Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

01.02.2016
Rekordní investice
Rok 2015 byl rokem desítek realizovaných projektů v nebývale vysokých finančních částkách. Liberecký kraj investoval nejvíce peněz ve své historii do celkem 145 projektů v konečné výši téměř 2 miliardy korun. Nejvýznamnější investiční akcí bylo otevření Lůžkového hospice Libereckého kraje. Dalšími důležitými počiny kraje je výstavba objektů domovů pro osoby se zdravotním postižením ve Cvikově a Novém Boru, opravy krajských silnic nebo zateplování a rekonstrukce škol. Lůžkový hospic Libereckého kraje, nejvýznamnější investiční počin za zhruba 109 mil. Kč, byl dokončen a slavnostně otevřen v lednu tohoto roku. Na opravy a rekonstrukce krajských silnic bylo v roce 2015 investováno zhruba 1,1 mld. Kč. V regionu Turnovska je mezi opravenými komunikacemi úsek z Malé Skály na Sněhov. (Zdroj: TZ LK)

31.01.2016
Dítě v babyboxu
Dnes v 9.15 hodin signalizace v libereckém babyboxu upozornila na to, že byl babybox. Personál nemocnice v něm našel zdravého, čerstvě narozeného chlapečka, který měří 50 centimetrů, váží 3,6 kilogramu. Dostal jméno Hynek, neboť právě zítra slaví všichni Hynkové svátek. Jedná se v pořadí o čtvrté dítě nalezené v libereckém babyboxu. (Zdroj: KNL)

29.01.2016
Víkendové pozvánky
Hlavně a především je to sobotní masopust na Dlaskově statku a v Radimovicích. Ale také dnešní Městský ples na Střelnici a promítání filmu o legendárním Filipu Topolovi v Kacanovech. Ze sportovní nabídky jsou to sobotní hokej a nedělní házenkářský turnaj.
 
Pátek 29. ledna
* 7. ROČNÍK MĚSTSKÉHO PLESU. K tanci a poslechu bude hrát orchestr Ladislava Bareše, kulturní program s půlnočním překvapením… Zve město Turnov. KC Střelnice od 20.00 hodin.
* TAKOVEJ BAREVNEJ VOCAS LETÍCÍ KOMETY. Kino v KD Kacanovy! Vzpomínkový večer na Filipa Topola s produkcí celovečerního dokumentárního filmu vyprávějícího o Filipu Topolovi, skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci, jehož tvorba zasáhla tři generace. KD Kacanovy, začátek ve 20.00 hodin vstupné 100 Kč. (Premiéra filmu byla 25. září 2015.)
 
Sobota 30. ledna
* MASOPUST V RADIMOVICÍCH. Začátek v 11.00 hodin. Představení tradičních masek, divadelní představení a pochování basy. Vítěz soutěže „O nejlepší masopustní koblihu" získá putovní pohár. Pro všechny návštěvníky jsou připraveny výborné masopustní pochoutky. Více na www.radimovice.cz.
* CESTOPISY BIBLICKOU HISTORIÍ. Jak nalézt nejkrásnější vodopády aneb bez vody není život. Sborový dům Církve adventistů sedmého dne (Turnov, Nádražní 1130), začátek v 15.00 hodin. Vysvobození z Egypta a cesta Sinajskou pouští jsou představeny v obrazech ze života Mojžíše a jeho současníků.
* MASOPUST NA DLASKOVĚ STATKU. Masopustní obchůzka na Dlaskově statku letos proběhne v podání folklórního souboru Horačky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout všechny tradiční masky: Turky, kominíky,
slaměné, nevěstu, ženicha, šašky, ženušku, židy, medvěda a mnohé další. Chybět nebudou tradiční speciality domácí zabijačky, masopustní koblihy a samozřejmě i dobré moky pro zahřátí. Program:
12.00 Občerstvení v duchu staročeské zabíjačky.
12.00 – 13.30 Masopustní průvod masek s folklorním souborem Horačky z Podještědí (Bukovina, Dolánky – Rakoušův sroubek, Ábelův mlýn, Dlaskův statek – tanec s hospodářem a hospodyní Dlaskova statku).
13.30 Představení jednotlivých masopustních masek a vysvětlení jejich smyslu a funkce. Zahájení masopustu - žádost Laufra o převzetí vlády nad vesnicí, předání klíčů starostou města, představování masek s muzikou. Vystoupení folklorního souboru Horačky…
 
Kulturní servis podrobně ZDE
 
Sportovní pozvánky
 
Sobota 30. ledna
* LEDNÍ HOKEJ / krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – VTJ Ještěd od 17.00 hodin.

Neděle 31. ledna
* POHODA CUP 2016. 13. ročník zimního turnaje žen v házené od 9.00 do 18.00 hodin ve sportovní hale TJ za účasti těchto družstev: HC Háje Praha, HK Spartak Ústí nad Labem, Sokol Vršovice, Tatran Střešovice, TJ AŠ Mladá Boleslav, TJ Turnov.

28.01.2016
Problémy se zobrazováním stránek
Jak uživatelé internetu postupně přecházejí na Windows 10, může při současném používání Internet Explorer 11 docházet k nestandardnímu zobrazování našich stránek. Pomoc je jednoduchá. V Exploreru klikněte vpravo nahoře na "ozubené kolečko" - nástroje a dejte "nastavení kompatibilního nastavení". Do připraveného políčka zadejte www.turnovskovakci.cz a dejte "přidat". Poté vše zavřete. Stránky by se vám měly zobrazovat standardně. V prohlížeči Mozilla Firefox se stránky zobrazují standardně.

27.01.2016
Počet obyvatel Turnova k 31. 12. 2015
Městský úřad Turnov, správní odbor, přináší přehled o počtu obyvatel na území Turnova ke konci roku 2015.
Celkový počet obyvatel činil 14.381. Z toho cizinců s trvalým pobytem 335. Narození 139, zemřelí 170, nově přistěhovaní 308, odstěhovaní 305, stěhování ve městě 348. Občané s adresou trvalého pobytu v sídle úřadu 319.

27.01.2016
Sběrný dvůr Vesecko…
…byl dovybaven další kamerou, která sleduje dění u vjezdových vrat na dvůr a v jejich okolí. Tato kamera byla pořízena z finančních prostředků kolektivního systému Elektrowin, a. s., se kterým spolupracujeme v oblasti sběru vysloužilých elektrozařízení již devět let. Jedná se o motivační program, který pomáhá dovybavit sběrné dvory potřebnými sběrnými boxy, manipulační technikou nebo zabezpečovacím systémem. Město Turnov splnilo na sběrném dvoře Vesecko parametry pro čerpání odměny za 3. čtvrtletí 2015. Celkem se shromáždilo 11,3 tun vyřazených chlazení a 6,54 tun velkých a malých spotřebičů. Celková částka za doplnění kamery a její napojení na současný kamerový systém činila 9.400 Kč a byla hrazena z prostředků kolektivního systému Elektrowin, a. s.  (Zdroj: TZ města Turnov)

26.01.2016
Kraj chce letos do oprav silnic dát minimálně 500 mil. Kč
Investice do oprav a rekonstrukcí silnic II. a III. tříd za zhruba 500 mil. Kč chce letos zahájit Liberecký kraj. I přesto, že v loňském roce zrealizoval stavby na své silniční síti v nejvyšším finančním objemu od vzniku krajů, za celkem cca 1,1 mld. Kč, i nadále bude usilovně pracovat na zlepšování jejího stavu. První výběrová řízení na zhotovitele již rada kraje odsouhlasila. Konečná částka však bude záviset na skutečně poskytnutých dotačních prostředcích. Ze Státního fondu dopravní infrastruktury by kraje letos měly získat finanční podporu ve výši 3 mld. Kč. Z této sumy je pro Liberecký kraj připraveno kolem 127 mil. Kč. Zbylé finanční prostředky na zlepšení stavu silnic uhradí kraj ze svého rozpočtu. S podporou státní dotace a podílem kraje se rekonstrukce dočkají i některé silnice na Turnovsku, konkrétně III/28115 Troskovice (Krčák, Vidlák) a III/28116 Borek – Troskovice. „V loňském roce se také díky dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury podařilo zajistit celkem 37 oprav a rekonstrukcí silnic ve vlastnictví kraje. Na stavební akce jsme získali přes 187 mil. Kč, s naším podílem jsme opravili komunikace za zhruba 235 mil. Kč,“ připomíná hejtman Libereckého kraje Martin Půta. (Zdroj: TZ LK)

26.01.2016
POZVÁNKA
Veřejné zasedání ZASTUPITELSTVA města Turnova se uskuteční ve čtvrtek 28. ledna od 17.00 hodin v sále KC Střelnice. Na programu bude mj. zpráva o stavbě sportoviště v Maškově zahradě, záměry projektů v oblasti školství a sociálních věcí v Turnově ad. Podklady najdete podrobně na stránkách města www.turnov.cz.

24.01.2016
Zimní příměstský tábor

Od pondělí 8. do pátku 12. února probíhá ZIMNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S PONORKOU (během jarních prázdnin). Denní program plný her, výletů a sportování. Určeno pro děti od 7 do 14 let. Program denně vždy od 8.00 do 16.00 hodin. Kapacita omezena na 25 účastníků. Více na info.ponorka@gmail.com, tel. 722 642 287, www.zlutaponorka.turnov.cz.


22.01.2016
Víkendové pozvánky

O nadcházejícím víkendu se koná první masopust v regionu, a to konkrétně v areálu sychrovského zámku. Další masopustní veselí budete moci prožít příští sobotu na Dlaskově statku. O víkendu se konají také dva plesy a několik dalších akcí. Ze sportu je to hlavně sobotní pozvánka na hokej a nedělní futsal.

Pátek 22. ledna
* KLUB ČESKÝCH TURISTŮ Sokol Turnov pro vás opět připravil cestovatelské podvečery CESTOVNÍK s promítáním z celého světa. Promítání se koná v zasedací místnosti turnovské sokolovny každý druhý pátek od 18.00 hodin. Tentokrát vás provedou Monika a Milan Vrabcovi po zemích střední Ameriky: Honduras, Belize, Guatemala a Salvador.

Sobota 23. ledna
* ČTYŘLÍSTEK NA CESTÁCH. Známí hrdinové se vypraví do pohádky a zažijí tam zase jedno ze svých velkých a neopakovatelných dobrodružství. Městské divadlo od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* 6. ZÁMECKÝ MASOPUST NA ZÁMKU SYCHROV. Zámecký park od 9.00 do 16.00 hodin. Tradiční česká řemesla (sklář, keramik, výrobce dřevěných hraček…) doplní klasická zabíjačka, která neodmyslitelně k masopustu patří, zrovna tak jako sladkosti z kynutého těsta. Náladu celé akce podtrhne národopisný soubor Krkonošský horal z Vrchlabí a folklorní soubor Horačky. Více na www.zamek-sychrov.cz.
* ANČERLOVO KVARTETO - koncert. Zazní díla B. Smetany a L. Janáčka. KD Tatobity od 16.00 hodin. Zve Občanské sdružení Dědina.
* TRADIČNÍ MYSLIVECKÝ PLES v sokolovně v Přepeřích. Bohatá tombola a myslivecká kuchyně. Předprodej vstupenek v Hospůdce Na Návsi. K tanci a poslechu hrají Veselí pozůstalí, vstupné 120 Kč, začátek ve 20.00 hodin. Pořádá MS Český ráj Přepeře.
* FOTBALOVÝ BÁL - 5 ročník. K tanci a poslechu bude hrát Michal David revival, bude připraven welcomdrink a bohatá tombola. Srdečně zve TJ Sokol a Město Rovensko pod Troskami. Začátek ve 20.00 hod. v sále radnice.

Sportovní pozvánky

Sobota 23. ledna
* LEDNÍ HOKEJ / krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – HC Frýdlant od 16.30 hodin.

Neděle 24. ledna
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach – Betis Kadaň. Sportovní hala TJ ve Skálově ulici od 19.00 hodin.


| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4097 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS