Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - melancholicky
 

21.03.2016
Kácení a ořezy dřevin
Městský úřad Turnov, odbor životního prostředí, informuje občany o plánovaném kácení dřevin, které proběhne do konce března letošního roku. Konkrétně se jedná o javor rostoucí u bytových domů v Máchově ulici, o třešeň v ulici U Tří svatých, o jabloň a borovici v parku u letního kina. Na přelomu března a dubna bude u starých lip v ulici Na Sboře provedena obvodová redukce korun v rozsahu 25 – 30 % celkového objemu koruny.

20.03.2016
Farmářské trhy jsou zpět
Příchod jara bude v letošním roce doprovázen i pokračováním farmářských trhů, které se v minulém roce úspěšně vrátily na náměstí Českého ráje a staly se velmi oblíbeným místem nákupů čerstvých potravin a řemeslných výrobků pro obyvatele Turnova a okolí. Trhy začnou na Bílou sobotu 26. března, a budou každou sobotu až do konce října. A to vždy od 7.30 do 12.00 hodin. První jarní trhy nabídnou sadbu, pomlázky a velikonoční dekorace, květiny, maso a uzeniny, ryby, mléčné výrobky, různé druhy pečiva, koření, med, řemeslné výrobky a mnoho dalšího. Zelenina a ovoce sice ještě nebude letošní, ale i tak vám místní farmy přivezou svá skladovaná jablka, hrušky, kořenovou zeleninu, česnek, cibuli, kapustu, zelí, pórek anebo třeba červenou řepu. Sortiment se s příchodem teplého počasí bude rozšiřovat a obměňovat podle sezony. Více informací najdete na www.trhyfarmarske.cz.

18.03.2016
Ženský reprezentační hokej se představí v Turnově
České hokejistky v Turnově završí závěrečnou přípravu na mistrovství světa elitní skupiny v kanadském Kamloops. Součástí závěrečného kempu je také dvojice přátelských soubojů s reprezentací Francie. České hokejistky se sešly již v úterý 15. března. Generálku na mistrovství světa absolvují rovnou dvojitou, v pátek 18. března od 17.00 hodin a v sobotu 19. března od 12.00 hodin zkříží hokejky na turnovském ledě s týmem Francie. Reprezentace Francie v Česku stráví přípravný kemp před šampionátem divize IA v Dánsku, v kompletním složení by tak měla pro náš národní tým znamenat kvalitního soupeře. Přijďte fandit!

18.03.2016
Víkendové pozvánky

Tentokrát nás čeká opravdu akcemi nabitý víkend. Loutkářská přehlídka Turnovský drahokam, jazzový festival NEFORM JAZZ FEST 2016, premiéra divadelních ochotníků v Olešnici. Ze sportu potom v neděli první jarní fotbalové divizní utkání, v pátek a v sobotu si na turnovském ledě změří síly reprezentační týmy hokejistek Česka a Francie! Po neděli se na zimním stadionu navíc uskuteční vůbec první závody v rychlobruslení!

Pátek 18. března 2016
* KLUB ČESKÝCH TURISTŮ Sokol Turnov pro vás připravil cestovatelské podvečery CESTOVNÍK s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti turnovské sokolovny v pátek od 18.00 hodin. V posledním letošním Cestovníku vás Jana a Mirek Mejzrovi provedou historií a přírodou národních parků Britské Kolumbie (Kanada).

Pátek 18. až neděle 20. března
XXVI. TURNOVSKÝ DRAHOKAM. Regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj.

Pátek 18. až neděle 20. března
* VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ COUNTRY TANCE. Srdečně vás zveme na klasické country a řadové tance známé ze starých westernů. Zvládne je každý začátečník s chutí tančit. Vhodné pro nadšence od 10 do 100 let. Sál v přízemí Žluté ponorky v pátek od 20.00 do 22.00 hodin a v sobotu a v neděli vždy od 18.00 do 20.00 hodin. Kurzovné 300 Kč, seminář lektorsky vede Zuzka Hanušová.

Pátek 18. a sobota 19. března
* NEFORM JAZZ FEST 2016. I letos se mohou všichni jazzoví fanoušci těšit na dvoudenní festival, jehož velkými hvězdami jsou tentokrát Ondřej Štveráček, Gene Jackson a skupina Vertigo. Místní scénu bude zastupovat kapela z Jablonce nad Nisou Jazz H Factor. Chybět nesmí ani domácí Lédl Jazz Q. Z velkých hvězd se na pódiu objeví skupina Vertigo, která je jednou z nejoriginálnějších v Česku, velká pozornost Neform Jazz Festu se soustředí také na saxofonového virtuosa a jednoho z nejvýznamnějších českých muzikantů posledního desetiletí Ondřeje Štveráčka, který představí turnovskému publiku bubeníka světové extratřídy Gena Jacksona. KC Střelnice, začátky vždy v 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji jednodenní 120 Kč, dvoudenní 200 Kč, na místě pouze jednodenní za 160 Kč.

Sobota 19. března
* PRODEJNÍ VÝSTAVA ručních prací a kreativity se koná od 10.00 do 17.00 hodin v prostorách Obecního úřadu Karlovice.
* KRÁLOVNY. Premiéra tragikomedie autorů M. Doleželové a R. Vencla. Hrají: Iveta Melíšková, Blanka Randáková a Kristýna Dlouhá. Režie Miloš Marek. Obnovený divadelní spolek Jirásek. Sál hospody v Olešnici od 18.00 hodin. Po skončení představení se bude pokračovat divadelním bálem za doprovodu kapel Waldovy Matušky a Přehmat. Začátek v 18.00 hodin, vstupné na divadlo 60 Kč, na bál 100 Kč.

Kulturní servis podrobně ZDE.

Sportovní pozvánky:

Pátek 18. března
* LEDNÍ HOKEJ / Reprezentace ženy: Česko – Francie, ZS od 17.00 hodin, NPL: Hnanice – Všeň, ZS od 20.45 hodin.
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach - GMM Jablonec n. N. Hala TJ od 20.00 hodin.                                      

Sobota 19. března
* VOLEJBAL, krajský přebor, ženy: TJ Turnov - TJ Sokol Mnichovo Hradiště. Od 9.00 a 13.00 hodin, hala TJ Turnov.
* VOLEJBAL, krajský přebor, muži: TJ Turnov - VK Liberec. Od 11.00 a 15.00 hodin, hala TJ Turnov.
* LEDNÍ HOKEJ / Reprezentace ženy: Česko – Francie, ZS od 12.00 hodin, NPL: Performers – Sokol od 19.45 hodin.
* FOTBAL / I. B třída: Jenišovice – Zákupy od 15.00 hodin, divize žen: Turnov WW – Kounice 13.30 hodin (hř. Mírová!).

Neděle 20. března
* FOTBAL / Divize: FK Pěnčín-Turnov – Živanice od 15.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Modřišice, ZS od 20.15 hodin.

Úterý 22. a středa 23. března
* 1. ROČNÍK ZÁVODŮ V RYCHLOBRUSLENÍ NA ZIMNÍM STADIONU V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ. Znáte short track – rychlobruslení na oválu v hokejové hale? Od roku 1992 je to olympijský sport. Že by se v tomto sportu dalo soutěžit i v Turnově? Jistě… Na závěr letošní sezony jsme pro vás ve spolupráci se Žlutou ponorkou Turnov připravili tuto lahůdku - pro školní mládež i pro dospělé.
- V úterý 22. března od 8.00 hodin pro 4. - 5. třídy ZŠ a od 17.00 hodin pro dospělé závodníky - muže, ženy, veterány, veteránky.
- Ve středu 23. března od 8.00 hodin pro 6. - 9. třídy ZŠ a od 13.00 hodin pro střední školy.
Školní mládež se přihlašuje ve své škole, dospělí závodníci se přihlašují přímo v pokladně zimního stadionu nebo na www.maskova-zahrada.cz.


17.03.2016
Sychrov slaví Velikonoce již tento víkend
V areálu sychrovského zámku se o víkendu 19. a 20. března konají tradiční velikonoční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem zboží a bohatým programem pro děti i dospělé – kapela Pouličníci, žonglér Vojta Vrtek, loutková představení skupiny TOY MASCHINE a divadlo Loutky bez hranic. Zámek je navíc velikonočně vyzdoben – do komnat bylo umístěno přes devadesát rozkvetlých prvosenek, březové větvičky, kraslice a samozřejmě mazance a beránky. (www.zamek-sychrov.cz)

16.03.2016
ILMA do Moskvy
Ve čtvrtek 17. března odlétá tým z Taneční a pohybové školy Turnov reprezentovat Českou republiku (a Turnov) na taneční mistrovství Evropy do Moskvy. I se svými maminkami odlétají tanečnice Tereze Vašíčková, Justina Bohatá a Adrianka Šulcová. Majitelka taneční školy Ilona Šulcová s bratrem Marianem zasednou do mezinárodní poroty, Marian bude jejím předsedou. Více najdete na: www.facebook.com/rduwadf/?fref=ts

16.03.2016
Vandalové poškrábali auta
První případ se stal v Jilemnici. K druhé události došlo včera v Turnově.  Jilemnickým policistům přišel 3. března oznámit místní občan, že mu někdo přes noc poškrábal jeho vozidlo značky Škoda Octavia, které měl zaparkováno v Jungmannově ulici. Na přední kapotě a na levých předních dveřích auta vandal vytvořil hluboké vrypy. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 10 tisíc korun. Obdobný případ byl zaznamenán 9. března v Turnově na Mariánském náměstí. Někdo se vyřádil na zaparkovaném vozidle značky Peugeot Partner. Na předním levém a zadním pravém blatníku vytvořil vrypy dlouhé 20 centimetrů. Dále na zadních levých dveřích a zadním levém blatníku vytvořil vrypy dlouhé 180 centimetrů. Celková škoda byla stanovena na částku 20 tisíc korun. Oba dva případy byly kvalifikovány jako přečin poškození cizí věci, za což hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na jeden rok. (Zdroj: TZ PČR)

14.03.2016
Walda spojuje generace
Na dvě stovky zájemců ve věku od 20 do 80 let přilákal v sobotu 12. března do KD v Kacanovech koncert na počest legendárního herce a zpěváka Waldemara Matušky. Sešli se zde muzikanti z jeho doprovodné kapely KTO, tedy přesněji téměř osmdesátiletý kapelník František Hacker s hráčem na foukací harmoniku. Kapelníka na podiu vyzpovídala Veronika Sedláčková, jinak redaktorka Radiožurnálu. K torzu KTO se přidala i místní kapela Waldovy Matušky. Muzikanti ve společném bloku dali vzpomenout neznámějším písním Waldemara Matušky, vzpomínky jeho kamarádů ho dokreslily jako výjimečnou osobnost, která uměla užívat života. Opravdu pohodový večer napříč generacemi… (Na prvním snímku je Veronika Sedláčková s Františkem Hackerem, na druhém je společné vystoupení s Waldovými Matuškami.)

14.03.2016
Na autobusové nádraží můžete vozit větve
S blížícím se termínem pálení čarodějnic je možné na plochu v prostoru Na Lukách odkládat větve nebo čistou dřevní hmotu. Předem je nutné kontaktovat pány Smrkovského nebo Hejnu ze Sboru dobrovolných hasičů Turnov. SDH Turnov vydá písemný souhlas a je třeba ještě oznámit na městskou policii, kdy se bude materiál navážet – prostor je monitorován kamerou. Kontakty, tel. 727 866 789, 603 519 534. V případě, že zde někdo odloží jiné odpady, lze podle zákona o přestupcích, § 47 písm. i) uložit pokutu do 50.000 Kč. (Zdroj: TZ města Turnov)

13.03.2016
Zametací vozy vyrazí po zimě do ulic
Technické služby Turnov od pondělí 14. března 2016 zahájí jarní úklid ulic. „Začneme v sídlišti u nádraží a postupně budeme pokračovat v dalších lokalitách ve městě,“ sdělil jednatel technických služeb Libor Preisler. Úklid bude probíhat ručně a strojově.  Pracovníci technických služeb současně žádají majitele motorových vozidel o respektování dopravních značek, upozorňujících na čištění komunikací. Zaparkovaná auta jim v úklidu často brání. (Zdroj: TZ město Turnov)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4097 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS