Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - zimni cesky raj
 

15.11.2015
Výměna průkazů OZP
Úřad práce ČR informuje občany, že už jen zhruba dva měsíce mají držitelé dočasných průkazů osoby se zdravotním postižením (OZP) a průkazů mimořádných výhod na to, aby si zajistili jejich výměnu za nový průkaz OZP. 
V případě, že tak neučiní, nebudou moci po 1. 1. 2016 využívat žádné benefity a nároky, které jim z vlastnictví průkazu vyplývají. Nový průkaz OZP má podobu plastové kartičky obdobně jako občanský průkaz nebo řidičský průkaz. Je odolný proti poškození a chráněný vůči jeho padělání. Nahrazuje všechny dosavadní průkazy OZP. Všechny tyto doklady jsou platné už jen do 31. 12. 2015. 
Pro účely vydávání nového průkazu OZP je třeba doložit: 
* stávající průkaz OZP,
* aktuální fotografii, která odpovídá formátu podobizny určené na občanský průkaz (rozměr 35 mm x 45 mm),
* občanský průkaz.
Před samotnou výměnou průkazů mimořádných výhod (kartonové průkazy, které vydávaly obecní úřady do konce roku 2011) a dočasných průkazů OZP, které ÚP ČR vydával podle legislativy účinné do 31. 12. 2013, musí klienti podat žádost o přechod nároku na průkaz OZP. Až poté může ÚP ČR klientům průkaz v nové podobě vydat. 
Lidé, kterým ÚP ČR přiznal průkaz OZP po 1. 1. 2014, nemusí vyplňovat žádnou žádost. Stačí, aby pouze doložili úřadu fotografii a podepsali příslušný formulář, který dostanou na přepážce. 
Upozorňujeme proto klienty, aby nenechávali vše na poslední chvíli a vyhnuli se tak zbytečnému čekání ve frontách na konci roku. (Zdroj: Odbor sociálních věcí MěÚ Turnov)

13.11.2015
Zásah jako v akčním filmu!
Jakoby nestačilo, že je pátek třináctého. Dnes ráno městští policisté řešili závažnou událost, která mohla skončit tragédií. Kdo se v pátek 13. listopadu kolem 7.15 hodin ráno pohyboval na náměstí Českého ráje, musel si připadat jako v akčním filmu. Policejní vůz „násilně“ znemožňuje jízdu dalšímu vozidlu, policisté v akci. „Od jednoho všímavého občana jsme dostali upozornění, že do auta v jedné z okrajových částí města nasedl silně podnapilý muž. Měli jsme i popis vozidla, takže nebyl problém ho objevit pomocí kamerového systému. Je pravda, že i navenek se auto chovalo divně. Projelo částí města, než se nám ho podařilo zastavit na náměstí. Při orientační dechové zkoušce řidič nadýchal přes tři promile (!) a k tomu jsme ještě zjistili, že neměl oprávnění k řízení vozidla!“ přiblížil zásah velitel městské policie Luboš Trucka. Právě díky rychlosti a pohotovosti strážníků tak nedošlo k neštěstí. Chodníky jsou v té době již plné dětí spěchajících do školy…

13.11.2015
Víkendové pozvánky
Pravda, nadcházející víkend nenabízí mnoho kulturních akcí. Ale jsou, především v pondělí se na Střelnici můžete zajít podívat jak to na pódiu zvládá bez Kabátu Josef Vojtek… A potom je tu sport, buď si můžete zajít aktivně třeba zabruslit, nebo se na házenou, volejbal či hokej zajít podívat.
 
Pátek 13. listopadu
* CESTOPISY - ZÁPADEM USA KŘÍŽEM KRÁŽEM. Dvanácti národními parky USA vás postupně provedou cestovatelé Edvard, Zdena a Veronika Miškejovi. Tentokrát se podíváte ke Kosmické jehle a Ďáblovu jezeru. Velký sál sborového domu CASD Turnov, Nádražní ul. 1130. Začátek v 17.30 hodin.
 
Sobota 14. listopadu
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč, k tanci a poslechu hraje Turnovanka. Více informací na www.turnovanka.cz.
 
Pondělí 16. listopadu
* INFLAGRANTI A JOSEF VOJTEK. Elektrické smyčcové trio Inflagranti s doprovodnou kapelou. Jako speciální host vystoupí s hudebnicemi zpěvák kapely Kabát Josef Vojtek! KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné v předprodeji 370 Kč/340 Kč/310 Kč, na místě 400 Kč/370 Kč/340 Kč.
 
Kulturní servis podrobně ZDE
 
Sportovní pozvánky:
 
Pátek 13. listopadu
* VOLEJBAL, 1. liga, muži: TJ Zikuda Turnov - VK Choceň. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 19.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Všeň – Hnanice, ZS 20.45 hodin.
 
Sobota 14. listopadu
* HÁZENÁ: Přebor středočeského kraje starších žákyň  (6. ročník Memoriálu Lubomíra France). Sportovní hala ve Skálově ulici 8.30 - 15.00 hodin.
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov - Sokol Kobylisy. Sportovní hala ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
* VOLEJBAL, 1. liga, muži: TJ Zikuda Turnov - Slávie Hradec Králové. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 19.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / KLM: HC Turnov 1931 – HC Č. Lípa, ZS 16.30 hodin, NPL: Sokol Turnov – HC Performers, ZS 19.45 hodin.

Neděle 15. listopadu
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Modřišice – Troskovice, ZS 18.45 hodin.
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach - Malibu Ml. Boleslav, SH TJ Turnov od 19.00 hodin.

11.11.2015
Díky za kluziště!
Po slavnostním otevření zimního stadionu jsme dostali nabídku využít bezplatně kluziště pro bruslení našich dětí. Vybrali jsme si pátek 6. listopadu. Musím říct, že nás obrovský zájem dětí potěšil. Nastupovali jsme ráno v 8.00 hodin a končili před 13. hodinou. Na ledě se vystřídalo přes 400 dětí, z toho minimálně stovka byla na ledě a na bruslích vůbec poprvé! Další děti, které neměly brusle, obdivně prohlížely „zimák“ a zazněla přání, že by měl Ježíšek přinést pod stromeček právě brusle. Ohlas ze strany rodičů byl také veliký, nezaznamenal jsem jediný negativní dojem, všichni chválí umístění a krásu zimního stadionu. A tak už zajišťujeme časový prostor na kluzišti pro bruslení i v rámci běžné výuky. Naše díky patří městu za investici, která potěšila skoro všechny obyvatele Turnova, a také Tomáši Špinkovi, který operativně a rychle zajišťuje harmonogram.
Jaromír Frič, ředitel ZŠ 28. října, reditel@2zs-turnov.cz

10.11.2015
KC Turnov ruší divadelní představení, má však plnohodnotnou náhradu
V sobotu 12. prosince se v rámci předvánočních kulturních akcí mělo v Turnově uskutečnit divadelní představení Psaní Ježíškovi. Z důvodu onemocnění člena souboru musí být bohužel představení, které bylo vyprodáno, zrušeno. Podle Adély Ištvánkové z pořádajícího Kulturního centra Turnov je možné vstupenky buď vrátit na recepci KC Střelnice, což se týká i abonentů, kterým bude vrácena poměrná část, nebo všichni mohou využít náhradního představení Vánoce s Choreou Bohemicou.

10.11.2015
Spojení Turnova s Libercem
Mnoho Turnovanů, kteří každodenně dojíždějí do krajského města za prací či za studiem, jistě potěšila dokončená rekonstrukce železniční trati mezi oběma městy. Trvala sice přes půl roku, kdy se jezdilo výhradně autobusy, ale nová nástupiště, opravené mostky a propustky a sváry kolejnic, které dělají jízdu plynulejší, stojí zato. Navíc se v některých úsecích bude jezdit rychlostí 80 či 100 kilometrů za hodinu. Tím se zkrátí cestování mezi oběma městy, rychlíkové spoje by ji měly zvládnout pod půl hodiny. Další novinkou je možné přeřazení rychlostní silnice do kategorie silnic I. třídy, čímž by motoristé mezi Turnovem a Libercem nemuseli platit dálniční známku. (Zdroj: Liberecký deník)

10.11.2015
Setkání se starostou v Daliměřicích
Poslední setkání starosty s občany v letošním roce se uskuteční v lokalitě Daliměřic ve středu 11. listopadu od 17.00 hodin. Místem setkání bude místní „hasičárna“. Přijďte podiskutovat o problémech, které vás trápí a dozvědět se novinky z radnice.

08.11.2015
Ve středu přijede Svatý Martin
Základní škola Skálova naplánovala na středu 11. listopadu "Vítání sv. Martina". Těšit se můžete na lampionový původ, program s vystoupením Flétniček a samotný příjezd sv. Martina. Akce se uskuteční na školní zahradě v Alešově ulici od 17.00 hodin. Připraveno bude i občerstvení.

06.11.2015
Víkendové pozvánky
Víte, že v Turnově je špičkové vědecké pracoviště na vědecké úrovni? V pátek a v sobotu máme mimořádnou příležitost v rámci dnů otevřených dveří toto pracoviště navštívit! Dnes večer se hoďte do gala a vyrazte do kina Sféra na novou Bondovku (ZDE)! V sobotu si potom zaslouží vaši pozornost jedna z nejpěknějších akcí pro děti v Turnově – lampionový průvod v režii Žluté ponorky. Ze sportovních pozvánek zde máme lední hokej a volejbal.
 
Pátek 6. a sobota 7. listopadu
* DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VÝZKUMNÉHO CENTRA TOPTEC. Věděli jste, že se v České republice vyvíjí optické prvky pro družicový výzkum kosmu? Ne? O důvod víc navštívit optické pracoviště Ústavu fyziky plazmatu AV ČR v Turnově! Představíme vám nejmodernější zařízení pro návrh, vysoce přesnou výrobu, testování a měření unikátních optických dílů a systémů. Pracoviště najdete v přízemí Dioptry v Sobotecké ulici. V pátek je otevřeno od 10.00 do 17.00 hodin pouze pro předem ohlášené „hromadné“ návštěvy, v sobotu od 10.00 do 15.00 hodin je volný vstup pro veřejnost. Kontakt: Ing. Jana Kovačičinová, tel. 487 953 915, e-mail: kovacicinova@ipp.cas.cz, www.toptec.eu.
 
Sobota 7. listopadu
* VYTVOŘ SI SVÉHO ANDĚLA - dvoudenní kurz keramiky (pokračuje 28. listopadu). Kurz pro děti i dospělé vede zkušená lektorka Dana Kupkárová. První sobotu se modeluje, druhá je věnována malování a glazování. Cena za oba dny 800 Kč dospělý, 500 Kč děti do 18 let. Přihlašování on-line na www.zlutaponorka.turnov.cz/krouzky/kurzy-a-seminare. Kapacita pouze 10 osob, tak neváhejte. Kurz probíhá vždy v keramické dílně na ZŠ Žižkova Turnov vždy od 8.00 do 16.00 hodin.
* LAMPIONOVÝ PRŮVOD S PONORKOU. Žlutá ponorka zve malé i velké, sejdeme se v městském parku za letním kinem v 17.00 hodin. Průvod bude zakončen na stejném místě. Trasu a způsob zakončení ponecháme prozatím v tajnosti. Cestu bude možné zvládnout s běžnými kočárky, povede ale netradičními místy. Od 16.00 hodin si mohou zájemci ve Žluté ponorce vyrobit lampion. Na závěr, krátce po 18. hodině, čeká na všechny malé překvapení a také občerstvení.
 
Kulturní servis podrobně ZDE.
 
Sportovní pozvánky:
 
Pátek 6. listopadu
* LEDNÍ HOKEJ / Nejvyšší pojizerská liga: HC Performers – HC Modřišice. Zimní stadion Ludvíka Koška od 20.45 hodin.
 
Sobota 7. listopadu
* VOLEJBAL, ženy, krajský přebor: TJ Turnov – TJ Sokol Tesla Stráž nad Nisou. Sportovní hala TJ ve Skálově ulici od 10.00 a 13.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – VTJ Liberec, zimní stadion od 16.30 hodin, NPL: HC Všeň – Sokol Turnov, Zimní stadion Ludvíka Koška od 19.45 hodin.

05.11.2015
Ohlédnutí za letošní sezonou infocentra
O tom, že se turisté v průběhu let naučili využívat služeb infocenter, není sporu. Na malý počet návštěvníků si ani v letošním roce stěžovat rozhodně nemůžeme. Hlavní návštěvnická sezona trvá od května do září, i když také v prvním čtvrtletí jsme zaznamenali vzestup návštěvnosti oproti roku 2014.
V období od května do září vyhledalo služby Regionálního turistického informačního centra v Turnově 26 615 turistů, což je o téměř 250 více než v roce 2014. Je to druhá největší návštěvnost za dané období od roku 2008. Pokles návštěvnosti jsme zaznamenali pouze v srpnu, což má zřejmě na svědomí extrémně horké počasí.
Mírně vzrostl také počet zahraničních turistů. Nejvíce návštěvníků k nám zavítalo již tradičně z Německa (29 %), Nizozemí (19 %) a Polska (13 %). V posledních letech evidujeme nárůst turistů z Ruska (letos 9 %). O tom, že Český ráj není známý jen v evropských zemích, svědčí přítomnost návštěvníků z Izraele, Austrálie, Japonska, Číny, Indie či Nového Zélandu.
Ing. Eliška Gruberová, vedoucí RTIC Turnov

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4018 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS