Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - zima, namesti - panorama

Sport na Turnovsku >> 43. SILVESTROVSKÝ BĚH V TURNOVĚ VYHRÁL MARTIN BERKA

43. SILVESTROVSKÝ BĚH V TURNOVĚ VYHRÁL MARTIN BERKA

n201701021059_sport_01_017_silvbehTradice poslední akce roku v Turnově se po 42 ročnících uskutečněných v sídlišti u nádraží přesunula do areálu Maškovy zahrady, kde se počínaje 31. prosincem 2016 začala psát její nova kapitola. „Na okruhu v Maškovce se běželo výborně, je to rychlé, byly tady obavy z jedné poměrně ostré zatáčky u skateparku, ale mně to přišlo v pohodě. Změna je příjemná, to motání mezi auty v sídlišti bylo už v poslední době nepříjemné,” zhodnotil vítěz závodu Martin Berka z Kozákova. Spokojený byl také Jindřich Kořínek, který v dvojroli běžce a spolupořadatele (Městská sportovní) ocenil především kvalitní zázemí.

201701021059_sport_02_017_silvbeh

„Výhodou sídliště byla bezesporu tradice a třeba takové to sousedské kouzlo, že kabel s elektřinou vedl od někoho ze sousedního paneláku. Zázemí bylo komplikovanější, v Maškovce je to na jednom místě a více to splňuje i rovinu společenského setkání, jakou by poslední akce v roce měla mít,”
přiblížil Kořínek. A právě rovina širšího společenského setkání poslední den v roce je možná největší výzvou pro další ročníky.

SILVESTROVSKÝ BĚH MAŠKOVOU ZAHRADOU 2016
Na startu se objevilo celkem 109 závodníků - od nejmenších po veterány. Hlavní závod obnášel sedm okruhů po in-line dráze kolem sportovního areálu, celkem 4.500 metrů. Nový rekord je 15:02,4 min., drží ho Martin Berka z Kozákova závodící za AC Turnov.
V hlavním závodě běželi společně běžci šesti kategorií. Od prvního kola - stejně jako vloni - běžel v čele Martin Berka. V prvních dvou kolech mu byl zdatným soupeřem Jiří Čivrný ze Semil, dále potom běžci Michal Roštejnský a veterán Aleš Drahoňovský. Tito čtyři byli také nejlepší v cíli, Berka zvítězil suverénně s poměrně velkým odstupem. Z celkového počtu sedmi startujících žen zvítězila Tereza Tomešková z AC Turnov v čase 17:45,0 min.
Pořadatelem závodu je Okresní rada AŠSK spolu s Městskou sportovní Turnov s. r. o. a přáteli - rozhodčími z AC Turnov.