Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - melancholicky

Sport na Turnovsku >> HOKEJISTÉ OPĚT PŘEHRÁLI „VANĎÁK“ A CHYSTAJÍ SE NA DERBY S LOMNICÍ

HOKEJISTÉ OPĚT PŘEHRÁLI „VANĎÁK“ A CHYSTAJÍ SE NA DERBY S LOMNICÍ

n201611142155_sport_190_016_hokejPo vítězné dohrávce, kterou Turnov na domácím ledě vyhrál nad Varnsdorfem přesvědčivě 5:0, došlo i na následně okamžitou konfrontaci sil, tentokrát na varnsdorfském zimním stadionu. Také v tomto duelu měli navrch hokejisté z Pojizeří, když pro jejich vítězství byla klíčová hned první třetina.
* HC Varnsdorf - HC Turnov 1931 4:8 (0:3, 2:2, 2:3). Branky 2., 7., 45. a 56. Maděra, 7. a 33. Švík, 35. Jiří Zákoutský, 59. Isach. Rozhodčí Lucków – Kilian a Košťálová, vyloučení 12:10, využití 2:3, zásahy brankářů 52:24, diváků 157. Sestava: Petruželka – Kysilka, Zbroj, Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Petr Zákoutský, Eichler – Mizerík, Jágr, Řezníček – Švík, Maděra, Isach – Majdič, Duda, Růzha.

Domácí měli hostům z minulého týdne co vracet, ale ani v „opakovaném“ utkání na ně nevyzráli. Již v první části hry exturnovského gólmana Březnu, ač se opět překonával, překonali dvakrát Maděra a jednou Švík, přičemž prvně jmenovaný to stihnul už do sedmé minuty! Činil se však i Švík, a krom branky Jiřího Zákoutského, jemuž přihrával Jágr, měl prsty ve všech ostatních. To bílý tygr Petruželka, novic v kleci Turnova, příliš práce neměl.
Ve druhé třetině oba celky pouze zakonzervovaly stav dvěma brankami na každé straně, takže do třetího dějství šli hosté i nadále s tříbrankovým náskokem. „Ve druhé a třetí třetině jsme domácí několikrát zbytečně pustili zpátky do hry,“ postěžoval si vedoucí týmu Libor Šlechta, ale protože také poslední díl utkání skončil díky dalším dvěma gólům Maděry a poslední Isacha v 56. minutě úspěchem Turnovských, bylo na světě jejich další přesvědčivé vítězství, které je na chvíli opět usadilo na krajský trůn.

Turnovské a jejich fandy teď čeká hodně náročný konec dalšího týdne. O svátečním čtvrtku 17. listopadu přivítají na ZS Ludvíka Koška od 17.00 hodin Frýdlant, v neděli 20. listopadu odcestují k dalšímu derby do Lomnice, kde se s dosud neporaženým vedoucím celkem utkají o první příčku KLM!

Ostatní výsledky: Frýdlant – Děčín B 6:5 (P), Lomnice – Slavoj Liberec 11:5.

1. HC Lomnice n. Pop. 7 4 3 0 51:34 15
2. HC Turnov 1931 6 4 1 1 35:20 14
3. HC Slavoj Liberec 7 4 1 2 47:43 14
4. HC Děčín B  6 4 1 1 33:21 13
5. HC Česká Lípa 6 1 1 4 24:27 5
6. Frýdlant v Čechách 7 0 2 5 24:37 5
7. HC Varnsdorf  7 1 0 6 20:51 3