Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

09.06.2016
Liberec z mrakodrapu
Možnost prohlédnout si krajské město a jeho okolí z nejvyšší budovy v Liberci má široká veřejnost i během letošní letní sezony. Liberecký kraj v budově svého sídla, v ulici U Jezu, opět zpřístupnil vyhlídkovou terasu v 17. poschodí. Zájemcům se tak nabízí jedinečný výhled z výšky 80 metrů. Vyhlídková terasa je zdarma otevřená v pracovní dny od 9.00 do 15.00 hodin a bude tomu tak až do 30. září. Takřka ze středu Liberce si návštěvníci mohou prohlédnout známé i méně známé stavby, památky, hory a kopce. Jejich názvy jim pomohou určit informační tabule, které se nacházejí na obou oddělených terasách. Další zážitek nabídne jízda ojedinělým výtahem pater noster, jedním z mála, které v republice fungují. Na terasu se návštěvníci dostanou i rychlovýtahem a ti zdatnější mohou vystoupat pěšky a zdolat tak téměř 400 schodů. V případě početnější návštěvy je vhodné informovat pracovnice Kontaktního centra (recepce), telefon je 485 226 111.

09.06.2016
Jičín si nechal zmapovat drogovou scénu
Město Jičín si nechalo zpracovat analýzu drogové problematiky v regionu Jičínska. Po téměř roce zkoumání situace a rozhovorů s uživateli drog má k dispozici výsledky, které, přestože nevyznívají pro Jičín nepříznivě, použije jako podklad pro další práci v oblasti prevence mládeže. K tomu má vzniknout koncepční plán. Rozsáhlá analýza za téměř 98 tisíc Kč byla zadána městem Jičín na jaře roku 2015. Na základě terénního šetření bylo v ORP Jičín zjištěno užívání konopných drog, experimenty a rekreační užívání halucinogenů a drog označovaných jako extáze, injekční i neinjekční (šňupání, kouření) užívání pervitinu a okrajově i injekční užívání surového opia či opioidních léků. Detailnější šetření pak bylo zacíleno primárně na skupinu nejvíce rizikovou – injekční uživatele a na skupinu nejpočetnější – uživatele konopných drog.
Dle odhadu je „injekčních“ uživatelů drog na Jičínsku asi 90, z nich méně než polovina spolupracuje s terénními pracovníky. Nejvíce užívanou látkou je podle studie pervitin. Tak jako všude v republice je i v Jičíně nejvíce uživatelů tzv. konopných drog. K tomu se v republice přiznává dle statistik 24 % mladých lidí do věku 34 let. Tato scéna je navíc velmi otevřená, droga se užívá veřejně, taktéž distribuce je více otevřená. Pak se také dle studie u nás objevují tzv. experimentátoři, kteří si drogu příležitostně vezmou. Jedná se např. o extázi, LSD nebo přírodní halucinogeny jako lysohlávky nebo durman.
Analýza doporučuje zavedení dalších programů primární prevence, a to především se zaměřením na střední školy s poukazem na možná rizika spjatá s užíváním drog. Pro zjištění dalších informací je navrženo udělat průzkum mezi mladými kuřáky marihuany a příležitostnými uživateli drog, protože ti nejsou zatím vůbec monitorováni žádnou z neziskových organizací. Pro již závislé navrhuje analýza další a užší spolupráci s terénními službami anebo vznik kontaktního centra jako ambulantní služby.
(Zdroj: TZ města Jičín)

09.06.2016
Do Turnova přijíždí izraelský velvyslanec
Dnes poctí Turnov svou návštěvou velvyslanec Státu Izrael, pan Gary Koren, který zde bude mít bohatý program. Kromě oficiálního přijetí na turnovské radnici ho čeká i beseda s žáky turnovských základních a středních škol s možností přístupu veřejnosti. Beseda se koná od 10.30 do 12.00 hodin ve velkém sále KC Střelnice. Pro účast na besedě je nutné se zaregistrovat v Infocentru Turnov nebo v podatelně městského úřadu na připraveném formuláři. S ohledem na zvláštní bezpečnostní opatření prosíme účastníky, aby s sebou nenosili žádná zavazadla, batohy a potenciálně nebezpečné předměty, včetně elektronických zařízení (netýká se mobilního telefonu). Při vstupu budete požádáni o předložení průkazu totožnosti. Pan velvyslanec dále navštíví firmy Granát a Crytur, podívá se do synagogy a na židovský hřbitov. Ve městě dnes budou panovat zvýšená bezpečnostní opatření.

07.06.2016
Zloděj instalatér?
Dosud neznámý pachatel bez zjevného poškození otevřel okno vedoucí do buňky upravené na sprchy na parkovišti a v kempu v Dolánkách. Z této umývárny ukradl ze sprch pět pákových baterií, dvě sprchové hadice a jednu sprchovou hlavici. Dále od plechových umyvadel odtrhal sololitové desky a z umyvadel odcizil pět pákových baterií s přívodními hadicemi, přičemž poškodil kompletní přívodní měděné vodovodní trubky pod umyvadly, které složil na chodbu sprch. Pachatel svým jednáním způsobil škodu v předběžné výši 20 tisíc Kč a dopustil se tak trestných činů krádeže a poškození cizí věci, za jejichž spáchání mu v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. (Zdroj: TZ PČR)

06.06.2016
Změny v jízdních řádech
Rozšíření nabídky železničního spojení na některých tratích v Libereckém kraji, ale i posuny odjezdů vybraných autobusových spojů na základě připomínek cestujících. To jsou obecně změny, které vejdou v platnost v neděli 12. června v rámci celostátní úpravy jízdních řádů. V našem regionu v rámci červnové změny skončí i některá omezení jízdy vlaků, a tak denně pojedou vlaky z Liberce do Turnova ve 20.30, resp. z Turnova do Liberce ve 20.40 hodin, které dosud byly v provozu pouze o víkendech. V autobusové dopravě zásadní změny v regionu Turnovska nenastávají. Kompletní přehled změn najdete na webu www.iidol.cz.

06.06.2016
Ještě měsíc můžete navrhovat kandidáty na Pocty hejtmana
Až do konce června přijímá Liberecký kraj nominace na udělení Pocty hejtmana. Ocenění mohou získat výjimečné osoby, které svým celoživotním dílem nebo významným skutkem obohatily Liberecký kraj. Osobnosti budou vyhlášeny při slavnostním večeru 28. září 2016. Podrobné informace včetně formuláře, který je třeba vyplnit, jsou zveřejněné na webových stránkách kraje (ZDE).

03.06.2016
Víkendové pozvánky
Víkendová nabídka začíná dnes pozvánkou na jazzové setkání na závěr sezony, zítra je to hudební festival Maloskalská noc, Dětský den ve Šťastné zemi ad. V neděli můžete prožít příjemné odpoledne s koloběžkami před Střelnicí. Ze sportovních pozvánek je to především fotbal, v neděli se v Turnově hraje divize.

 Pátek 3. června
* „PÁNOVÉ, KONČÍME“ aneb závěr jazzové sezony 2016. Atrium Muzea Českého ráje od 19.00 hodin. Představí se vám: Big Band ZUŠ Turnov, All Stars Turnovský Big Band a Meckie Messer Band. Vstupné 100 Kč.

Sobota 4. června
* BURZA SBĚRATELŮ. Klub filatelistů Turnov pořádá v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin tradiční burzu pohlednic, filatelie, mincí a ostatních sběratelských oborů.
* MALOSKALSKÁ NOC 2016, RODINNÝ HUDEBNÍ FESTIVAL V ČESKÉM RÁJI, 4. ročník. Celodenní program začíná neckyádou od 09.00 hodin, areál bude otevřen od 12.00 hodin, hudební program startuje od 14.00 hodin.
* PLYŠOVÉ ŠTĚSTÍČKO. Tradiční výstava plyšových medvídků ze sbírky Barunky Jaburkové proběhne v prostorách obecního úřadu v Klokočí po oba víkendové dny od 10.00 do 17.00 hodin.
* DĚTSKÝ DEN VE ŠŤASTNÉ ZEMI. Areál v Radvánovicích pořádá akci pro malé i velké návštěvníky. Program:
10.00 – pohádková tvořivá dílna, 11.00 – divadlo, pohádka Zlatovláska, 13.00 – dobývání hradu Trosky a rytířské hry, 14.00 – pohádková tvořivá dílna, 15.00 – divadlo, pohádka Zlatovláska, 16.00 – minidiskotéka. Po celý den budou hasiči předvádět svoji techniku, připravena bude také Tomova dílna s výrobou dřevěných zbraní…
* FESTIVAL BEZ PLOTŮ. Areál Domova pod skalami v Kurovodicích. Začátek ve 13.00 hodin. Program: pohádka pro děti v podání ochotnického spolku Jirásek. Hudební skupiny: ZNOUZECTNOST, Lety mimo, Ovčie Kiahne, Waldovy Matušky a vystoupení kurovodických umělců. Výtěžek z festivalu poslouží klientům tohoto ÚSP.
* HRAD VALDŠTEJN: Koncert flétnového kvintetu Tibia Pragensis. Skladby ženského komorního souboru zobcových fléten zazní v kapli sv. Jana Nepomuckého ve 14.00 a v 16.00 hodin.

Neděle 5. června
* HEDVÁBNÁ, KORÁLKOVÁ A SKLENĚNÁ VÝTVARNÁ DÍLNA. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiny s dětmi, tentokrát si děti vyrobí hedvábný obrázek, korálkové ozdoby a postavičky. Městská knihovna A. Marka, oddělení pro děti a mládež, začátek v 10.00 hodin.
* RODINNÉ ODPOLEDNE S KOLOBĚŽKAMI. Kavárna a restaurace KUS na Střelnici přichystala rodinné odpoledne s koloběžkami, na kterém si budete moct koloběžky nejen vyzkoušet, ale také si je půjčit, nebo dokonce koupit. Začátek ve 14.00 hodin, vstup volný.

Servis kulturních akcí podrobně ZDE.

Sobota 4. června
* FOTBAL / I. B třída: Pěnčín – Osečná, Jenišovice – Přepeře!, Semilsko-OS: Tatobity  – Libštát B. Začátky v 17.00 hodin!

Neděle 5. června

* FOTBAL / divize: FK Turnov – Dvůr Králové, Jablonecko-OP: M. Skála – Držkov B, Jenišovice B – Radčice. Začátky v 17.00 hodin!

Sportovní servis ZDE.


03.06.2016
Zpravodaj a výroční zpráva Sdružení Český ráj
Koncem května 2016 vyšlo další číslo Zpravodaje Sdružení Český ráj, které přináší shrnující informace o činnosti a aktivitách sdružení, jeho členů a partnerů od začátku letošního roku. Kromě novinek ze všech koutů regionu se ze Zpravodaje dozvíte, jaké jsou plány ohledně rozvoje projektu Greenway Jizera, bude vám představena Regionální karta Český ráj, jejíž spuštění se chystá na červenec 2016, získáte přehled o návštěvnosti regionu v roce 2015 a v neposlední řadě si můžete přečíst, co chystá na sezonu Městské rekreační středisko Palda v Rovensku pod Troskami, které již třetím rokem provozuje jeden z členů Sdružení Český ráj – společnost MENCL ABF. Součástí Zpravodaje je i výroční zpráva SČR za rok 2015. V elektronické podobě si zpravodaj můžete stáhnout ZDE.

02.06.2016
Vesnice roku Libereckého kraje roku 2016
Celkem 17 obcí z Libereckého kraje se letos uchází o titul Vesnice roku 2016. Zastoupení mají všechny okresy, šest obcí z Liberecka, po čtyřech z Českolipska a Semilska a tři z Jablonecka. Nyní se všechny přihlášené obce připravují na návštěvu krajské hodnotitelské komise, která k nim podle schváleného harmonogramu zavítá v průběhu června. Vloni vyhrála Mříčná. Letos bude vítěz oznámen 10. srpna. Ten automaticky postupuje do celostátního kola Vesnice roku 2016, které proběhne na přelomu srpna a září. Do letošního již 22. ročníku se celkem přihlásilo 251 obcí z celé České republiky. Z našeho regionu se do soutěže přihlásily obce: Svijany, Kobyly, Loučky a Tatobity. (Zdroj: TZ LK)

01.06.2016
Parkování na Havlíčkově náměstí nově
Uprostřed května bylo nově upraveno tzv. vodorovné značení parkování na Havlíčkově náměstí. Podle vedoucího odboru dopravy MěÚ Turnov Pavla Vaňátka je zde celkem 59 parkovacích míst včetně stání pro invalidy, která byla přesunuta k autobusové zastávce v ulici 5. května. „Vodorovné značení má za cíl maximální využití plochy parkoviště. Dle vyhlášky řidič na parkovišti s vyznačením parkovacích míst nesmí stát tak, aby přesahoval čáru vymezující parkovací místo. Bez označení si řidiči nechávají větší odstupy a kapacita plochy výrazně klesá,“ přiblížil Vaňátko. Parkování na Havlíčkově náměstí je i nadále placené. Platí se ve všední dny od 6.00 do 18.00 hodin a v sobotu od 6.00 do 12.00 hodin. Poplatek činí za jednu hodinu 10 Kč, za každou započatou další 20 Kč. Poplatek za parkovací kartu za jedno vozidlo na rok činí 12 000 Kč. (Foto nové úpravy ZDE)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4094 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS