárek a princezna. Hraje soubor BOĎI Jaroměř. Začátky v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin.

Servis podrobně ZDE


30.06.2016
POZVÁNKA
Veřejné zasedání turnovského ZASTUPITELSTVA města se uskuteční ve čtvrtek 30. června od 17.00 hodin v sále KC Střelnice. Na programu bude mj. závěrečný účet města za rok 2015, plán ochrany městské památkové zóny, formální členění státu – zřízení okresu Turnov, výbor zastupitelstva města pro vodohospodářské otázky, Fokus Turnov – rekonstrukce budovy ve Skálově ulici, Slunce všem – předfinancování projektu IROP, zřízení Obchodní akademie a Hotelové školy Turnov. Podklady ke stažení ZDE.

30.06.2016
Soutěž ve sběru papíru a baterií vyhrála ZŠ Mašov
V letošním školním roce 2015/2016 se do soutěže ve sběru papíru a baterií zapojili žáci všech turnovských základních škol. V průběhu roku se jim podařilo přinést do svých škol 81 137 kilogramů starého papíru a 422 kilogramů použitých baterií. Nejlepšími sběrači papíru se opět stali žáci mašovské základní školy, kterým se podařilo sebrat 249 kg papíru na jednoho žáka. Druhá byla ZŠ ze Skálovy ulice, třetí skončila ZŠ ze Žižkovy ulice. Sběru baterií se letos zúčastnily děti ze školy ze Skálovy ulice, z Mašova a ze Žižkovy ulice.
Za odměnu získávají školy finanční prostředky, za které mohou nakoupit věcné odměny pro nejlepší sběrače nebo zorganizovat výlet s ekologickou tématikou. Soutěž „Naše odpadky nejsou pro skládky“ organizuje každoročně odbor životního prostředí s cílem motivovat děti k třídění odpadů.
Zuzana Sedláková, odbor životního prostředí MěÚ Turnov

27.06.2016
Občané mohou hlásit závady pomocí nové aplikace
Na webových stránkách města Turnova byla spuštěna nová aplikace s mapou, kde mohou lidé určit místo s požadavkem ke zlepšení stávajícího stavu. Aplikace je umístěna pod názvem „Hlášení závad“ na stálé liště webových stránek. Vkládání nových závad je do mapy možné dvěma způsoby. Občan může místo hledat podle adresy, pokud ji zná, nebo podle vybraného bodu na mapě, které vyberete kliknutím do mapy v místě události. Po vybrání místa se zobrazí okno, kam vyplníte název a popis svého požadavku a přidáte aktuální obrázek místa. Celou operaci potvrdíte tlačítkem odeslat. Po vložení odchází hlášená závada ke zpracování, kde se ho ujme příslušný odpovědný zaměstnanec a přiřadí mu stav zpracování. Ten mohou občané u svého zadaného požadavku sledovat na webových stránkách až do konečného vyřešení.

27.06.2016
Platnost omezení svozu odpadu z okrajových částí byla posunuta
Zastupitelé města již delší dobu řešili, zda se má omezit svoz odpadu z okrajových částí města. Vybraná místa jsou špatně dostupná vozy technických služeb, které musí komplikovaně a často nebezpečně manévrovat na úzkých komunikacích. Zastupitelstvo původně diskutovalo o omezení svozu v zimních měsících, avšak po dlouhých debatách se odhlasovalo celoroční omezení, které samozřejmě vyvolalo velkou vlnu nevole. Platnost rozhodnutí byla původně stanovena od 1. června 2016.
Starosta města Tomáš Hocke se setkal ve středu 1. června s občany v Malém Rohozci, kde se o této problematice také hovořilo. Tato lokalita také patří mezi vybraná místa s omezeným svozem komunálního odpadu. Na základě diskuzí s občany se vedení města rozhodlo posunout termín platnosti rozhodnutí o další měsíc. Omezení svozu odpadů z okrajových lokalit tak bude platit až od 1. července 2016. (Zdroj: TZ města Turnov)

26.06.2016
Pobočka knihovny v Turnově II se stěhuje
Pobočka knihovny v Turnově II se stěhuje do nových prostor. Od pondělí 27. června bude sídlit v Nádražní ulici v červené železniční budově (bývalý Drahstav). Prostory knihovny budou v prvním patře, kromě širšího knižního výběru zde vznikne i odpočinkový prostor a internetová zóna. V červnu bude ještě otevřeno klasicky v pondělí a v úterý (12.00 – 17.00) a ve čtvrtek (12.00 – 18.00 hodin). O letních prázdninách (červenec a srpen) bude otevřeno pouze ve čtvrtek 7. a 21. července a 4. a 18. srpna vždy od 12.00 do 18.00 hodin. (Zdroj: Městská knihovna A. Marka)

25.06.2016
Dnešní odpolední bouřka…
…zasáhla Turnovsko naštěstí jen okrajově, navíc přinesla kýžené ochlazení a zvlhčení vzduchu. Ukončila také třídenní vlnu veder, první v tomto roce. Hůře na tom byli na Liberecku a Českolipsku. Podle krajské mluvčí hasičů Zdenky Štrauchové do dnešní 20. hodiny řešili hasiči v Libereckém kraji přes 80 událostí. K prvním začali vyjíždět po 16. hodině a jednalo se především o popadané stromy. Celkový počet zásahů je však mnohem vyšší, neboť po cestě k jedné nahlášené události zasahovali vícekrát. Stromy spadly v Hrádku nad Nisou, Všelibicích, Liberci - Starém Harcově, části Liberce Janův Důl, v Dětřichově či Raspenavě. Po 17. hodině hasiči také evakuovali dvě skupiny dětí včetně vedoucích ze skautského tábora v údolí říčky Zábrdka v části obce Hlavice (Vápno). Evakuováno bylo 45 osob. Promočené děti dovezli hasiči dopravním automobilem do kulturního domu ve Všelibicích. Žádné z dětí nebylo zraněno.

24.06.2016
Víkendové pozvánky
Tento víkend patří hlavně oslavám 500. výročí založení obce Kacanovy, kde mají připraven celodenní program. Je toho ale mnohem víc, třeba otevření svijanského zámku veřejnosti, Voříškiáda, slavnosti lípy v Tatobitech a v sobotu večer hudební přehlídka Funkin´Turnov… V neděli ve Šťastné zemi zahrají Čiperkové.

Pátek 24. června
* ZELENÁ PÁRTY – diskotéka na Střelnici. Pít se bude, jak jinak, než Zelená a Jameson. DJ Slávek. KC Střelnice od 22.00 hodin. Vstupné 50 Kč, v zeleném oblečení vstup zdarma.

Sobota 25. června
* MÍSTNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A DRŮBEŽE spojená s prodejem kuřic probíhá v chovatelské hale u železniční zastávky Turnov-město od 8.00 do 15.00 hodin. Občerstvení zajištěno. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat. Při příznivém počasí ukázka „králičího hopu“. K návštěvě zvou pořadatelé ZO ČSCH Turnov 1.
* SVIJANY – OTEVŘENÍ ZÁMKU. V 9.00 hodin se poprvé otevřou brány zámku veřejnosti, slavnostní otevření proběhne v 10.00 hodin Po celý den bude pro návštěvníky připraven pestrý doprovodný program. Standardní vstupné bude 90 Kč pro dospělé, děti od 6 let, studenti a senioři zaplatí 50 Kč. V den otevření bude pro všechny jednotné vstupné 50 Kč.
* OSLAVY 500. VÝROČÍ ZALOŽENÍ OBCE KACANOVY. Zahájení ve 12.00 hodin u kulturního domu - stánky a atrakce otevřeny již od 11.00 hodin. Po celou dobu konání oslav bude probíhat i doprovodná výstava o obci a sjezd rodáků a přátel obce. Zároveň také malý jarmark s možností zakoupení regionálních produktů a umění. Bohaté občerstvení. V rámci oslav bude zřízena i geocache a prvních 200 nálezců získá originální CzechWoodGeocoin (CWG). Oficiální část programu od 12.00 hodin.
* TURNOVSKÁ VOŘÍŠKIÁDA 2016 - 5. ročník. Koná se na travnaté ploše za autobusovým nádražím v Turnově (Na Lukách). Od 12.15 proběhne veterinární prohlídka, zahájení je plánováno na 13. hodinu. Na příchozí čeká spousta soutěží a cen včetně vyhlášení divácké ankety o Nej Voříška. Startovné je 150 Kč, majitelé psů musí s sebou vzít očkovací průkaz, postroj, případně náhubek. Více na www.turnovskavoriskiada.estranky.cz
* X. SLAVNOSTI LÍPY v Tatobitech. Ve 14.00 hodin budou slavnosti zahájeny u Tisícileté lípy, v 16.00 hodin pokračují v Malířově zahradě, od 17.00 hodin proběhne koncert sboru Jizerka ze Semil v kostele, ve 22.00 hodin se uskuteční v Malířově zahradě slavnostní ohňostroj na počest druhého nejkrásnějšího stromu v Evropě!
* ODPOLEDNÍ POSEZENÍ S COUNTRY SKUPINOU BODLÁK u zbrojnice na Bukovině. Začátek v 16.00 hodin. Zve Sbor dobrovolných hasičů Bukovina u Dolánek.
* FUNKIN’ TURNOV 12 – hudební festival. Stejně jako v minulých ročnících se i na tom dvanáctém můžete těšit na pořádnou nálož funku, soulu a groovu. Letos v podání pěti kapel: TE.RE.ZA!, Simple Muffin, The High Corporation (USA / SK / CZ), Funk Corporation, Top Dream Company. Prostor před KC Střelnice od 18.00 hodin. Vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 250 Kč, děti do 15 let v doprovodu rodičů zdarma.

Neděle 26. června
* HRAD VALDŠTEJN: Celodenní vystoupení skupiny Musica Viva (renesanční hudba).
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ: ČIPERKOVÉ. Dětská kapela zpívá i tančí a publikum s ní (www.ciperkove.cz). Areál Šťastné země v Radvánovicích od 15.00 hodin.

Kulturní servis podobně ZDE


| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4097 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS