Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - zimni cesky raj
 


n201305282256_rep_125_013_trhyJestli osmnáct uplynulých ročníků turnovských Staročeských trhů mělo obrovské štěstí na počasí a hlavní organizátorka a ředitelka zdejšího muzea Vladimíra Jakouběová byla podezřívána ze šamanských a čarodějnických praktik, kdy vždy spolehlivě mraky nad Turnovem rozehnala, tentokrát se to nepodařilo. V sobotu 25. května to ještě bylo dobré, bylo „jen“ chladno a občas nějaká drobná přeháňka, návštěvnost přes tři a půl tisíce lidí byla slibná. Že potom v neděli to vypadalo jako v listopadu a chyběla už jen sněhová plískanice, to pohled na devatenáctý ročník nejprestižnější akce, kterou tu máme, pěkně zakalilo. „V neděli přišla asi jen tisícovka lidí, prakticky celý den pršelo a byla vzhledem k datu pořádná zima, takže dohromady je to včetně neplatících nějakých pět tisíc tři sta lidí. Je to téměř polovina návštěvnosti loňské a nás to vehnalo do ztráty ve výši řádově desetitisíců korun,“ zhodnotila neradostnou situaci Vladimíra Jakouběová.
Vydáno: 28. 05. 2013 | 2207 přečtení | Počet komentářů: 0

n201305221935_rep_117_013_povodenV úterý 21. května se na Turnovsku uskutečnilo cvičení „Povodeň“, do kterého se zapojili jak profesionální, tak dobrovolní hasiči - celkem 60 lidí. Námět uvedl hasiče do situace, kdy v důsledku vydatných srážek došlo ke zvýšení hladiny řeky Jizery. V obcích Rakousy, Přepeře, a Příšovice neuposlechlo několik lidí výzvy k evakuaci. Teprve v okamžiku ohrožení života požádali o pomoc na linku 112. Hasiči tak nasadili pro záchranu osob ze zaplavených oblastí jednotky požární ochrany předurčené pro práci na vodní hladině. V místech, kde nebyla evakuace pomocí člunů bezpečná nebo kde hrozilo nebezpečí z prodlení, byly nasazeny vrtulníky policie a armády.
Vydáno: 22. 05. 2013 | 2076 přečtení | Počet komentářů: 1

n201305150857_rep_116_013_motoDvě stovky jezdců na strojích československé výroby, historických, i téměř současných, se vydalo v sobotu 11. května na spanilou jízdu Českým rájem, aby hned na několika místech kolona zablokovala normální provoz. Byla to důstojná přehlídka umu našich předků a současně i umu dnešních majitelů, protože o historickou motorku je třeba se řádně starat. Nablýskané stroje ale svědčí o tom, že práce navíc tady nikomu nevadí. „Letos šlo již o 28. ročník tohoto setkání. Původně se jednalo o akci několika kamarádů v Záholicích, potom už nebylo možné stále vzrůstající počet motocyklů a jezdců do Záholic srovnat, a tak jsme se před lety přesunuli nejdříve k Dlaskovu statku a poté k Zrcadlové koze, kde máme perfektní zázemí a kde po spanilé jízdě vždy probíhá i společenské setkání,“ uvedl za organizátory Marián Šulc, který se setkání na stroji ČZ 150 ccm³ sám aktivně účastní.
Vydáno: 15. 05. 2013 | 1282 přečtení | Počet komentářů: 0

n201305061157_rep_80_013_antimonyNa velmi tenký led se pustili organizátoři akce Antimony 70 v Rovensku pod Troskami. Odhalení pamětní desky bývalému starostovi, který se čelem dokázal v lednu 1943 postavit takovému děsivému zlu, jakým bylo tehdejší gestapo, a vzpomínka na parašutisty ze skupiny Antimony, kteří si dobrovolně vzali život, aby obyvatele městečka uchránili před osudy Lidic, to je opravdu akce hodna nejvyšší piety. Když na to „nabalíte“ další aktivity, hrozí, že se z piety stane guláš podobný světské pouti. Když připravíte akci pouze pietní, musíte se spokojit s účastí maximálně desítek lidí. Když připravíte multigenerační program pro rodiny s dětmi, bojujete zase právě s tou pietou.
Vydáno: 06. 05. 2013 | 3020 přečtení | Počet komentářů: 0

n201305011818_rep_72_013_sezonaPřilákat každým rokem na přelomu dubna a května do Českého ráje čtyři pět tisíc lidí, před tím nelze než hluboce smeknout. „Přízně návštěvníků si velmi vážíme, snažíme se pro ně připravit program, který se bude líbit všem průřezově generacemi. Letos jsme uspořádali již desátý ročník zahájení turistické sezony v Českého ráji,“ přiblížila hlavní organizátorka akce, Eliška Gruberová, vedoucí turnovského informačního centra. Podle ní svoji roli hraje vždy také začátek jara, zvlášť letos po dlouhé zimě lidé velmi rádi slyšeli na nabídku putování krásnou přírodou Maloskalska. Navíc se v sobotu 27. dubna vydařilo počasí, co víc si tedy přát!
Vydáno: 01. 05. 2013 | 1368 přečtení | Počet komentářů: 0

n201304301854_rep_68_013_amerikyTisícovka lidí na Sychrově a asi dvě tři stovky v Turnově. To je velmi slušná návštěva. Aby ne, když se v sobotu 27. dubna v regionu objevily křižníky amerických dálnic 60. let. V době, kdy v Česku většina rodin nedosáhla na nejlevnější embéčko a stály se fronty na pořadí, v Americe se proháněly limuzíny s klimatizací a spotřebou kolem 25 litrů na sto kilometrů, protože to v bohaté zemi nikdo neřešil. Dnes je to i v zemi za mořem jiné, kouzlo legendárních Amerik, v nichž se vozili prezident Kennedy či Marilyn Monroe, ale zůstalo. V parku sychrovského zámku se jich při Dnu elegance, který pořádá 1st Veteran US Car Club Praha, představilo pětašedesát, zhruba padesát jich dojelo do Turnova na náměstí.
Vydáno: 30. 04. 2013 | 1349 přečtení | Počet komentářů: 0

n201304211442_rep_61_013_traktoriadaV předchozích ročnících se traktoriáda na Vyskři konala vždy za velmi pěkného, slunečného počasí. V sobotu 20. dubna při sedmém ročníku panovalo poněkud chmurné zatažené nebe s občasným mrholením. Že si i tak na Vyskeř našlo cestu na dva tisíce lidí, lze brát proto jako opravdu velký pořadatelský úspěch. „Přímo z našeho automotoklubu se na organizaci podílí čtyři desítky členů, dohromady je to zhruba sedmdesát pořadatelů. V letošním roce se na startu objevilo 42 traktorů od těch vyrobených po domácku po firemní stroje. Některé na závody přijely opravdu z daleka,“ hodnotí Jan Kozák z pořádajícího AMK Vyskeř. Rekordní návštěvu na Vyskři zaznamenali v roce 2009, kdy sem na závody traktorů přijelo tři a půl tisíce lidí.
Vydáno: 21. 04. 2013 | 2882 přečtení | Počet komentářů: 0

n201304132139_rep_51_013_mslisnyVíc než desetiletí se mluví o záměru vytvořit podél Jizery od pramene až po soutok s Labem standardní cyklostezku. První velká akce na propagaci této myšlenky se uskutečnila před šesti lety. Tehdy se na cestu od ústí řeky v Polabí a od pramene v Jizerských horách vydaly dvě skupiny cyklistů. Setkaly se ve Svijanech. Zde tehdejší hejtmané Bendl a Skokan a další zástupci obcí a partnerů podepsali společné memorandum na téma podpory výstavby cyklostezky (ZDE). „Někomu by se mohlo zdát, že za pět let jsme o mnoho nepokročili, není to pravda,“ uvedl před časem ředitel Sdružení Český ráj Jiří Lukeš. Právě toto sdružení je garantem celé cyklostezky a v současnosti i investorem výstavby jednoho z úseků. Po době dlouhých a náročných příprav nastalo období nejtěžší – bylo třeba sehnat peníze.
Vydáno: 13. 04. 2013 | 3109 přečtení | Počet komentářů: 18

n201304101011_vakci_77_013_motoborekPrvními dubnovými dny začala sezona nejen na hradech a zámcích, ale také v některých galeriích a muzeích. Čas od času, byť velmi zřídka, můžeme také přinést informaci o nějaké novince. Pro letošní sezonu v Českém ráji je to Motomuzeum v Borku pod Troskami. Najdete ho hned u železniční zastávky v objektu bývalého zemědělského družstva. Ten v roce 2006 koupil Ing. Jaromír Pácal, který dříve bydlel v Konecchlumí a kolem  jezdil do školy do Liberce. Nyní je ředitelem firmy Elitex OK v Jablonci nad Jizerou. „Jednou jsem zahlédl, že je dům na prodej. Již delší dobu jsem něco podobného sháněl s cílem otevřít muzeum historických motorek, které s bratrem sbíráme skoro dvacet let,“ uvádí Pácal.
Vydáno: 10. 04. 2013 | 3676 přečtení | Počet komentářů: 2

n201304061550_rep_41_013_andersenV době psaní těchto řádků již všichni turnovští malí účastníci akce pokojně spí, zcela unaveni množstvím zážitků  z pohádkového průvodu, pohádkového kongresu a dalších programů na celkem sedmi spacích místech ve městě. Každý ročník je o něco více navštíven  a ten letošní (pátek 5. dubna) byl skutečně velkolepý. Již tradicí se stal  především pohádkový průvod a stejně tak sázení stromu Pohádkovníku. Ani letošní chladné počasí nás neodradilo zasadit další strom do pohádkového společenství předchozích Fabularius Anderseni. Vládu nad městem předal starosta symbolickou zlatou a kouzelnou růží, která na konci pohádkového kongresu ožila a zavoněla konečně jarní a pohádkovou vůní.
Vydáno: 06. 04. 2013 | 2047 přečtení | Počet komentářů: 0

Počet zobrazených článků: 10 (z celkem 351 nalezených)

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS
jordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salesac longchamp pas chergucci outlet