Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - melancholicky
 

20.05.2016
Víkendové pozvánky
Na akce bohatý a zajímavý víkend. Dnešní večer na Střelnici si budou moci užít zejména ženy, v sobotu se konají hned dvě velké akce v turnovských základních školách, v Tatobitech budou sázet lipovou alej, na Valdštejně je pouť, v Rovensku pořádají široko daleko vyhlášený pohádkový les, na který z Turnova pojede i parní vlak! Ze sportovních pozvánek je zde páteční otevření skate parku v Maškovce a sobotní in-line závody O pohár starosty tamtéž…

Pátek 20. května
* DÁMSKÁ JÍZDA S AVONEM A FILMEM SVÁTEK MATEK. Kino Sféra na Střelnici ve spolupráci s Avonem připravilo Dámskou jízdu. Jste srdečně zvány do kavárny KUS na Střelnici, kde pro vás budou nejpozději od 17. hodiny připravené kosmetičky. Od 19.30 pak bude Dámská jízda pokračovat v kině Sféra promítáním filmu Svátek matek.
* SYNAGOGA TURNOV: Koncert skupiny Čabraka „Ornamento sefardí“. Program tvoří písně španělských Židů v jazyce Ladino. Začátek v 18.00 hodin. Více informací na www.synagoga-turnov.cz. Otevírací doba synagogy v květnu: denně mimo pondělí 9.00 – 17.00 hodin.
* DISCO STŘELÁK. Těšit se můžete na Bílou party s DJ Zdeňkem Vranovským. I tentokrát platí, že pokud přijdete oblečeni v tematické, v bílé, budete mít vstup zdarma. KC Střelnice od 22.00 hodin. Vstupné 50 Kč/v bílém oblečení zdarma.

Sobota 21. května
* ŠKOLA HROU. Zábavné dopoledne v ZŠ Skálova v budově II. stupně ve Skálově ulici od 9.00 do 12.00 hodin. Soutěže, hry, hudební vystoupení, prohlídka věže a školy, občerstvení. Více na www.zsskalova.cz
* ŠKOLNÍ JARMARK v ZŠ Žižkova. Začátek v 9.00 hodin. Těšit se můžete na vystoupení žáků, soutěže pro děti, kavárničku, prezentaci dětských prací, hasičský vůz, skákací hrad, tombolu…
* HRAD VALDŠTEJN: VALDŠTEJNSKÁ POUŤ. Tradiční pouť pro velké i malé od 9.30 do 17.00 hodin. Program:
10.00 Řehečské kvarteto – lidové a jarmareční písně
13.30 Varhanní koncert (Radek Rejšek)
14.00 Pohádka O pejskovi a kočičce (LS Na Židli)
15.00 Mše svatá (slouží děkan Václav Vlasák)
Po celý den budou znít písně z flašinetu, těšit se můžete na jarmareční stánky s rukodělnými výrobky, perníčky a dalšími pamlsky. Vstupné: dospělí 80 Kč, děti 50 Kč.
* VÝSADBA LIPOVÉ ALEJE V TATOBITECH A OSLAVY 2. MÍSTA V ANKETĚ EVROPSKÝ STROM ROKU. Obec v rámci loňské ankety STROM ROKU 2015 obdržela nadační příspěvek ve výši 34.769 Kč, který bude použit na výsadbu lipové aleje po staré „Císařské cestě“. Výsadba této aleje se uskuteční od 10.00 hodin. Zájemci, kontaktujte se předem na e-mailu: ou.tatobity@seznam.cz. Sraz účastníků bude na staré silnici u mostu na Zázvorce (pod Zahradnictvím na Zázvorce). Program bude poté pokračovat v kulturním domě.
* POHÁDKOVÝ LES ROVENSKO POD TROSKAMI 2016. Již 26. ročník putování Boreckými skalami proměněnými v kouzelnou pohádkovou říši. V době od 12.00 - 15.30 hodin start na Boreckých skalách nad městem. Cesta je značena z vlakového nádraží a z rovenského náměstí. Na Pohádkový les bude vypraven parní vlak z Turnova. Jízdní řád na http://www.3100134.cz/.
* DEN KONÍ V ČESKÉM RÁJI. Jubilejní, již 25. tradiční setkání milovníků a přátel koní na ekologické farmě Dvůr Borčice u Všeně pořádá zdejší Jezdecký spolek spolu s Regionální agrární komorou a Libereckým krajem. Bohatý jezdecký program, soutěž o ceny, svezení dětí na koních. Občerstvení zajištěno. Začátek ve 13.00 hodin.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Pátek 20. května
* SKATEPARK. Slavnostní otevření areálu, nacházejícího se v Maškově zahradě, se uskuteční v 16.00 hodin.

Sobota 21. května
* ZÁVODY IN-LINE. Areál Maškovy zahrady od 13.00 hodin pro všechny věkové kategorie.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Bozkov, I. B třída: Jenišovice – Bulovka, Pěnčín – Hodkovice. Začátky všech zápasů jsou v 17.00 hodin.

Neděle 22. května
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Ústí n. O., Jablonecko-OP: Jenišovice B – Držkov B, M. Skála – Kokonín. Začátky všech zápasů jsou v 17.00 hodin.


18.05.2016
Liberecký kraj nabídne městu Česká Lípa podíl v českolipské nemocnici
Liberecký kraj nabídne městu Česká Lípa majetkový vstup do společnosti Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa (NsP). Město by se mělo stát minoritním akcionářem nemocnice a získat 49 % podíl. Liberecký kraj by si ponechal 51% podílu ve společnosti. Nabídku schválila Rada Libereckého kraje, nyní se k ní vyjádří zastupitelstva kraje a města Česká Lípa. „O možnosti majetkového vstupu České Lípy do nemocnice jsme s městem diskutovali přibližně rok a v prosinci 2015 jsme podepsali memorandum o společném postupu ve věci úpravy vlastnických poměrů a řízení českolipské nemocnice a podle jeho znění postupovali. Jednání se nám povedlo dovést k finální dohodě. Vstupem města do vlastnictví získáme silného partnera, který podpoří další rozvoj a investice do nemocnice,“ uvedl Martin Půta, hejtman Libereckého kraje. (Zdroj: TZ LK)

18.05.2016
Občané mohou sledovat hospodaření města
Město Turnov se připojilo k dalším obcím a krajům, které se snaží být otevřené s maximální transparentností v oblasti hospodaření města. Své hospodaření za jeden kalendářní rok prezentuje městský úřad formou tzv. rozklikávacího rozpočtu na svých internetových stránkách. V rozklikávacím rozpočtu mohou občané sledovat aktuální plnění příjmů a čerpání výdajů, které se aktualizují denně. Obyvatelé Turnova se tak mohou krátkým rozkliknutím podívat na konkrétní doklady, jako je faktura nebo pokladní poukázka.

18.05.2016
Prameny vody
Poslední rozbory vody odhalily, že pramen Boží voda na Šetřilovsku není pitný, ale pramen pod Valdštejnem můžeme i nadále pít. Podle rozboru vyhotoveného 6. května pramen Boží voda nevyhovuje ukazatelům hygienických limitů a až do odvolání se nesmí pít.

17.05.2016
Hasiči z Voděrad budou slavit 120 let
Dobrovolní hasiči z Voděrad (Frýdštejn) oslaví kulaté výročí založení okrskovou soutěží sborů dobrovolných hasičů. „Přijďte pobejt,“ zve do Voděrad na sobotu 28. května místostarosta a voděradský dobrovolný hasič Miroslav Mencl junior. „Uvidíte mistrovské výkony při požárním útoku, zažijete neopakovatelnou atmosféru hasičské okrskové soutěže, ochutnáte pravý voděradský guláš nebo grilovanou krkovičku, pobavíte se při doprovodném programu pro děti i dospělé, který končí večerní zábavou na travnatém parketu u hasičské nádrže.“ Začátek soutěží je v 9.00 hodin. Aktuální informace o programu najdete na Facebooku SDH Voděrady. -sh-

16.05.2016
Sportovní areál v Maškově zahradě je již otevřen
Občerstvení na koupališti a celý areál mimo bazénů (a ploch u bazénů), tedy dětská hřiště, hřiště na plážový volejbal, petangue, sportovní hřiště ad. jsou nyní otevřeny ve všední dny od 14.00 do 20.00 hodin, o víkendech od 9.00 do 20.00 hodin. Koupaliště bude otevřeno 1. června.
Nyní je vstup do areálu zdarma, platí se jen za pronájem hřišť 100, resp. 150 Kč, od 1. června činí základní vstupné 90 Kč pro dospělé a 60 Kč pro děti. Ty do 6 let budou mít vstup zdarma.

16.05.2016
Má vlast cestami proměn
V pořadí již 8. ročník celorepublikové akce vyvrcholí 21. května od 11.00 hodin na pražském Vyšehradě. Doprovodné výstavy se účastní také obec Mírová pod Kozákovem s proměnou a zvelebením návsi v Bělé u Turnova. Více informací najdete na www.cestamipromen.cz.

13.05.2016
Víkendové pozvánky

Dnes závěrečnými koncerty končí festival „Kytara v Českém ráji“, večer můžete vyrazit na folkový koncert na Střelnici a na metalový dvojkoncert Arakainu a Dymytry do Pěnčína. V sobotu se potom uskuteční v Kacanovech již desátý ročník hudebního festivalu na podporu svobodného Tibetu. Ze sportovních pozvánek je tu hlavně sobotní otevření nového hřiště v Mašově.

Čtvrtek 12. a pátek 13. května
* XI. ROČNÍK KYTAROVÉHO FESTIVALU „KYTARA V ČESKÉM RÁJI“. Letos se představí Vladislav Bláha, který je zatím jediným českým kytaristou, jenž se svým recitálem vystoupil v Carnegie Hall v New Yorku (17. 11. 2014). Dalším umělcem, který představí svou tvorbu, je mladý, talentovaný perkusivní kytarista Tomáš J. Holý.
- Pátek 13. května od 14.00 hodin, malý sál ZUŠ Turnov: Přednáška Vladislava Bláhy „Dějiny kytary“.
- Pátek 13. května od 19.00 hodin, Městské divadlo Turnov: Koncert Vladislava Bláhy, vstupné 150 Kč.

Pátek 13. května
* PRANIC A CHUDÁK PANÍ POPELKOVÁ. Hned dvě kapely si budete moct užít v květnu na koncertě malé (domácí) scény. Ondřej Halama zahraje s kapelou Pranic a Karel Vepřek zahraje pár KUSů s uskupením Chudák paní Popelková. Pranic se pohybuje na hudební scéně už jedenáctým rokem, dnes ho tvoří tři muzikanti, tentokrát ale vystoupí jako duo tvořené kontrabasem, kytarou a zpěvem. Karel Vepřek zprvu vystupoval jako folkový zpěvák, posléze založil soubor Chudák paní Popelková, který přijede představit úplně nové album Pod drnem. Kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin. Vstupné 80 Kč.
* ARAKAIN a DYMYTRY - TOUR 2016. Dvojkoncert metalových kapel. KD Pěnčín od 20.00 hodin.

Sobota 14. května
* DESET LET TIBETU V KACANOVECH. Tradiční akce na připomenutí okupace Tibetu. Program začíná na louce pod tibetským altánem v Kacanovech v 15.00 hodin, závěr v ranním kuropění. Vystoupí kapely: KAŠPÁREK V ROHLÍKU, Tornádo Lue, Ovčie Kiahne, All Friends Dead, Barrel Battery a Rozumbrothers. Ruda Hanzvencl uvede novou hru „V jednom lese, v jednom domě", připraveny jsou tvořivé dílny pro děti a spousta další zábavy pro všechny generace. Přijďte podpořit!
* ROUDEN BAND + DERBY ROCK v sále radnice v Rovensku pod Troskami. Začátek ve 20.00 hodin.

Neděle 15. května
* DÁRKOVÁ DÍLNA PRO MAMINKU. Výroba dárečků pro maminky k svátku matek bude zaměřena na zdobení perníčků a výrobu papírové kytičky, srdíčka, obrázků, šperků. Městská knihovna A. Marka od 10.00 hodin.
* Z PRACHU HVĚZD. Lenka Lagronová patří mezi nejvýznamnější žijící české dramatičky, její hry bývá těžké žánrově zařadit - píše sice o vážných věcech, ale zároveň jí neschází poťouchlý, často až mírně cynický smysl pro humor. Z prachu hvězd je v tomto ohledu její zatím asi „nejhumornější“ hrou. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.

Kulturní servis podrobně ZDE.

Sportovní pozvánky

Sobota 14. května
* SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ NOVÉHO HŘIŠTĚ V MAŠOVĚ ZA SOKOLOVNOU. Na akci zvou Osadní výbor Mašov, SDH Mašov, Sokol Mašov a město Turnov. Začátek v 9.30 hodin v Mašově na návsi. Slavnostnímu přestřižení pásky za účasti zastupitelů města bude předcházet bohatý kulturní program, vystoupí žáci zdejší mateřské a základní školy, nebude chybět taneční vystoupení skupiny Trnky pod vedením Jany Maierové a turnovských mažoretek. Ihned po slavnostním otevření se uskuteční historicky první sportovní utkání na novém hřišti.
* FITNESS ZÁVODY O POHÁR OBCE PŘÍŠOVICE. Obecní úřad spolu s TJ Sokol Příšovice pořádají běžecké a in-line závody pro děti a širokou sportovní veřejnost u areálu ZŠ Příšovice s doprovodným programem. Začátek akce v 12.00 hodin, starty závodů od 13.00 hodin. Propozice závodů na www.prisovice.cz.
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov - HC CheLK. Hala TJ ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* FOTBAL / I. B třída: Přepeře – Pěnčín (14.00 hř. Semily!), Semilsko-OS: Přepeře B – H. Branná B,  Mírová – Lomnice B, Semilsko-OS: Tatobity – Kruh. Začátky všech zápasů jsou v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!


13.05.2016
Školáci se postarali o ježka
Žákům Základní školy Turnov ve Zborovské ulici se podařilo zachránit a odchovat k smrti odsouzené mládě ježka. Bylo to zásluhou školního ekotýmu a maminky žákyně 7. třídy B. Pluchové. „Bodlinka“ zdárně překonal i mnohé zdravotní problémy a dočkal se dne „D“. Rozloučení s naším hmyzožravcem proběhlo formou projektové výuky. Za vlahého májového večera byl vrácen zpět do přírody. Více najdete na www.zvsturnov.cz.
Dana Šulcová, ZŠ Zborovská Turnov, Sulcova.Dana@seznam.cz

12.05.2016
Na Arakain a Dymytry zadarmo!
Celkem 61 čtenářů reagovalo na soutěž o volné vstupenky na zítřejší dvojkoncert metalových kapel Arakain a Dymytry v Pěnčíně (ZDE). Čtyři výherci získali po dvou vstupenkách. Jsou to: Minika Šálková z Turnova, Granátové ulice, Iveta Kleinová ze Všeně, Lucie Adamová z Doubí a Petr Žižlavský z Turnova, ul. 5. května. Vylosovaným gratulujeme a zpráva pro všechny : připravujeme další soutěže! (Společné foto výherců ZDE.)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4094 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS