Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - melancholicky

Sport na Turnovsku >> FUTSAL, HÁZENÁ, SQUASH A STOLNÍ TENIS. HÁZENKÁŘKY PŘEZIMUJÍ NA ČELE TABULKY!

FUTSAL, HÁZENÁ, SQUASH A STOLNÍ TENIS. HÁZENKÁŘKY PŘEZIMUJÍ NA ČELE TABULKY!

n201612142240_sport_214_016_futsalNedávno oslavily 90. výročí trvání oddílu, historicky nejvýš vystoupaly v českém poháru a v polovině soutěže přezimují na 1. místě tabulky. Turnovské házenkářky. Daří se jim, hrají výborné zápasy, v novém roce se vyplatí se na ně přijít do haly TJ podívat. Tabulkou vzhůru stoupají také futsalisté FC Dalmach, vůbec poprvé se ve zpravodajství TvA objevuje squash…

FUTSAL

* 10. kolo: Ludis Třebenice - Dalmach Turnov 5:8 (2:4). Branky: Kalousek 2x, Tvrdý 2x, Hurt D., Pařízek, Šimek, Randák. Sestava: Hyka - Vítek, Šimek, Šteffan, Tvrdý, Hurt D., Kalousek, Randák, Pařízek.
Ačkoli hrály proti sobě týmy z opačných pólů tabulky, tak na hřišti to tak nevypadalo. Skóre se poprvé měnilo v 6. Minutě, a to hned dvakrát, vedení hostů po trefě Pařízka trvalo jen pár vteřin, než srovnal domácí Potočný. Brzy však hosté opět vedli, a to již o dvě branky po dvou slepených gólech Tvrdého a Šimka. Po 11 minutách hry šli hosté do trháku, podruhé se prosadil Tvrdý. Naději domácím oživil druhou trefou Potočný 4. minuty před přestávkou. Potočného střelecký apetit pokračoval i po změně stran, čistým hattrickem trefil kontaktní branku. Hosté odpověděli Kalouskem. Další naději dal domácím Prágl, ale byl to opět Kalousek, který dal pojistku vedení. Minutu před koncem domácí zkusili ještě power-play, ale se hosté trefili ještě dvakrát, Hurtem a Randákem, domácí již jen snížili také Hurtem. Domácí přišli v 25 minutě o vyloučeného Kuhnela, hosté nabídnutou přesilovku využili k vedení 5:3. Dalmach si šestou výhrou potvrdil třetí místo v tabulce a přiblížil se na pouhé dva body druhému Svarogu, nejpilnějším sběratelem bodů je Randák, který bodoval v osmi utkáních.

* 9. Kolo: TJ FC Dalmach Turnov - Legie Příbram 5:2 (3:0). Branky Dalmachu: Randák 2x, Šimek, Kalousek, Pařízek. Sestava Dalmachu: Hyka Miroslav - Krejčík Aleš, Pařízek Michal, Vítek Pavel, Šteffan Jiří, Šimek Jiří, Tvrdý Vojtěch, Špína Marcel, Randák Matěj, Kalousek Zdeněk.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HÁZENÁ

V neděli 4. prosince nastoupilo turnovské družstvo žen k poslednímu utkání podzimní části soutěže na domácí palubovce:
* II. liga, TJ Turnov - HC Milevsko 30:18 (16:12). Sestava (branky): L. Podhajská (1/1) – M. Hadincová (6), L. Ševrová (6/3), M Poláková (4), I Tichá (4), A. Koubková (3), A. Šafářová (3), V. Ševrová (2), P. Bártová (1).
Tým z Milevska, který byl na posledním místě druholigové tabulky, se ujal vedení v 1. minutě utkání. To však bylo první a zároveň poslední vedení tohoto celku. V turnovské sestavě chyběly hráčky z postů spojek, trenérské povinnosti nedovolily nastoupit L. Víškové, a tak domácí nastoupily pouze v devíti. I tak ale v polovině prvního poločasu vedlo turnovské družstvo žen 8:4. Ve druhém poločase zrychlily turnovské házenkářky přechody do útoků a střelecky jim vyšla poslední desetiminutovka, ve které skórovaly 6x, zatímco soupeřky ani jednou, a tak náskok narostl až na rozdíl 12 gólů. V posledním zápase to zdaleka nebude tak jednoduché. Ženy z Turnova čeká poslední utkání před zimní přestávkou 11. prosince v Praze. Případná prohra však nezmění nic na tom, že po podzimní části sezony 2016/2017 přezimuje turnovské družstvo žen na 1. místě druholigové tabulky, což je velký a nečekaný úspěch!

12. HC Milevsko 10 0 0 10 174:302 0

* Mladší dorostenky, 2. liga: TJ Turnov - DHK Baník Most 19:28 (12:11). Sestava (branky): Bíbová A. – V. Víšková (9/8), Ž. Palounková (5/1), L. Cvrčková (3), T. Beranová (2), A. Hrancová, M. A. Marko, M. Švarcová, A. Vítková.
Připravila: Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

SQUASH

n201612142241_sport_215_016_futsalSQUASH ZAPOUŠTÍ V TURNOVĚ KOŘENY
První prosincovou sobotu se na dvou squashových kurtech v areálu Sportcentra ve Skálově ulici uskutečnilo další kolo třetí squashové ligy. Podle kapitána domácího týmu Tomáše Dědečka se tato liga hraje zhruba o čtyřech víkendech v roce, kdy se na jednom místě sejdou vždy tři týmy, a hraje se systémem každý s každým. Turnovští v sobotu 3. prosince porazili Squash Háje 3:1 a prohráli 0:4 s Poděbrady. V lize má Turnov přihlášených šest hráčů, rekreačně tady tento sport provozuje až několik desítek dalších zájemců. „Squash je hra gentlemanů, hlavní zásadou je nezranit spoluhráče, ani sebe. Je to i výborná relaxace, je to rychlý sport a za poměrně krátkou dobu se dá spálit hodně kalorií,“ říká Tomáš Dědeček.
Squashové kurty se dají pronajmout ve Sportcentru TJ Turnov denně od 8.00 do 22.00 a o víkendu do 21.00 hodin. Rezervaci můžete udělat také elektronicky v rezervační systém na www.tjturnov.cz.

STOLNÍ TENIS

Události podzimu:
* Historického úspěchu dosáhli muži A, kteří vyhráli krajský pohár a kvalifikovali se do poháru republikového.
* Muži A v divizi si po první polovině jako nováček vedou velmi dobře, jsou na 5. místě.
* Muži B v KP 1 si nevedou též špatně - jsou na 7. místě.
* Muži C v KP 2 jsou na 5. místě.
* Muži D v KP 2 obsazují zatím 9. místo.
* Muži E v OP1 si drží standard a jsou na 2. místě.
* Muži F v OP2 jsou zatím na pěkném 3. místě.
* Muži Star A v OP2 jasně soutěž vedou.
* Muži Star B v OP2 jsou na 10. místě.
* Ženy A jako nováček 2. ligy se posledníma dvěma vítězstvími dostaly na 9. místo.

Pravidelně se zúčastňujeme krajských bodovacích turnajů, kde dosahujeme dílčích úspěchů. Největší úspěch zaznamenal Kryštof Mencl, když jeden z turnajů vyhrál. Více najdete na našich webových stránkách: www.pinec-turnov.g6.cz
Jan Varcl, j.varcl@seznam.cz

Autor: info@turnovskovakci.cz | Vydáno: 14. 12. 2016 | 607 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS