Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

23.06.2016
Vyskeřští mají nové hřiště
V sobotu 18. června děti z Vyskře a okolí otevřely slavnostně nově zrekonstruované dětské hřiště. Díky téměř půlmilionové dotaci z ministerstva místního rozvoje se podařilo zastupitelům splnit sny mnoha generací. „Děti samy řekly, co by na hřišti chtěly, stejně jako dospělci, a díky financím z ministerstva se nám podařilo splnit další z našich předvolebních slibů,“ řekl starosta obce Jan Kozák. Houpačky, prolézačky, hrady, fitness prvky i basketbalový koš tak už oficiálně může využívat široká veřejnost.

22.06.2016
Ilma - nejúspěšnější tým na mistrovství republiky
O druhém červnovém víkendu pořádala v jablonecké sportovní hale turnovská TaPŠ ILMA Ilony Šulcové  prestižní třídenní akci - Czech Dance Championship 2016. ILMA se stala zároveň i nejúspěšnějším týmem šampionátu. Nejpřesvědčivější medailový výkon za ní podala v dětské kategorii Arianka Šulcová (8 let), která získala zlato v několika tancích. Ve skupinách a týmech si zlato za ILMU vybojovaly choreografie dětské věkové kategorie do 12 let, juniorské do 15 let, hlavní od 16 let a ve věkové kategorii nad 30 let.
Přihlášeno bylo 1 700 tanečníků v 2 700 startech, zúčastnilo se 54 tanečních škol z České republiky (největší školy z Orlové, Bruntálu, Brna, Plzně, Prahy, Kolína, Ústí nad Labem a Loun), rozdáno bylo přes 80 pohárů a na 3000 medailí. (Zdroj: TZ Ilma)

22.06.2016
Uvítali nás v Senátu
Příští rok v červnu tomu bude deset let, kdy byl Základní škole Turnov, ve Zborovské ulici (tehdy ZŠ a MŠ Turnov) udělen mezinárodní titul „Ekoškola“ poprvé. Ano, už téměř deset let se žáci, pedagogové i provozní zaměstnanci školy snaží v duchu udržitelného rozvoje chránit to, co je pro nás všechny životně důležité. Dospělí tak předávají dětem nejen lásku k přírodě, ale i zodpovědnost za její ochranu; přístupným, srozumitelným a hravým způsobem, který je dětem vlastní a baví je.
Tato snaha všech byla znovu oceněna 15. června 2016. Zástupci školního ekotýmu: J. Štoudková – ředitelka školy, D. Šulcová koordinátorka EVVO a žáci Anežka Kalfeřtová a Pavel Majer, převzali v Senátu Parlamentu ČR z rukou Jana Kříže, náměstka z ministerstva životního prostředí a zástupců pražského vzdělávacího centra Tereza, titul „Ekoškola“ počtvrté.
Více informací, včetně videa ze slavnostního vyhlášení, získáte na webových stránkách školy www.zvsturnov.cz nebo přijďte osobně.
Dana Šulcová, ZŠ Turnov, Zborovská 519, Sulcova.Dana@seznam.cz

21.06.2016
Workoutového hřiště v Semilech
Semilští sportovci se na konci letošního léta dočkají nového workoutového hřiště v areálu městského stadionu. Tzv. workoutové hřiště je venkovní sestava cvičebních nástrojů pro posilování všech svalů. Tento sportovní trend se v posledních letech rozmáhá nejen v okolních zemích, ale také v blízkých městech. Svoji sestavu mají již např. ve Vratislavicích nad Nisou. Při street workoutu jde v první řadě o posilování těla s vlastní vahou, a to všechno nejlépe v přírodě. Nicméně zázemí je pro sportovce velmi důležité. Sestava je s mírnou obměnou odpovídající hřišti, které bylo realizováno v Praze v Central Parku Pankrác. Hřiště bude prioritně určeno dospělým skupinám sportovců, kteří je budou využívat pravidelně. (Zdroj: TZ města Semily)

21.06.2016
Sbory dobrovolných hasičů dostanou nové tablety
Sto deset nových tabletů dostanou zástupci Sborů dobrovolných hasičů z Libereckého kraje. Ve čtvrtek 23. června jim je společně předají hejtman Libereckého kraje Martin Půta a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Luděk Prudil. Tablety usnadní komunikaci mezi profesionálními a dobrovolnými hasiči napříč krajem. Jsou totiž vybaveny systémem RescueNaviogator Basic, který mj. umožňuje navigovat jednotky spolehlivě na místo události nebo díky vestavěné GPS sledují pozici zasahujících vozidel. Systém je navíc propojen i s operačními středisky Policie ČR a zdravotnické záchranné služby. Spojení a lepší komunikace tak umožní rychlejší dojezdy jednotek na místo události. (Zdroj: TZ LK)

21.06.2016
Návrhy na udělení vyznamenání za rok 2016
Vytvořil někdo ve vašem okolí významné umělecké, vědecké či jiné dílo? Znáte nějakou aktivní osobu, která se zasloužila o rozvoj Turnova? Do 30. června ji můžete navrhnout na Cenu obce, čestného občana nebo pro medaili starosty. Na Cenu obce a medaili starosty mohou návrhy předkládat členové zastupitelstva města, představitelé občanských sdružení, spolků, organizací a dalších institucí prostřednictvím svých statutárních zástupců, a to vždy s podrobným odůvodněním. Návrhy na udělení čestného občanství předkládají pouze členové zastupitelstva města. Písemné návrhy na ocenění s odůvodněním přijímá Anna Šupíková, tisková mluvčí města, e-mail: a.supikova@mu.turnov.cz, hodnotí je pětičlenná komise složená ze zastupitelů města a schvaluje je zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání. Medaile starosty je přednesena radě města.
Tradice udělování Ceny obce a čestného občanství u příležitosti státního svátku 28. října trvá od roku 2002. Medaile starosty je novinkou od roku 2014, kterou starosta oceňuje přínosné aktivity jednotlivých osobností. (Zdroj: TZ města Turnov)

17.06.2016
Víkendové pozvánky

V sobotu se můžete na plochu před koupaliště v Maškovce přijít seznámit s novým vozem VW Tiguan, který má v našem regionu premiéru. V sousední Palachově ulici se o víkendu jedou závody in-line na kolečkových bruslích. Sobota na Turnovsku nicméně patří hlavně Slavnostem rohozeckého piva, které v areálu pivovaru začínají ve 13.00 hodin.

Sobota 18. června
* NOVÝ TIGUAN. ŽIVOT BEZ HRANIC. Liberecký prodejce nových vozů Škoda a VW Autotrend zve na představení nového vozu - Tiguan Roadshow. Koná se od 10.00 hodin na ploše před koupalištěm v Maškově zahradě. V rámci odpoledního programu přivítáme hokejisty mistrovského týmu HC Bílí Tygři Liberec.
* SLAVNOSTI ROHOZECKÉHO PIVA. Tradiční akce v areálu pivovaru na Malém Rohozci. Vystoupí kapely: Timbre Music, Realita rock, Doktor PP, Deratizéři, Waťák a Waldovy Matušky. Vstupné dobrovolné, začátek ve 13 hodin. Do areálu jezdí i autobusy. Více najdete na http://pivorohozec.cz.
* STRAŠIDELNÝ POHÁDKOVÝ LES. Trasa plná originálních her vede z rozhledny Hlavatice na hrad Valdštejn. Akce ve spolupráci s agenturou Veldo (Velká dobrodružství). Více na www.veldo.cz. Začátek ve 13.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* FESTIVAL DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV: Závěrečný koncert Interpretační hudební dílny mladých.
Městské divadlo Turnov od 18.00 hodin.

Neděle 19. června
* ZE SRDCE DĚTEM - skupina Romane čaja le jilestar (Romské dívky ze srdce). Hravé odpoledne pro děti i jejich rodiče. Všichni zájemci od 14.00 hodin mohou těšit na pohádkové představení, výtvarné dílničky a nejrůznější hry pro děti. Pro dospělé bude připravená romská hudba a ochutnávky romské kuchyně. Při této příležitosti se uskuteční také dodatečná vernisáž obrazů nedávno zesnulého romského umělce Jozefa Dražkoviče ve foyer KC Turnov. Akce se bude konat na prostranství před KC Střelnice, v případě nepřízně počasí se přesune dovnitř. Vstup volný.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Sobota 18. června
* PŘIJĎTE SE ZAČÍST DO ABECEDY FOTBALU! V sobotu 18. června od 9.30 hodin proběhne v areálu FK Sedmihorky další pokračování oblíbeného cyklu pro malé i větší fotbalisty nebo fotbalistky, zkrátka pro všechny, kdo si chtějí otestovat své fotbalové dovednosti, anebo je porovnat se svými vrstevníky v ročnících narození 2000-2009. Více na  www.abecedafotbalu.cz.
* FLORBAL / MORYS CUP 2016 – 1. ročník florbalového turnaje v hale Sportovního centra TJ Turnov ve Skálově ulici – možná i smíšená družstva! Počet hráčů v poli 5 + 1, hrací doba 15 minut. Startovné 1.500 Kč, přihlášky:eaglesturnov@seznam.cz nebo tel. 739 550 971. Hlavní cenou je sud piva a těšit se můžete i na další hodnotné výhry. Začátek v 8.00 hodin!
* V. FOTBALOVÝ TURNAJ DĚTÍ. Na fotbalovém hřišti v Rovensku p. Tr. Začátek v 8.30 hodin. Případné přihlášky na tel. 736 130 773, 736 765 951.

Sobota 18. a neděle 19. června
* MEMORIÁL MILANA KOPALA. Klub lyžařů Turnov pořádá již 10. ročník závodů v in-line slalomu na kolečkových bruslích. S pověřením WIAC je závod zahrnut do světové série WORLDCUP 2016 a Turnov bude opět hostit evropskou špičku závodníků Místo: ul. Jana Palacha, průměrný sklon tratě 9 %, délka tratě zhruba 240 m. Start sobotního závodu je ve 13.00 hodin, v neděli se startuje v 10.00 hodin. Více na www.klturnov.cz.


17.06.2016
Pozor! Koncert přeložen!
Z důvodu nepřízně počasí je dnešní koncert nové tváře české populární hudby – Sebastiana – přeložen na 1. července se začátkem v 18.00 hodin, zakoupené vstupenky v předprodeji zůstávají v platnosti.

15.06.2016
Budova bývalého kina Bio Ráj je na prodej
Na květnovém zasedání turnovští zastupitelé schválili prodej objektu bývalého kina v Žižkově ulici. Objekt se nachází na stavební parcele č. 855/2 a jeho zastavěná plocha je o výměře 1242 m². Pro nabízené území je dle Územního plánu Turnova stanoveno funkční využití „BS – bydlení smíšené“, což umožňuje využít objekt k bydlení i jiné občanské vybavenosti ve městě. Kupní cena je ve výši 5,5 mil. Kč a konečný termín podání nabídek na odkoupení je do 15. srpna 2016 do 17.00 hodin. Prohlídka objektu je v případě zájmu možná na požádání. Podrobnější informace podá odbor správy majetku, Růžena Jarošová, tel. 481 366 317, e-mail: r.jarosova@mu.turnov.cz.

15.06.2016
V květnu žádný mrtvý při dopravních nehodách v Libereckém kraji!
Za prvních pět měsíců letošního roku zaznamenaly statistiky dopravních nehod již pět mrtvých, o tři více než v roce 2015. Pozitivní zprávou je, že v květnu se nehody obešly bez obětí na lidských životech. Meziročně narostl o 11 procent počet nehod vyšetřovaných Policií ČR, rovněž tak se o 21 procent zvýšil počet lehce zraněných. Naopak o pět méně lidí bylo při nehodách zraněno těžce. „Narůstajícím problémem jsou nehody, kdy byl u viníků zjištěn alkohol či drogy. Zatímco v roce 2015 bylo vyšetřováno 78 takových případů, letos se jednalo o 92 nehod,“ upozorňuje Jan Polák, koordinátor bezpečnosti silničního provozu Libereckého kraje. V 55 případech byla hladina alkoholu vyšší než jedno promile, v 19 případech se jednalo o drogy v případné kombinaci s alkoholem. 
Nejvíce nehod (1 219) zavinili řidiči motorových vozidel. Následovaly střety se zvěří či domácími zvířaty (271 případů) a ve 42 případech byli na vině řidiči nemotorových vozidel. Děti podobně jako v loni zavinily 17 nehod. Chodci se sice podepsali na vzniku 13 nehod, oproti roku 2015 však došlo k poklesu o nemalých 15 takových případů. V obci se stalo 968 nehod (o 51 více než loni). Na silnicích mimo obec pak 596 nehod – zde je zaznamenán výrazný nárůst o 108 případů. Sedmkrát se bouralo i na železničních přejezdech, tyto nehody se naštěstí obešly bez obětí na životech a dokonce i bez zranění. (Zdroj: TZ LK)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4097 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS