Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - zima, namesti - panorama
 

10.11.2015
KC Turnov ruší divadelní představení, má však plnohodnotnou náhradu
V sobotu 12. prosince se v rámci předvánočních kulturních akcí mělo v Turnově uskutečnit divadelní představení Psaní Ježíškovi. Z důvodu onemocnění člena souboru musí být bohužel představení, které bylo vyprodáno, zrušeno. Podle Adély Ištvánkové z pořádajícího Kulturního centra Turnov je možné vstupenky buď vrátit na recepci KC Střelnice, což se týká i abonentů, kterým bude vrácena poměrná část, nebo všichni mohou využít náhradního představení Vánoce s Choreou Bohemicou.

10.11.2015
Spojení Turnova s Libercem
Mnoho Turnovanů, kteří každodenně dojíždějí do krajského města za prací či za studiem, jistě potěšila dokončená rekonstrukce železniční trati mezi oběma městy. Trvala sice přes půl roku, kdy se jezdilo výhradně autobusy, ale nová nástupiště, opravené mostky a propustky a sváry kolejnic, které dělají jízdu plynulejší, stojí zato. Navíc se v některých úsecích bude jezdit rychlostí 80 či 100 kilometrů za hodinu. Tím se zkrátí cestování mezi oběma městy, rychlíkové spoje by ji měly zvládnout pod půl hodiny. Další novinkou je možné přeřazení rychlostní silnice do kategorie silnic I. třídy, čímž by motoristé mezi Turnovem a Libercem nemuseli platit dálniční známku. (Zdroj: Liberecký deník)

10.11.2015
Setkání se starostou v Daliměřicích
Poslední setkání starosty s občany v letošním roce se uskuteční v lokalitě Daliměřic ve středu 11. listopadu od 17.00 hodin. Místem setkání bude místní „hasičárna“. Přijďte podiskutovat o problémech, které vás trápí a dozvědět se novinky z radnice.

08.11.2015
Ve středu přijede Svatý Martin
Základní škola Skálova naplánovala na středu 11. listopadu "Vítání sv. Martina". Těšit se můžete na lampionový původ, program s vystoupením Flétniček a samotný příjezd sv. Martina. Akce se uskuteční na školní zahradě v Alešově ulici od 17.00 hodin. Připraveno bude i občerstvení.

06.11.2015
Víkendové pozvánky
Víte, že v Turnově je špičkové vědecké pracoviště na vědecké úrovni? V pátek a v sobotu máme mimořádnou příležitost v rámci dnů otevřených dveří toto pracoviště navštívit! Dnes večer se hoďte do gala a vyrazte do kina Sféra na novou Bondovku (ZDE)! V sobotu si potom zaslouží vaši pozornost jedna z nejpěknějších akcí pro děti v Turnově – lampionový průvod v režii Žluté ponorky. Ze sportovních pozvánek zde máme lední hokej a volejbal.
 
Pátek 6. a sobota 7. listopadu
* DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VÝZKUMNÉHO CENTRA TOPTEC. Věděli jste, že se v České republice vyvíjí optické prvky pro družicový výzkum kosmu? Ne? O důvod víc navštívit optické pracoviště Ústavu fyziky plazmatu AV ČR v Turnově! Představíme vám nejmodernější zařízení pro návrh, vysoce přesnou výrobu, testování a měření unikátních optických dílů a systémů. Pracoviště najdete v přízemí Dioptry v Sobotecké ulici. V pátek je otevřeno od 10.00 do 17.00 hodin pouze pro předem ohlášené „hromadné“ návštěvy, v sobotu od 10.00 do 15.00 hodin je volný vstup pro veřejnost. Kontakt: Ing. Jana Kovačičinová, tel. 487 953 915, e-mail: kovacicinova@ipp.cas.cz, www.toptec.eu.
 
Sobota 7. listopadu
* VYTVOŘ SI SVÉHO ANDĚLA - dvoudenní kurz keramiky (pokračuje 28. listopadu). Kurz pro děti i dospělé vede zkušená lektorka Dana Kupkárová. První sobotu se modeluje, druhá je věnována malování a glazování. Cena za oba dny 800 Kč dospělý, 500 Kč děti do 18 let. Přihlašování on-line na www.zlutaponorka.turnov.cz/krouzky/kurzy-a-seminare. Kapacita pouze 10 osob, tak neváhejte. Kurz probíhá vždy v keramické dílně na ZŠ Žižkova Turnov vždy od 8.00 do 16.00 hodin.
* LAMPIONOVÝ PRŮVOD S PONORKOU. Žlutá ponorka zve malé i velké, sejdeme se v městském parku za letním kinem v 17.00 hodin. Průvod bude zakončen na stejném místě. Trasu a způsob zakončení ponecháme prozatím v tajnosti. Cestu bude možné zvládnout s běžnými kočárky, povede ale netradičními místy. Od 16.00 hodin si mohou zájemci ve Žluté ponorce vyrobit lampion. Na závěr, krátce po 18. hodině, čeká na všechny malé překvapení a také občerstvení.
 
Kulturní servis podrobně ZDE.
 
Sportovní pozvánky:
 
Pátek 6. listopadu
* LEDNÍ HOKEJ / Nejvyšší pojizerská liga: HC Performers – HC Modřišice. Zimní stadion Ludvíka Koška od 20.45 hodin.
 
Sobota 7. listopadu
* VOLEJBAL, ženy, krajský přebor: TJ Turnov – TJ Sokol Tesla Stráž nad Nisou. Sportovní hala TJ ve Skálově ulici od 10.00 a 13.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – VTJ Liberec, zimní stadion od 16.30 hodin, NPL: HC Všeň – Sokol Turnov, Zimní stadion Ludvíka Koška od 19.45 hodin.

05.11.2015
Ohlédnutí za letošní sezonou infocentra
O tom, že se turisté v průběhu let naučili využívat služeb infocenter, není sporu. Na malý počet návštěvníků si ani v letošním roce stěžovat rozhodně nemůžeme. Hlavní návštěvnická sezona trvá od května do září, i když také v prvním čtvrtletí jsme zaznamenali vzestup návštěvnosti oproti roku 2014.
V období od května do září vyhledalo služby Regionálního turistického informačního centra v Turnově 26 615 turistů, což je o téměř 250 více než v roce 2014. Je to druhá největší návštěvnost za dané období od roku 2008. Pokles návštěvnosti jsme zaznamenali pouze v srpnu, což má zřejmě na svědomí extrémně horké počasí.
Mírně vzrostl také počet zahraničních turistů. Nejvíce návštěvníků k nám zavítalo již tradičně z Německa (29 %), Nizozemí (19 %) a Polska (13 %). V posledních letech evidujeme nárůst turistů z Ruska (letos 9 %). O tom, že Český ráj není známý jen v evropských zemích, svědčí přítomnost návštěvníků z Izraele, Austrálie, Japonska, Číny, Indie či Nového Zélandu.
Ing. Eliška Gruberová, vedoucí RTIC Turnov

03.11.2015
Lampionový průvod s Ponorkou
V sobotu 7. listopadu od 17 hodin ožije park u letního kina záplavou světýlek. Tradiční průvod s lampiony pro velké i malé připravuje letos Žlutá ponorka Turnov ve spolupráci s dalšími partnery. Od 16 hodin předchází průvodu lampionová dílna v budově Ponorky, takže si zájemci budou moci vytvořit vlastní originální lampion. Trasu je možné absolvovat i s kočárky, ale povede netradičními místy. Na závěr, krátce po 18 hodině, čeká na všechny malé překvapení a také občerstvení. Na setkání se těší posádka Žluté ponorky Turnov!

02.11.2015
Panochova nemocnice Turnov nabízí v listopadu mužům vyšetření zdarma
K již tradiční akci Movember, která začíná 1. listopadu 2015, a jejímž cílem je upozornit na nezbytnost prevence rakoviny prostaty, se připojí Panochova nemocnice Turnov tím, že vyšetří mužům starším 45 let krev, aby stanovila tzv. index zdravé prostaty zdarma. „Pacientům stačí, aby dodali vzorek krve buď od svého praktického lékaře, nebo si jej nechali odebrat na odběrových místech KNL, a my jim stanovíme tzv. PHI (Prostate Helth Index) neboli Index zdravé prostaty. Pokud budou výsledky v pořádku, nemusí pacient podstupovat nepříjemná vyšetření prostaty biopsií. Hodnoty vyšetření by však měli pacienti vždy konzultovat se svým urologem,“ vysvětlil primář oddělení klinické biochemie v Panochově nemocnici Turnov RNDr. Petr Brzák. Vyšetření provádí laboratoř na přístrojích společnosti Beckman Coulter, která také dodá nemocnici sety na vyšetření vzorků. „Běžná cena vyšetření se pak pohybuje mezi 500 až 600 korunami a pojišťovny jej nehradí,“ doplnil primář RNDr. Petr Brzák. (TZ KNL)

31.10.2015
Hruštice 2015
Již zítra 1. listopadu se běží 42. ročník populárního silničního běhu z turnovské Hruštice na Malou Skálu a zpět. Start na Hruštici je v 11.00 hodin.

30.10.2015
Víkendové pozvánky
Dnes Petr Kolář v Tatobitech, zítra poprvé hokejový mistrák v domácí hale a večer DE BILL HEADS a OVČIE KIAHNE v Kacanovech…
 
Pátek 30. října
* CESTOPISY ZÁPADEM USA KŘÍŽEM KRÁŽEM. Dvanácti národními parky USA vás postupně provedou cestovatelé Edvard, Zdena a Veronika Miškejovi. Tentokrát se podíváte k Azurovému jezeru, do Thorovy studně a do Hory spícího koně. Velký sál sborového domu CASD Turnov, Nádražní ul. 1130. Začátek v 17.30 hodin.
* PETR KOLÁŘ. Koncert oblíbeného zpěváka. Kulturní dům v Tatobitech, začátek v 19.00 hodin. Cena vstupenky 370 Kč. Předprodej na OÚ Tatobity.
* BA NAOPANK. Psycho-punk-popový kvartet z Turnova vznikl v roce 2009 v reakci na předsmrtnou ztuhlost místní hudební scény. Hraje ve složení Kamil Pinta, Matěj Hajn, Jan Dékány, Ivo Hájek a Jan Holubec. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
 
Sobota 31. října
* DÝŇOVÉ SLAVNOSTI. Zve SDH Křečovice, začátek v místní „hasičárně“ v 15.00 hodin. S sebou si přineste pouze svou vlastní vydlabanou dýni. Těšit se můžete mj. na soutěž o nejlepší dýňovou masku.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč, k tanci a poslechu hraje Turnovanka. Více informací na www.turnovanka.cz.
* Členská schůze ČESKÉHO RYBÁŘSKÉHO SVAZU, místní organizace Turnov, se uskuteční od 8.30 hodin v Městském divadle v Turnově.
* DE BILL HEADS a OVČIE KIAHNE. Dvojkoncert v KD Kacanovy od 20.00 hodin.
 
Sportovní pozvánky
 
Sobota 31. října
* VOLEJBAL, krajský přebor: Malá Skála - VK Liberec, začátky zápasů v 10.00 a ve 13.00 hodin.
* STOLNÍ TENIS, muži, krajský přebor: Turnov A - Česká Lípa B. Sokolovna ve Skálově ulici od 10.00.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Česká Lípa, I. A třída: Rovensko – Bílá, I. B třída: Přepeře – Jenišovice (hř. Semily 11.00!), Semilsko - OP: Přepeře B – Poniklá. Výkop všech utkání v 14.00 hodin, není-li uvedeno jinak!
* LEDNÍ HOKEJ, krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – HC Frýdlant v Č., zimní stadion Turnov, začátek v 16.30 hodin.
* STOLNÍ TENIS, muži, krajský přebor: Turnov A - Nový Bor B. Sokolovna ve Skálově ulici od 17.00

 Neděle 1. listopadu
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach - Boca Chotěboř. Sportovní hala od 19.00 hodin.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4024 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS