Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - zima, namesti - panorama
 


n201309081043_rep_215_013_ledeckyRozhovor, který mně po koncertě Janek Ledecký poskytl, byl velmi spontánní, a i když jsem měla připravené otázky, nakonec jsem se do nich skoro nepodívala. Ono vlastně skoro všechno dění ten večer v Sedmihorkách působilo naprosto přirozeně a nenásilně. Ať už budu mluvit o přídavcích, které si diváci vytleskali ve stoje nebo o autogramiádě a fotografování, které ochotně a s úsměvem Janek se svými fanoušky absolvoval. Povídali jsme si asi čtvrt hodiny. Na přetřes přišla všelijaká témata. Bavili jsme se o tom, co má rád, co právě dělá, samozřejmě o muzikálu Hamlet, který se dostal až do Soulu, také o novince, kterou právě připravuje - muzikál Iago… a o mnohém dalším. Věřím, že to pro vás bude zajímavé a příjemné počtení.
Vydáno: 08. 09. 2013 | 1842 přečtení | Počet komentářů: 0

n201308201903_rep_207_013_alphacechoLetošní nabídka letních, především hudebních akcí v turnovské části Českého ráje je nebývalá. Objevili s někteří noví pořadatelé, jsou tu úplně nové akce a hudební přehlídky. Jsou tu ale i „stálice“, za které lze jistě považovat nabídku společnosti Šimmi Pavla Mikeze a letos již čtvrtý ročník Sedmihorského kulturního léta, kterou zaštiťuje společnost Kinghouse ve svém vlastním areálu. Tady ve čtvrtek 15. srpna proběhl jeden z vrcholů letošní sezony – kdo by před pár lety věřil, že do malé obce v Českém ráji může přijet kapela světového jména, že?
Vydáno: 20. 08. 2013 | 2779 přečtení | Počet komentářů: 0

n201308131430_rep_200_013_szAž do konce prázdnin má Český ráj atrakci, která stojí za vidění. Slaměný drak s rozpětím křídel 40 metrů stojí na rozhledně nad areálem Šťastné země v Radvánovicích. Letošní Slavnosti slámy jsou ve znamení fantasy. Mladí výtvarníci z uměleckých škol, především z nedaleké turnovské „šperkárny“, tady vytvořili postavy a zvířata známá z filmů, jako jsou Pán prstenů, Letopisy Narnie nebo Eragon. Najdete tady ale i enta, jednorožce či Mínotaura. Je tu také česká klasika v podobě prince Bajaji, který bojuje s tříhlavým drakem, nebo princezna na věži, vyhlížející létajícího ševce. Ozdobou areálu je slaměný hrad, letos uzpůsobený do bludiště pro děti a dospělé.
Vydáno: 13. 08. 2013 | 2317 přečtení | Počet komentářů: 9

n201307301621_rep_178_013_bnDvacátý první ročník hudebního festivalu Benátská noc je minulostí. Tradičně se uskutečnil poslední červencový víkend, letos již podruhé místo Malé Skály ve sportovním areálu ve Vesci u Liberce. „Místo je to myslím definitivní, osvědčilo se nám to tady, je tu velký prostor pro zvětšení areálu i větší nabídku hlavního i doprovodného programu, pro hudební festival ideální zázemí,“ uvedl Pavel Mikez, který přehlídku připravuje od samotného začátku, kdy se hrálo na počátku 90. let na plovárně v Malé Skále na jednom provizorním pódiu. Nyní je to největší hudební akce v regionu a tou zůstala i letos, byť návštěvnický rekord nepadl. Do areálu ve Vesci si našlo cestu něco přes 15 tisíc lidí.
Vydáno: 30. 07. 2013 | 2677 přečtení | Počet komentářů: 0

n201307240841_rep_171_013_dolankyV polovině osmdesátých let jsem měl to štěstí, že jsem jako fanoušek mohl být u začátků kultovní punkové kapely Jasná páka (Hudba Praha). „Miloši, Leoši, Miloši, Leoši jo hó…“ „Mámo, neper!!!“, „…špinavý, špinavý, špinavý, mi ukázala záda…“ a další hity mně zůstaly v hlavě. Kdysi ke mně ještě před revolucí doběhla i mnohokrát přehraná páska nahrávky jednoho z koncertů, kterou jsem ještě nedávno uchovával jako relikvii, byť kotoučový magnetofon už dávno nemám. Prostě, legenda. A jako každé setkání s legendou, je to i pobídka k ohlédnutí. Po koncertu, který tahle kapela měla v pátek 20. července v rámci dvoudenního Festivalu Dolánky, musím konstatovat, že náboj, energie a muzika stále zůstávají na svém místě, jen Michal Ambrož či Vláďa Zatloukal trochu zestárli. Ale to my všichni :-)
Vydáno: 24. 07. 2013 | 2771 přečtení | Počet komentářů: 4

n201307100901_rep_160_013_ksV sobotu 6. července proběhl na náměstí Českého ráje již 9. ročník akce „Kámen a šperk v Českém ráji“. Tématem letošního ročníku byl drahý kámen, český granát. Ve třech stanech předváděli svoji zručnost kamenáři a šperkaři – setkali jste se zde s řezbou do kosti, technikou pietra dure či glyptikou – nejnáročnějším druhem uměleckého rytí. Mohli jste se dozvědět, který kámen podpoří vaše silné stránky či posílí imunitu… V rámci předváděcích aktivit byli zastoupeni polští řemeslníci či účastníci Mezinárodního šperkařského sympozia. „V letošním roce jsme měli polské účastníky z Lwowku Slaského a z Karpacze,“ řekla Eliška Gruberová, hlavní organizátorka akce, kterou pořádá za město Turnov. „Polští účastníci byli velmi spokojeni a chtěli by se akce zúčastnit i v následujících letech.“
Vydáno: 10. 07. 2013 | 2339 přečtení | Počet komentářů: 1

n201306270026_rep_150_013_sobotaMartin Bauer z maloskalské Žluté plovárny, chcete-li ze Sundiscu, to na svých facebookových stránkách napsal velmi výstižně. „Sedím před svým domem na kopci na Bobově a z údolí Jizery ke mně doléhá kakofonie současně běžících festivalů, vzdálených od sebe vzdušnou čarou 5 kilometrů - Malá Skála popík, Rohozec bigbeat a střelba ohňostrojů, možná i agrometal ze Zrcadlové kozy. Šílenost stále nových akcí ve stejný den na malé ploše nabírá obrátek…“ Ano, bylo to trochu šílené, kolik akcí se v sobotu 22. června najednou sešlo. Na druhou stranu je dobře, že přibývá nových pořadatelů, je dobře, že se něco děje, a bylo v tu sobotu dobře, že lidi opravdu neseděli doma, ale vyrazili ven. Tak bych trochu s Martinem polemizoval. A k pořadatelům asi jediné. Je jen několik v hodných termínů v roce na různé akce, a někdy se to prostě sejde.
Vydáno: 27. 06. 2013 | 2250 přečtení | Počet komentářů: 0

n201306201810_rep_140_013_rudnik„Musíme něco udělat pro lidi, kteří trpěli a trpí při letošních povodních. Původně jsme si říkali, že uspořádáme nějakou menší akci v Dolánkách U Avie, kde připravujeme sezonní program plný muziky a divadla. Pak jsme kontaktovali město, jestli by to nemohlo být pod záštitou radnice, a tak padl návrh přesunout se na náměstí a do atria muzea, protože se tak určitě vybere víc peněz. A to bylo pro nás rozhodující,“ shrnuje za pořadatele akce Turnov Rudníku, spojené s finanční sbírkou Holínky 2013, Gábina Šťastná z agentury PodNos. Záměr se vydařil, i přes tropické teploty na náměstí a do atria muzea v průběhu odpoledne a večera středy 19. června postupně přišlo odhadem sedm stovek lidí. Vybrána byla částka ve výši 30.020 Kč. Turnovští se tak k pomoci bližnímu postavili čelem!
Vydáno: 20. 06. 2013 | 2525 přečtení | Počet komentářů: 1

n201306031522_rep_135_013_mekyV posledních dnech má asi každý z nás pocit, že se jaro společně se sluníčkem a teplem někde toulá. Počasí si s námi hraje a víc než začátek letní sezony připomíná spíš podzim. V pátek 31. května se ale stal malý zázrak. Celé dopoledne pršelo a bylo zataženo. V odpoledních hodinách se ale mraky rozestoupily, silnice uschly a začalo svítit sluníčko. Meteorologové by pro tento úkaz určitě měli odborné vysvětlení, mě ale napadlo jediné: Tohle krásné počasí nám do Českého ráje určitě přivezl Meky Žbirka s kapelou, který toho večera koncertoval v Sedmihorkách.
Vydáno: 03. 06. 2013 | 2224 přečtení | Počet komentářů: 0

n201305282256_rep_125_013_trhyJestli osmnáct uplynulých ročníků turnovských Staročeských trhů mělo obrovské štěstí na počasí a hlavní organizátorka a ředitelka zdejšího muzea Vladimíra Jakouběová byla podezřívána ze šamanských a čarodějnických praktik, kdy vždy spolehlivě mraky nad Turnovem rozehnala, tentokrát se to nepodařilo. V sobotu 25. května to ještě bylo dobré, bylo „jen“ chladno a občas nějaká drobná přeháňka, návštěvnost přes tři a půl tisíce lidí byla slibná. Že potom v neděli to vypadalo jako v listopadu a chyběla už jen sněhová plískanice, to pohled na devatenáctý ročník nejprestižnější akce, kterou tu máme, pěkně zakalilo. „V neděli přišla asi jen tisícovka lidí, prakticky celý den pršelo a byla vzhledem k datu pořádná zima, takže dohromady je to včetně neplatících nějakých pět tisíc tři sta lidí. Je to téměř polovina návštěvnosti loňské a nás to vehnalo do ztráty ve výši řádově desetitisíců korun,“ zhodnotila neradostnou situaci Vladimíra Jakouběová.
Vydáno: 28. 05. 2013 | 2203 přečtení | Počet komentářů: 0

Počet zobrazených článků: 10 (z celkem 350 nalezených)

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS
jordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salesac longchamp pas chergucci outlet