Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - zimni cesky raj
 

08.11.2016
Úspěch žáků v mezinárodní soutěži
Naše základní škola se zúčastnila mezinárodní soutěže „Vezmi žlutou barvičku“. Jedním z témat XI. ročníku byl Karel IV. a jeho svět. Soutěž měla část výtvarnou a část literární. Jen do výtvarné soutěže bylo zasláno více než 1 150 obrázků. Naši školu reprezentovala knížka „Povstaňte, přichází král“. V literární části získali Lukáš Melíšek ze 7. A a Renata Trakalová ze 7. B mimořádnou cenu odborné poroty za poezii. Ve výtvarné části byla Filipu Teodoru Duškovi z 2. B udělena mimořádná cena poroty, Sáře Franzové z 8. A cena za nápad za „Pozvánku ke stavbě mostu“. Druhé místo bylo uděleno Monice Duffkové ze 7. B za portrét Karla IV. První místo obsadila s ilustrací knižní obálky Alenka Ho z 9. B. Za knížku „Povstaňte, přichází král“ získala naše škola pamětní list.
Jana Kepková, ZŠ Žižkova, Turnov, Kepkova.J@seznam.cz

07.11.2016
Zítra končí část dopravních omezení na dálnici do Liberce
Na základě vyhodnocení postupu stavebních prací dojde k úpravě dopravních omezení na silnici I/35 mezi Libercem a Hodkovicemi nad Mohelkou. Krajský úřad Libereckého kraje povolil v září letošního roku na základě žádosti Ředitelství silnic a dálnic ČR částečnou uzavírku silnice I/35 v úseku Liberec, Doubí – Hodkovice nad Mohelkou z důvodu rekonstrukce zádržných systémů, kdy jsou instalována svodidla ve středním dělícím pásu a svodidla na obou krajnicích daného úseku a probíhá i oprava krajnic vozovky silnice.
V úterý 8. listopadu bude ukončeno veškeré dopravní omezení v jízdním pásu ve směru na Prahu. Rekonstrukce zádržných svodidel na krajnicích vozovky v tomto jízdní pásu mezi Jeřmanicemi a Hodkovicemi nad Mohelkou bude pokračovat v roce 2017 po skončení zimního období.
Od 8. do 15. listopadu budou i nadále pokračovat dopravní omezení v jízdním pásmu ve směru na Liberec, konkrétně v úseku Rádelský mlýn – Liberec, kde se bude nadále jezdit v jednom jízdním pruhu. Výměna zádržných svodidel a oprava krajnic silnic by na tomto úseku měla skončit nejpozději v úterý 15. listopadu.
Pokud klimatické podmínky dovolí pokračovat v rekonstrukci zádržných systémů tak do konce listopadu budou pokračovat práce na krajnicích v jízdním pásu Hodkovice – Rádelský mlýn. V případě nástupu zimního období a nemožnosti pokračovat v rekonstrukci, bude neprodleně dopravní omezení odstraněno.
V roce 2017 bude probíhat modernizace zádržných systémů ve středním dělícím pásu i na krajnicích na navazujícím úseku I/35 Hodkovice nad Mohelkou – Ohrazenice.
(Zdroj: TZ LK)

03.11.2016
Víkendové pozvánky

Z kulturních akcí je to především lampionový průvod pro děti v podvečer v sobotu 5. listopadu. Velmi bohatá je tentokrát sportovní nabídka, ve které dominuje legendární silniční běh Hruštice 2016…

Sobota 5. listopadu
* LAMPIONOVÝ PRŮVOD. Středisko pro volný čas Žlutá ponorka zve malé i velké na akci, která je letos organizována ve spolupráci s rodinným centrem Bouda. Průvod se sejde opět v městském parku za letním kinem a zakončen bude na stejném místě. Začátek v 17.00 hodin.
* SOUMRAK BAND A REALITA ROCK. Taneční zábava v Kulturním domě v Přáslavicích-Karlovicích od 21.00 hodin.

Neděle 6. listopadu
* TANEČNÍ KURZ PRO PARTNERSKÉ A MANŽELSKÉ PÁRY – POKROČILÍ. Pokračování oblíbených tanečních lekcí pro dospělé pod vedením tanečního mistra P. Mertlíka. KC Střelnice od 18.30 hodin. Cena kurzovného 1650 Kč, jednotlivá lekce 300 Kč.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní nabídka

Sobota 5. listopadu
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Česká Lípa, I. A třída: Přepeře – Desná (11.00!), I. B třída: Pěnčín – Kamenice, Semilsko-OP: Přepeře B – Jilemnice, vše 14.00 hod., není-li uvedeno jinak!
* HÁZENÁ, muži, INTER Reg liga: TJ Turnov - Sokol Bělá pod Bezdězem. Začátek v hale ve Skálově ulici v 16.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ /krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – HC Varnsdorf (17.00).
* BASKETBAL, východočeská liga: TJ Turnov - TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Sportovní hala ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Neděle 6. listopadu
* BASKETBAL, východočeská liga: TJ Turnov - TJ Sokol BK Chrudim. Sportovní hala ve Skálově ulici od 10.00 hodin.
* HRUŠTICE 2016. 43. ročník tradičního silničního závodu na trase Turnov – Malá Skála – Turnov (15 km). Start je na Hruštici v 11.00 hodin. Závod je zařazen do seriálů běhů „Pohár běžce Českého ráje“ a „Velká cena východočeské oblasti v bězích“. Traťový rekord v kategorii mužů drží Jan Pešava z Jablonce nad Nisou. V roce 1993 trať uběhl za 46:19,7 min. Historicky nejrychlejší ženou je Anna Pichrtová z Ostravy - 53:45,0 min (2007). Více najdete na www.hrusticebeh.cz.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Modřišice – Sokol Turnov (20.45).

Sportovní servis ZDE


03.11.2016
Společné setkání podnikatelů a subjektů v cestovním ruchu
Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace města, a vedení města Turnov zvou na společné setkání podnikatelů a dalších subjektů v cestovním ruchu na Turnovsku. Setkání se uskuteční v úterý 15. listopadu od 15.30 hodin v zasedací místnosti č. 215 budovy radnice. Na programu jednání je kromě představení přítomných podnikatelů zhodnocení turistické sezony 2016 a představení nabídky na rok 2017. Prostor bude i na podněty a připomínky. Setkání je určeno pro ubytovací, stravovací zařízení, pro provozovatele památek a dalších turistických cílů a služeb na Turnovsku. V případě zájmu můžete potvrdit účast na e-mailové adrese: info@turnov.cz nebo na telefonním čísle 481 366 255.

02.11.2016
V Libereckém kraji začne pracovat koroner
V Libereckém kraji bude od začátku nového roku fungovat služba koronera. Prohlídky zemřelých mimo zdravotnické zařízení na území kraje budou provádět lékaři 1. KORONERSKÉ s. r. o. O výběru nejvhodnější nabídky pro rok 2017 rozhodla rada kraje. „Společnost 1. KORONERSKÁ s.r.o. převezme dosavadní povinnost za Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje, s kterou má do konce roku 2016 Liberecký kraj smlouvu. Prohlídky zemřelých bude provádět v režimu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Díky zřízení koronera odpadne krajské záchrance činnost, pro kterou není primárně určena,“ sděluje radní pro zdravotnictví Petr Tulpa. Za službu koronera Liberecký kraj v roce 2017 zaplatí 1.950.000 Kč. (Zdroj: TZ LK)

01.11.2016
Požár naštěstí nestihl napáchat větší škody
Šest jednotek hasičů bylo dnes po půl deváté povoláno k požáru v průmyslovém objektu v Turnově, Bezručově ulici. Ve zděné části haly došlo k požáru stroje na odmašťování výrobků. V době příjezdu hasičů bylo místo silně zakouřeno, hasiči proto zasahovali v dýchací technice. Požár se jim podařilo za deset minut lokalizovat vysokotlakým proudem vody, po dalších deseti minutách byl požár zcela zlikvidován. Hasiči objekt odvětrali a zkontrolovali pomocí termokamery. Z místa nebylo nutné nikoho evakuovat, nikdo nebyl zraněn ani se nenadýchal kouře. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc Kč, příčina je v šetření. (TZ HZS LK)

01.11.2016
Lampionový průvod zakončí Turnováček
Letos opět zakončí první z průvodů světýlek pořádaných ve městě a okolí dětský pěvecký soubor Turnováček.
Žlutá ponorka a ZUŠ Turnov zvou všechny na první listopadovou sobotu (5. 11.) od 17.00 hodin do městského parku, kde se před zahájením průvodu podávají teplé nápoje a zájemci si mohou koupit lampion přímo na místě.  Trasa je schůdná i pro kočárky, i když cestou trávu a nějaký hrbol asi potkáme. Zato se můžete těšit na návštěvu v „dračí zemi"!
Tomáš Zakouřil, www.zlutaponorka.turnov.cz

30.10.2016
Starosta se setká s obyvateli v Pelešanech
Starosta města Tomáš Hocke zve na další pravidelné setkání s občany, které se uskuteční v Pelešanech. Setkání proběhne ve středu 2. listopadu od 17.00 hodin v hasičské zbrojnici Sboru dobrovolných hasičů Pelešany. Přijďte podiskutovat o problémech, které vás trápí a dozvědět se novinky nejen z radnice.

30.10.2016
Obnovená naučná stezka Hruboskalsko
V pondělí 31. října ve 14.00 hodin bude slavnostně otevřena obnovená naučná stezka Hruboskalsko. Setkání se uskuteční u prvního panelu naučné stezky v areálu Lázní Sedmihorky (GPS: 50°33'12.561"N, 15°11'46.464"E). „Ta původní stezka již dosloužila, a tak jsme se jako sdružení ZO ČSOP Bukovina rozhodli v rámci programu ČSOP Blíž přírodě stezku obnovit. Projekt podpořila společnost NET4GAS generální partner ČSOP,“ uvedl předseda ZO ČSOP Bukovina Jiří Šťastný. Stezka čítá 16 naučných panelů, jež jsou rozmístěny v oblasti Hruboskalského skalního města. Má svou uměleckou hodnotu, kterou ji svými grafikami a kresbami vtiskla akademická malířka a grafička Vlasta Matoušová. Celková délka naučné stezky je 7,6 km. Součástí obnovy byla též některá zábradlí a také povalový chodníček v zámecké rokli.

27.10.2016
Víkendové pozvánky
Svátek jablka, tradiční výstava v Pěnčíně probíhá až do neděle 30. října. Na státní svátek 28. října se můžete zajít podívat do technických služeb na den otevřených dveří, večer se potom koná slavnostní večer s předáváním čestného občanství a ceny obce v turnovském divadle…

Čtvrtek 27. až neděle 30. října
* SVÁTEK JABLKA 2016. Obec Pěnčín zve do zdejšího kulturního domu na již 16. ročník regionální výstavy. Doprovodné výstavy: Včela a její svět, okrasné ptactvo a myslivost. V sobotu 29. října od 15.00 hodin zahraje Cimbálová muzika Dušana Kotlára. KD Pěnčín vždy od 9.00 do 18.00 hodin.

Pátek 28. října
* OSLAVY STÁTNÍHO SVÁTKU V TURNOVĚ. Den otevřených dveří v technických službách od 13.00 hodin (s kulturním programem), od 17.00 pietní setkání u pomníku padlých ve Skálově ulici a od 19.00 hodin slavnostní setkání v městském divadle s předáváním čestného občanství a ceny města.
* DÝŇOVÁ SLAVNOST. Nepromarněte šanci zpříjemnit si nástup chladně nevlídného podzimu a přijďte od 15.00 hodin do hasičského domečku v Křečovicích (u Rovenska pod Troskami). Přineste si sebou: dýňi, ostrý nůž, pevnou lžičku na vydlabávání a lampion. Strašidelné převleky pro děti a dospěláky vítány. Součástí akce je lampionový průvod.

Sobota 29. října
* TURNOVANKA. Setkání s oblíbenou dechovkou. „Hasičárna“ na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více informací na www.turnovanka.cz.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – LUCEMBURSKÝ ROK: Čtyři ženy Karla IV. – Kvaternita neboli čtvernost času. Hudebně literární pásmo s divadelními prvky. Účinkují: Karel IV. – Jan Potměšil, Blanka z Valois, Anna Svídnická, Anna Falcká, Alžběta Pomořanská - Jitka Nerudová. Vypravěči a hudební alchymisté - Václav Návrat (barokní housle) a Přemysl Vacek (arciloutna). Zvláštní a výjimečný projekt divadla mezi formami. Jednotné vstupné 150 Kč. Prodej přes e-vstupenka.cz. Více na www.zamek-sychrov.cz.

Neděle 30. října
* VIDEOPŮJČOVNA. Travesti show. Městské divadlo od 19.00 hodin.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky

Pátek 28. října
* VOLEJBAL, I. liga: TJ Zikuda Turnov – Tesla Brno. Hala TJ ve Skálově ulici od 19.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / KLM: HC Turnov 1931 – Slavoj Liberec (17.00), NPL: Všeň – Sokol (21.00).

Sobota 29. října
* HÁZENÁ, ženy, II. liga: TJ Turnov - Házená Jindřichův Hradec. Hala TJ ve Skálově ulici od 12.00 hodin.
* FOTBAL / I. A třída: Rovensko – Rynoltice, I. B třída: Jenišovice – Holany. Začátky utkání ve 14.30 hodin.
* VOLEJBAL, I. liga: TJ Zikuda Turnov - Black Volley Beskydy. Hala TJ ve Skálově ulici od 16.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / KLM: HC Turnov 1931 – HC Děčín (15.30).

Neděle 30. října
* FOTBAL / DIVIZE: Turnov – Vysoké Mýto, Jablonecko-OP: M. Skála – Držkov B, Jenišovice B – Janov. Začátky utkání ve 14.30 hodin.
* FUTSAL, divize A: FC Dalmach Turnov – Hrasl Slaný. Začátek ve sportovní hale ve Skálově ulici v 19.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Performers – Hnanice (20.15).


| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4018 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS