Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - melancholicky
 

12.02.2016
Víkendové pozvánky
Nabídka není tentokrát příliš bohatá, přesto zde zajímavé pozvánky jsou. Rodinám s dětmi by neměl uniknout nedělní karneval na Střelnici, který patří mezi nejlepší akce pro děti v Turnově, v neděli by všichni sportovní fandové měli vyrazit podpořit hokejisty v prvním kole play-off.

Sobota 13. února
* CESTOPISY BIBLICKOU HISTORIÍ. Záchrana na valech aneb turisté v utajení. Sborový dům Církve adventistů sedmého dne (Turnov, Nádražní 1130), začátek v 15.00 hodin. Starověké Jericho a život jeho obyvatel, jak je viděla Rechab, která ukryla ve svém domě hebrejské návštěvníky.
* HASIČSKÝ BÁL. Sbor dobrovolných hasičů Bukovina pořádá tradiční bál v „hasičárně“ v Daliměřicích. Začátek ve 20.00 hodin.

Neděle 14. února
* VELKÝ RODINNÝ KARNEVAL – MIMOŇOV. Žlutá ponorka ve spolupráci s KC Střelnice vás zve na karneval do země žluťáků. Čekají vás hry, zábava a soutěže pro maličké, větší i rodiče. Začátek v 15.00 hodin, taneční rej potrvá do 17.00 hodin. Vstupné 50 Kč, maska 30 Kč (bez ohledu na věk). Velký sál KC Střelnice.

Kulturní servis podrobně ZDE.

Sportovní pozvánky

Sobota 13. února
* STOLNÍ TENIS, krajský přebor, muži A: Turnov – Semily. Sokolovna ve Skálově ulici od 17.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Modřišice – Všeň, ZS od 19.45 hodin.

Neděle 14. února
* LEDNÍ HOKEJ / krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – HC Lomnice nad Popelkou, semifinále play-off, ZS od 17.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Sokol Turnov – Hnanice, ZS od 18.45 hodin, resp. po skončení předchozího zápasu.


11.02.2016
Starosta Hocke se setká s obyvateli centra města
Ve středu 17. února proběhne od 17.00 hodin v obřadní síni turnovské radnice (Antonína Dvořáka 335) setkání s občany. Přijďte podiskutovat o problémech, které vás v této lokalitě trápí a dozvědět se aktuální informace o dění ve městě a chodu radnice.

11.02.2016
Anonym vyhrožoval výbuchem
Ve středu 10. února deset minut po půl sedmé večer oznámil mužský hlas na linku 158 z veřejného telefonního automatu na Lomnicku, že „zítra vybouchne před ministerstvem financí bomba“. Policisté na toto zlomyslné volání okamžitě reagovali a začalo intenzivní šetření. Na místě, odkud někdo volal, byli lomničtí policisté za pár minut. Na základě získaných poznatků prověřili okolnosti události a během dvou hodin zadrželi podezřelého muže, který byl pod vlivem alkoholu. Daná zpráva si přesto vyžádala neprodlený zásah dvou desítek policistů v Praze v prostranství uvedeného objektu. Věc si převzali semilští kriminalisté a pachatel se k předmětnému činu doznal a svého jednání litoval. Důvodem jeho chování byla zveřejněná informace o schválení zákona o elektronické evidenci tržeb, která ho velmi rozladila. Podezřelý byl obviněn z přečinu šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Stíhán je na svobodě. V letošním roce je to v rámci Libereckého kraje druhý případ, který byl kvalifikován jako šíření poplašné zprávy. První se stal v lednu na Českolipsku. Případy šíření poplašné zprávy byly za loňský rok evidovány na Českolipsku a Jablonecku dva, na Liberecku pět a jeden na Semilsku. (Zdroj: Petr Kmínek, tiskový mluvčí KŘP Libereckého kraje, územní odbor Semily)

10.02.2016
Jičín opět historickým městem Královéhradeckého kraje
Ministerstvo kultury vyhlašuje každoročně soutěž o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Tohoto programu se Jičín pravidelně účastní a získává tak finance na opravy historických objektů v centru města. V krajském kole soutěže vyhodnotila letos odborná komise již po osmé Jičín jako nejlepší město kraje. Získává tak 100 000 Kč a postupuje do kola celostátního, jehož výsledky budeme znát letos v dubnu. Vloni se Jičín historicky umístil v celostátní soutěži mezi nominovanými na druhém až třetím místě. (Zdroj: TZ města Jičín)

 


09.02.2016
Žádosti o dotaci z fondu na podporu sociální oblasti
Odbor sociálních věcí informuje o vyhlášení dvou výzev k předkládání žádostí o dotaci z Fondu na podporu sociální oblasti města Turnova.
První výzva k předkládání žádostí o finanční prostředky je určena na podporu sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb. Druhá výzva k předkládání žádostí o dotaci je určena na podporu sociální oblasti.
Žadatelé mohou své žádosti podávat v období od 3. do 15. března do 12.00 hodin. Bližší informace je možné získat na internetových stránkách města, buď v sekci Dotace města - sociální oblast, či na úřední desce města. Zde jsou obě výzvy vyvěšeny. Rádi bychom upozornili na zcela nové formuláře a k nim patřící přílohy. Přílohy jsou opět rozděleny podle dané oblasti.
Klára Vlková, referentka odboru sociálních věcí, MěÚ Turnov, k.vlkova@mu.turnov.cz

09.02.2016
Měření zjistilo kvalitu ovzduší
Ve dnech 30. listopadu a 1. prosince 2015 proběhlo v blízkosti průmyslové zóny Vesecko, v lokalitě Malého Rohozce, v pořadí již třetí měření kvality ovzduší. Stejně jako v předchozích dvou letech bylo měření provedeno mobilní měřící jednotkou Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem.
Na základě naměřených hodnot jednotlivých koncentrací znečišťujících látek lze konstatovat, že v době měření nebyla překročena žádná hodnota imisního limitu nebo referenční koncentrace Státního zdravotního ústavu. Při interpretaci výsledků je ovšem důležité si uvědomit, že se jednalo o krátkodobé měření, které je ovlivněné konkrétní situací v době odběru vzorků a měření – topná sezona. Z naměřených hodnot lze tedy usuzovat, že imisní limity dle zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb. budou i z pohledu celého roku s největší pravděpodobností dodrženy.
V porovnání s výsledky předchozích měření, provedených ve stejné lokalitě v prosinci 2013 a listopadu 2014, jsou výsledky posledního provedeného měření prakticky srovnatelné a v naměřených hodnotách nejsou významné rozdíly. (Zdroj: TZ města Turnov)

05.02.2016
Víkendové pozvánky
Masopust na Všeni a v Rovensku, koncert, ples v Mašově. Ze sportovních pozvánek je to především dnešní volejbal, potom hokej a futsal.
 
Pátek 5. února
* KLUB ČESKÝCH TURISTŮ Sokol Turnov pro vás připravil cestovatelské podvečery CESTOVNÍK s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti turnovské sokolovny každý druhý pátek od 18.00 hodin. Tentokrát vás po své prázdninové cestě na Azorských ostrovech doprovodí Tomáš Tomsa ml.
 
Sobota 6. února
* MASOPUST NA VŠENI. Masopustní průvod s harmonikou vychází v 9.00 hodin z Ploukonic přes Mokrý na Všeň a bude zakončen v hostinci U Fukárků vepřovými hody.    
* MASOPUST V ROVENSKU POD TROSKAMI. Tradiční masopustní veselí. Sraz maškar od 14.30 do 15.00 hodin Na Týně, průvod projde městem směrem k rovenskému náměstí a veselí vyvrcholí v sále radnice. S kapelou Masopustní úterý se bude možno veselit do pozdních hodin.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE v „hasičárně“ v Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* BEATA BOCEK. Vystoupení zajímavé česko-polské písničkářky. Zpívá většinou polsky, výjimečně i česky, francouzsky či švédsky. Za desku Ja tutaj mieszkam byla nominována na cenu Anděl v kategorii world music.
Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 100 Kč.
* HASIČSKÝ PLES v mašovské sokolovně začíná ve 20.00 hodin. Hrají Veselí pozůstalí, vstupné 100 Kč. Předprodej vstupenek je v restauraci na návsi od 29. ledna mimo pondělí mezi 18. a 20. hodinou. Srdečně zve Sbor dobrovolných hasičů Mašov.
 
Kulturní servis podrobně ZDE.
 
Sportovní pozvánky:
 
Pátek 5. února
* VOLEJBAL, play-off 1. ligy, třetí utkání: TJ Zikuda Turnov – Brno B. Hala TJ ve Skálově ulici od 19.30 hodin. Případný čtvrtý zápas mezi těmito dvěma týmy se bude hrát v sobotu 6. února od 14.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Sokol Turnov od 20.45 hodin, zimní stadion Ludvíka Koška.
 
Sobota 6. února
* VOLEJBAL, krajský přebor: Malá Skála - Mnichovo Hradiště. Začátky zápasů v 10.00 a ve 13.00 hodin ve sportovní hale ZŠ.
* LEDNÍ HOKEJ / krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa, ZS od 16.30 hodin, NPL: Hnanice – Modřišice od 19.45 hodin.

Neděle 7. února
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Performers – Všeň, ZS od 18.45 hodin.
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach - ISŠ Příbram. Sportovní hala TJ od 19.00 hodin.

04.02.2016
Zájemci stále mohou žádat o kotlíkové dotace
Od 25. ledna mohou občané na podatelně Krajského úřadu Libereckého kraje podávat své žádosti o kotlíkové dotace. Přijato bylo již přes 850 žádostí. Finanční alokace, která je určena na výměnu kotlů v Libereckém kraji, tedy ještě zdaleka není vyčerpána, žadatelé stále mají šanci na dotaci dosáhnout. Žádosti je možné doručit osobně nebo poštou. Ty, které budou na krajský úřad doručeny do konce února, projdou hodnocením v průběhu března. Pokud žádost splní veškeré náležitosti, které musí obsahovat, bude následně přidělená částka dotace schválena radou kraje. Poté bude vyrozuměn žadatel a nejpozději v průběhu května s ním uzavřena smlouva o poskytnutí dotace. (Zdroj: TZ LK)

03.02.2016
Neházejte starý mobil do koše!

Základní škola Turnov ve Skálově ulici se opět po roce zapojuje do celorepublikové soutěže Věnuj mobil. „Do akce se zapojujeme již po několikáté,“ sděluje organizátorka soutěže ve škole Petra Jágrová, „pokaždé nám nosili staré mobilní telefony nejenom žáci naší školy, ale také veřejnost.“ Zapojit se může každý z vás! Leží vám starý mobil v zásuvce a jenom se na něj práší? A víte, že ho již nebudete dále využívat? Dejte mu šanci! Přineste ho do Základní školy ve Skálově ulici v Turnově. Ale proč? Paní učitelka Jágrová vysvětluje: „Nefunkční mobily nebudou vyhozeny, ale recyklovány, a funkční budou repasovány a předány lidem, které si je nemohou dovolit – třeba dětem v dětských domovech, nebo po speciálních úpravách handicapovaným lidem.“

Školy také mohou získat pro své žáky různé odměny, tou nejvyšší je výlet pro jednu třídu s exkurzí na recyklační linku a návštěvou zoologické zahrady v Jihlavě. Akce probíhá do 29. února a více informací najdete na www.venujmobil.cz

02.02.2016
Chcete se představit na veletrhu Holiday World?
Město Turnov se bude prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra prezentovat na 25. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který proběhne 18. - 21. února 2016 v Praze. Tento veletrh je právem vnímán jako nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Návštěvnost veletrhu je přes 30 tisíc lidí. Turnovské infocentrum nabízí provozovatelům ubytovacích zařízení či provozovatelům služeb v cestovním ruchu, že na tento veletrh mohou poslat svoje propagační materiály. Materiály je možné přinést na RTIC do 13. února.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4097 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS