Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - zima, namesti - panorama
 

11.03.2016
Víkendové pozvánky
Divadlo, koncert 90's explosion v liberecké areně, sokolské šibřinky, bál, vzpomínka na Waldemara Matušku…
 
Pátek 11. března
* BLÁZINEC. Neuvěřitelných patnáct rolí zvládne populární herec Miroslav Táborský vystřídat při představení Blázinec. Groteska o světě, ve kterém se vlády zmocní blázni z jednoho psychiatrického ústavu, je představením jednoho, zato ale vynikajícího herce! Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.
* SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY - tradiční ples v maskách. Téma: Slunce, seno, šibřinky. Hraje kapela Prorock. Těšit se můžete na míchané nápoje a bohaté občerstvení. Začátek ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč v předprodeji, 150 Kč na místě. Předprodej vstupenek v Centru pro rodinu Náruč (budova sokolovny) - tel. 775 964 314. Místo konání: sokolovna Turnov, Skálova 540. Zveme vás i na dětský karneval, který se bude konat v sobotu 12. března od 14.00 hodin tamtéž.
* HOME CREDIT ARENA LIBEREC: 90's explosion - Twenty 4 Seven, Pharao atd. - od 20.00 hodin. 90's explosion je unikátní projekt, ve kterém vystupují umělci z 90. let. Poprvé v Liberci! V rámci večera vystoupí takové legendy, jako Twenty 4 Seven, Pharao či Captain Hollywood Project.  Vstupenky na tuto ojedinělou akci zakoupíte v síti Ticketpro za 490 Kč v předprodeji na stání i sezení, nebo na místě v den akce za 590 Kč. 
Twenty 4 Seven - https://youtu.be/j_x1QZB65lI
Prahao -  https://youtu.be/UOPoFDAtIN4
Captain Hollywood Project - https://youtu.be/s6osTxE7wiA

Sobota 12. března
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE v „hasičárně“ v Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz.
* ZAHRÁDKÁŘSKÝ BÁL. Ráz: S vůní bylinek. Tradiční bál v sále radnice v Rovensku pod Troskami od 20.00 hodin. Hrají Veselí pozůstalí, vstupné 100 Kč.
* TJ Sokol Přepeře pořádá v místní sokolovně SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY. Ráz: Stále jako děti. Vstupné 80 Kč, masky 50 Kč. Nejlepší masky budou oceněny. Hraje skupina PROROCK. Začátek ve 20.30 hodin (rezervace v 19.30 hodin propadají).
* VZPOMÍNKOVÝ VEČER NA WALDEMARA MATUŠKU. Zahrají legendární KTO a Waldovy Matušky. KD Kacanovy od 20.00 hodin.
 
Neděle 13. března 
* DÍLNA  POHÁDKOVÁ – KOSTÝMOVÁ – TRIČKOVÁ. Tvůrčí výtvarná dílna zaměřená na přípravu pohádkové Noci s Andersenem. Stejná trička nočních spáčů, kostýmů Malé mořské víly a dalších postav z pohádek H. CH. Andersena. Lektorky Eva Šrajerová, Iva Dalerová a Simona Bakešová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
 
Kulturní servis podrobně ZDE

11.03.2016
Upozornění držitelům psů
Městský úřad Turnov sděluje držitelům psů, že splatnost místního poplatku ze psů je do 31. března 2016.
Poplatníkům nejsou rozesílány složenky. Zaplatit lze hotově v pokladně finančního odboru v budově radnice, pravé schodiště - kancelář číslo 202 v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin. Při jiném způsobu platby je nutné zjistit si u správce poplatku (tel. č. 481 366 214) příslušný variabilní symbol, aby byla platba správně zaúčtována. Tento variabilní symbol je možné používat i pro následující roky při platbách trvalým příkazem převodem z účtu. Včas nezaplacené poplatky se zvyšují.
Sazby poplatků činí:
* Pro držitele psů, jejichž jediným zdrojem příjmu je důchod - 200 Kč.
* Pro držitele psů, kteří bydlí v rodinném domku - 400 Kč.
* Pro držitele psů, kteří bydlí v domě s více jak třemi samostatnými byty - 800 Kč.
Za druhého psa téhož držitele se poplatek zvyšuje o polovinu příslušné sazby.

09.03.2016
Peníze z přednášky „Mušle, káva, víno…“ jdou na dobrou věc

V květnu roku 2014 jsme se vydaly na pouť po Svatojakubské cestě do Santiaga de Compostela a dále až na „konec světa“. O neobyčejných zážitcích z našeho putování jsme se podělily na přednášce „Mušle, káva, víno…pojďme na Camino“, která se konala týž rok v červenci v Městském divadle v Turnově. Přednášku navštívilo okolo 120 diváků, což byl tenkrát rekord Cestovatelské klubu. Slíbily jsme, že celou částku, kterou vybereme, věnujeme na dobročinné účely. Vybralo se 3.896 Kč (po zdanění). Konečně se nám podařilo najít organizaci, kde tato částka bude v dobrých rukou. Peníze velmi rádi věnujeme Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, Liberec. Všem, kteří přednášku navštívili tímto děkujeme. Přispěli jste na dobrou věc! Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, Liberec je založena na dobrovolnictví a pořádá pro zdravotně postižené děti výlety, pobyty, tábory, kroužky a mnoho dalšího. Neustále shání do svých řad nové dobrovolníky, kteří by se rádi podíleli na velmi hodnotné pomoci ZTP dětem! Pokud chcete věnovat trochu času dobré věci – jakou pomáhání druhým je, zažít spoustu legrace, získat nové kamarády, mít neopakovatelné zážitky, tak neváhejte a určitě se přidejte! Více informací na www.asociacelbc.cz.

Veronika Mireková, Ivana Kelterborn, Kamila Brůžková, Jana Klausová

09.03.2016
Zloději kradli peníze i zlato
Dva případy vloupání do objektů, ke kterým došlo na Turnovsku, šetří policisté.  Z neděle 6. na pondělí 7. března se někdo vloupal do domu v obci Malý Rohozec. Vnikl na oplocený pozemek a do objektu se dostal oknem, které vypáčil. V kuchyni pak poškodil dlažbu a v ložnici odcizil z dřevěné zásuvky finanční hotovost ve výši 10 tisíc korun. Ukradl také několik zlatých prstenů v celkové hodnotě 15 tisíc korun. Celková škoda byla stanovena na částku 60 tisíc korun. Za přečin porušování domovní svobody a krádež spáchanou vloupáním hrozí pachateli až tři roky ve vězení.
Během uplynulého týdne se někdo vloupal také do jedné školy v Turnově. Do budovy vnikl oknem u jídelny, které vypáčil a poté vypáčil i dveře vedoucí z jídelny na chodbu. Další dveře, které vypáčil, vedly do kanceláře účetní, ze které odcizil kovový trezorek s finanční hotovostí přes 26 tisíc korun. Celková škoda po řádění zloděje přesáhla částku 42 tisíc korun. V tomto případě hrozí pachateli za přečin krádež spáchanou vloupáním a poškození cizí věci trest odnětí svobody až na tři roky.
(Zdroj: Petr Kmínek, tiskový mluvčí, KŘP Libereckého kraje, územní odbor Semily)

08.03.2016
Úspěšná sbírka
Vánoční sbírka starých autolékárniček, kterou uspořádalo Informační centrum pro mládež ve spolupráci s Městskou knihovnou A. Marka, doputovala do svého cíle - do kočičího útulku paní Dudové v Malém Rohozci. Jménem všech kočiček, které zde našly domov, děkujeme všem, kteří se zapojili! Více na http://www.icm.turnov.cz. -bh-

07.03.2016
Starosta zavítá do lokality kasáren, Hruštice a Károvska
Ve středu 9. března proběhne v jídelně ZŠ Žižkova tradiční setkání starosty města Tomáše Hockeho s občany. Přijďte od 17.00 hodin podiskutovat o tom, co vás trápí a dozvědět se novinky z radnice.

07.03.2016
Vloupání do rodinného domu
V turnovské Budovcově ulici vnikl během dne odemčenou brankou na pozemek rodinného domu zloděj, který poté rozlomil vložku zámku u vchodových dveří a vešel do objektu. Uvnitř poškodil dva dřevěné šuplíky a odnesl si finanční hotovost ve výši 120 korun. Celková škoda, kterou způsobil, přesáhla částku 500 korun. I přesto pachateli hrozí za krádež spáchanou vloupáním a přečin porušování domovní svobody až dva roky ve vězení.

04.03.2016
Víkendové pozvánky

Koncerty, burza sběratelů, ale třeba i dětský karneval na bruslích. To jsou nabídky nadcházejícího víkendu.

Pátek 4. března
* KLUB ČESKÝCH TURISTŮ Sokol Turnov pro vás připravil cestovatelské podvečery CESTOVNÍK s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti turnovské sokolovny každý druhý pátek od 18.00 hodin. Tentokrát vás seznámí Kateřina Štěpničková se svým čtvrtrokem života v roli učitelky - dobrovolnice v jihoafrické Zambii.
* ADINAS ATLAS A PEPRMINTOVÁ SLUNCE. Koncert rockových kapel. Kulturní kavárna KUS ve Střelnici od 20.00 hodin, vstup volný.
* MACKIE MESSER BAND a hosté. Kabaret Divizna od 20.00 hodin.

Sobota 5. března
* BURZA SBĚRATELŮ. Klub filatelistů Turnov pořádá tradiční burzu sběratelů pohlednic, filatelie, mincí a ostatních sběratelských oborů v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin.
* 7. ROČNÍK TURNAJE OSADNÍCI V ČESKÉM RÁJI. Srdečně zveme všechny malé i velké, začátečníky a pokročilé na zápolení v oblíbené stolní hře. Sál v přízemí Žluté ponorky od 9.30 hodin, startovné děti 10 Kč, dospělí 50 Kč.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Pátek 4. března
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Performers – Modřišice, ZS od 20.45 hodin.

Sobota 5. března
* VOLEJBAL, krajský přebor, ženy: TJ Turnov - TJ Lokomotiva I B. Od 9.00 a 13.00 hodin, hala TJ Turnov.
* VOLEJBAL, krajský přebor, muži: TJ Turnov - TJ Spartak Smržovka. Od 11.00 a 15.00 hodin, hala TJ Turnov.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Všeň, ZS od 19.45 hodin.

Neděle 6. března
* DĚTSKÝ KARNEVAL NA BRUSLÍCH. Zimní stadion L. Koška od 13.15 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Hnanice – Sokol, ZS od 18.45 hodin.

Sportovní servis najdete podrobně ZDE


04.03.2016
Policisté kontrolovali chaty a chalupy
Zahradní chaty a rekreační chalupy bývají v zimním období často terčem zlodějů a oblíbeným cílem bezdomovců. Proto se před několika dny uskutečnila preventivní akce zaměřená na uvedené objekty v okolí Turnova a v Českém ráji. Do terénu vyrazilo několik policistů z obvodního oddělení Turnov a psovod se psem z městské policie. První přišly na řadu zahrádkářské kolonie a osady v okrajových částech města. Policisté si vždy rozdělili uvedenou lokalitu a kontrolovali nejen neporušenost visacích zámků na vstupních brankách k objektům, ale hlavně zda jsou řádně uzamčeny dveře a uzavřeny okna dočasně opuštěných chat a chalup. Na klikách dveří či oken pak nechávali modrobílou visačku s nápisem „NEDÁVEJTE ŠANCI ZLODĚJŮM“, na které jsou uvedeny stručné rady a doporučení pro majitele. Poté se v kontrolní činnosti pokračovalo na různých místech v Českém ráji. Policisté nevynechali ani osamocené chatky rozeseté v lesích a po kopcích. Zkontrolováno bylo bezmála 140 objektů, žádný z nich naštěstí nenesl známky vloupání, či násilného vniknutí.
V uplynulém roce bylo v rámci územního odboru Semily zaznamenáno 48 případů vloupání do rekreačních objektů, více než polovina případů byla objasněna. Během letošního roku jsou šetřeny zatím čtyři případy, z toho dva jsou na Turnovsku. (Zdroj: TZ PČR)

04.03.2016
Nový způsob zadávání zakázek
Město Turnov zavedlo v únoru 2016 elektronický nástroj pro zadávání veřejných zakázek E-ZAK od firmy QCM s. r. o. E-ZAK představuje pokrokový nástroj, který navíc umožňuje multiprofil, tzn. řízení veřejných zakázek též pro příspěvkové a obchodní společnosti zřízené městem.
Odkaz na veřejné zakázky na portále města www.turnov.cz najde zájemce v horní liště nabídky. Uživatel v podnabídce „aktuální zakázky“ může zvolit buď aktuální profil zadavatele s aktuálními zakázkami od 1. února 2016 - https://zakazky.turnov.cz/ - a nebo listuje v dobíhajících zakázkách vypsaných před tímto datem.
Pro uchazeče a potenciální dodavatele je v novém systému vedení zakázek určena záložka „registrovat dodavatele“. Po registraci se doplní databáze dodavatelů o identifikační a kontaktní údaje a bude k dispozici pro zadavatele při vypsání další zakázky. Pro zadavatele se tímto postupem vytváří seznam, z něhož vybírá potenciální dodavatele k oslovení s výzvou k předložení nabídky.
Město proto vyzývá všechny dodavatele, kteří mají zájem se ucházet o veřejné zakázky u města Turnov nebo u jeho společností, aby se zaregistrovali a zvýšili tak pravděpodobnost, že budou osloveni v nových zakázkách. Postup pro registraci je uveden přímo na stánkách pro registraci https://zakazky.turnov.cz/registrace.html v uživatelské příručce a manuálu appletu pro elektronický podpis.
Ing. Eva Krsková, město Turnov

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4097 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS