Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro

Sport na Turnovsku >> SPORTOVNÍ SERVIS: BASKETBAL, HÁZENÁ A HOKEJ

SPORTOVNÍ SERVIS: BASKETBAL, HÁZENÁ A HOKEJ

n201601181744_sport_14_016_hokejMáme tu reportáž z prvního ostrého utkání turnovských hokejistů v novém ročníku krajské ligy. S Frýdlantem si na jeho hřišti poradili 8:2! Začal také v pořadí již třináctý ročník Nejvyšší Pojizerské ligy v ledním hokeji. První zápasy nové sezony mají za sebou také turnovští basketbalisté. Radost svým fanouškům udělaly házenkářky, které postoupily do 3. kola českého poháru, když vyřadily prvoligové družstvo Havlíčkova Brodu!

BASKETBAL

* Východočeská liga, muži: BK Sokol Vysoké Mýto – TJ Turnov 74:73
. Statistika: Jeníček L. 24 (1x3, TH 15/11), Nejedlo 18 (TH 9/6), Špetlík 10, Valšík 10 (1x3, TH 4/3), Vích 6, Mojsl 3 (1x3), Krejčí 2, Holub.
První minuty utkání probíhaly vyrovnaně, avšak díky soupeřově rychlému přechodu do útoku a naší nedobré komunikaci v obraně jsme rychle nabrali bodovou ztrátu. Nedařilo se nám sehrávat nacvičené akce a soupeř ještě zlepšil hru pod košem. To vše vedlo k poločasovému rozdílu 46:33.
Začátek druhé půle se vyvíjel podobně jako konec té první, nedařilo se nám najít recept na prolomení obrany domácího týmu a soupeř si tak udržoval náskok. Nástupem čtvrté čtvrtiny se vše změnilo. Přinutili jsme soupeře víc faulovat, proměňovali jsme střelecké pokusy a hra dlouhých byla vynikající. Soupeře jsme za tuto čtvrtinu nechali dát pouhých šest bodů a podařilo se nám zápas dotáhnout do prodloužení stavem 67:67
V nastaveném čase jsme měli několik šancí soupeři odskočit a dostat se do výhodnější pozice, to se nám však nepodařilo…

* Východočeská liga, muži: TJ Svitavy B – TJ Turnov 52:76. Statistiky: Jeníček J. 19 (1x3, TH 5/4), Holub 12 (1x3, TH 4/3), Vích 11 (TH 2/1), Nejedlo 10 (TH 1/0), Valšík 7 (TH 1/1), Krejčí 6 (TH 3/2), Jeníček L. 5 (1x3), Špetlík 4 (TH 1/0), Mojsl 2.
Do utkání proti slabšímu soupeři jsme nastoupili naplno. Dařily se nám rychlé protiútoky, sehrávání akcí, proměňování střel i doskoky a obrana. Celkově jsme soupeře v první půli přehrávali a také tomu odpovídal poločasový stav 15:43.
V druhé půli jsme polevili v obraně a svou nedůsledností jsme domácí nechali proměňovat laciné koše. Proto se náskok už nezvyšoval a byl jen udržován. Nejen díky skvělé rozehře a perfektní obraně Ládi Vícha, ale i celkovému zapojení všech hráčů, skončilo utkání naším vítězstvím.
Lukáš Jeníček, lukas.jenicek@hotmail.cz

HÁZENÁ

* Český pohár žen, 2. kolo: TJ Turnov - Jiskra Havlíčkův Brod 23:23 (12:11). Sedmimetrové hody:  4:2. Sestava (branky): R. Kohoutová (1/1) – L. Ševrová (8/3), D. Aissi (5/1), M. Hadincová (4), C. Davidová (2), A. Šafářová (2), Bártová P. (1/1), Š. Gahlerová (1), V. Ševrová (1), I. Tichá (1), L. Víšková (1), J. Nalezencová.
V loňské sezoně skončily havlíčkobrodské ženy na 5. místě prvoligové tabulky. Po odehraných třech kolech letošního ročníku soutěže nepoznaly hráčky z Vysočiny v 1. lize porážku a tak bylo zřejmé, kdo je favoritem utkání. Hraného v neděli 9. října.
V průběhu 1. poločasu byly domácí házenkářky neustále v nepatrném vedení. Až ve 25. minutě svítil na ukazateli vyrovnaný stav 10: 0, o tři min. později 11:11. Poslední se do střelecké listiny zapsaly domácí, když L. Ševrová proměnila ve 29. minutě trestný sedmimetrový hod.
Turnovské házenkářky do druhé půle nastupovaly s obavami, že to prvoligové soupeřky ve druhé půli utkání „rozjedou“. Ale i druhý poločas byl herně a brankově hodně vyrovnaný. Jen od 48. minuty musely nepatrné vedení havlíčkobrodských hráček domácí dotahovat. V 60. minutě byla střelecky úspěšná D. Aissi, a tak utkání skončilo překvapivě remízou 23:23! Takový výsledek nikdo nečekal. Jednak proto, že družstvo z Havlíčkova Brodu hraje vyšší soutěž (1. ligu), navíc se z důvodu zranění jediné turnovské brankářky L. Podhajské do brány postavila Romana Kohoutová, která, coby hráčka z pole, podala dobrý výkon a předvedla několik výborných zákroků.
Protože se pohárová soutěž hraje na jedno utkání, musely rozhodnout sedmimetrové hody. Z každého družstva byla vybrána pětice hráček, aktérek těchto trestných hodů. Proti havlíčkobrodským se mezi brankové tyče postavila Dagmar Aissi. Zatímco domácí proměnily 4 hody (L. Ševrová, D. Aissi, R. Kohoutová, P. Bártová), hráčky z Vysočiny byly úspěšné pouze 2x a tak k pátým hodům už ani nedošlo.
Turnovské házenkářky v konečném součtu branek porazily prvoligový tým 27:25 a probojovaly se tak do 3. kola = osmifinále ČP v házené. Toto utkání by mělo být hráno v turnovské sportovní hale ve čtvrtek 17. listopadu. Čas i soupeř, kterého pro turnovské družstvo určí los (bude to tým hrající nejvyšší házenkářskou soutěž – W.H.I.L.), budou dodatečně upřesněny.

Trenér turnovského družstva žen Jan Möller: „Jsem opravdu pyšný na to, co holky předvedly. Hlavní plus beru fakt, že skutečně bojovaly do posledních vteřin a vyplatilo se. Určitě velká pochvala patří Romaně, která předvedla slušný výkon v brance, a to samé Dáša. Také děkujeme všem, kteří přišli fandit.“
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ

„ODLOŽENÝ“, ALE VÍTĚZNÝ VSTUP TURNOVA DO NOVÉHO ROČNÍKU KLM!
* LEDNÍ HOKEJ / Až na 5. listopad odložený první mistrovský zápas Krajské ligy mužů o týden posunul ostrý start HC Turnov 1931. Především díky dobrému výkonu a hattricku Isacha suverénní výhra ve Frýdlantu je tou nejlepší pozvánkou na třetí kolo, v němž na Zimním stadionu Ludvíka Koška Turnovští v sobotu 15. října od 17.00 hodin přivítají tradičního rivala z Lomnice n. Pop.

* HC Frýdlant v Čechách – HC Turnov 1931 2:8 (1:3, 0:4, 1:1). Branky 17., 21. a 31. Isach, 10. Jágr, 10. Mizerík, 36. Maděra, 37. Baran, 47. Duda. Rozhodčí Hrubý, vyloučení 7:6, využití 1:2, zásahy brankářů 49:20, diváků 93. Sestava: Fikrt – Kysilka, Zbroj, Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Dám, Eichler – Jiří Šimůnek, Maděra, Isach – Mizerík, Jágr, Řezníček (40. Jakub Šimůnek) – Baran, Duda, Růzha.
Se dvěma novými obránci Jany Dámem a Eichlerem vyrukovali proti soupeři již pod oficiálním názvem HC Turnov 1931 naši hokejisté. Již od úvodního vhazování bylo jasné, že za delší konec budou tahat hosté, ale strážce domácí klece Blažek odolával až do 10. minuty. Ta však stála za to, protože během ní se trefili hned dva Turnováci, přičemž si oba vyměnili své role. Po přihrávce Mizeríka se symbolicky jako první trefil kapitán Jágr, aby záhy totéž dopřál svému nahrávači! Poté Isach nepotřeboval ani čtvrthodinku, aby zkompletoval svůj první hattrick. Ten stál místo frýdlantského brankáře, jenž přepustil svůj post náhradníkovi Proškovi. Ovšem ten tím byl tak zaskočen, že než se našly jeho v kabině zapomenuté rukavice – lapačka s vyrážečkou – byl už při vstupu na led vyloučen za zdržování!
Po této kuriózní situaci však v každém případě dopadl lépe než jeho kolega, protože inkasoval už jenom třikrát. Po nejsilnější – prostřední turnovské třetině ve třetí části hry vychytal dokonce remízu. Poslední slovo sic patřilo Frýdlantu, ale branka Peška v 54. minutě už výrazné vítězství a zisk prvních tří mistrovských bodů Turnova nemohla v ničem ohrozit.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Dosavadní výsledky: Liberec – Lomnice 8:7pp, Děčín – Frýdlant 5:2, Lomnice – Děčín 7:5, Č. Lípa – Liberec 4:5.

7. Frýdlant v Čechách 2 0 0 2 4:13 0

PRO KOHO BUDE ŠŤASTNÝ, A PRO KOHO NE LETOŠNÍ 13. ROČNÍK NPL?
* LEDNÍ HOKEJ / Mantinely Zimního stadionu Ludvíka Koška již dávno duní odrazy puků a nárazy hokejistů, a to nejen při trénincích týmů HC Turnov 1931. Před domácí premiérou ligového A-týmu má za sebou dvě kola další, už 13. ročník Nejvyšší Pojizerské Ligy.

* HC Modřišice – HC SDH Hnanice 4:8 (1:3, 1:0, 2:5). Rozhodčí: Novotný, Mikule. Střelci: 2 Šálek, Vaníček, Marek – 4 L. Malý, Šourek, Stantejský, Vágenknecht, J. Malý, vyloučení 6:4.
Modřišice: Hataš – Jiránek, Hladík, Knížek, Krouza, – Šálek, Vaníček, Marek, Holán, T. Marek, J. Marek, Pelda.
Hnanice: Kašpar – Groh, Plechatý, Bubák, Mazánek – J. Malý, Vágenknecht, L. Malý, Šourek, Buchar, Stantejský.

* SDH Troskovice – HC Všeň Pojizeří 4:13 (1:6; 1:3; 2:4). Rozhodčí: R. Kopecký, Novotný, střelci: Procházka, Vondráček, Srba, Prokůpek – 4 Zahradník, 2 Kobosil, Egert, Lamač a Kutěj, Šulc, vyloučení 6:1.
Všeň: Zuzaňák – Fanta, Šťastný, Kučera, J. Pařízek – Kutěj, Lamač, Zahradník, Egert, Hofman, Kobosil, Šulc, Patočka, Koťátko.
Troskovice: Horáček – Drahoňovský, Machačný, Dobrý, Louda, – Prokůpek, J. Vondráček, M. Vondráček, M. Procházka, Vondrák, L. Procházka, Srba, Vařejčko, Kubec.

* HC Sokol Turnov – HC Performers Turnov 5:6 (2:2, 2:4, 1:0). Rozhodčí: Texl, Koňák, střelci: 2 Bartoš, Štrincl, Remsa, Šolc – 4 Jan Lhoták ml., Hujer, Brunclík, vyloučení 6:10.
Sokol: Procházka – P. Augsten, Bartoš, Schwarzkopf, Patka, – Konejl, Štrincl, Krim, Šolc, Remsa, Fajta, Lauko, J. Augsten, Dědeček.
Performers: M. Kopecký – Hujer, Kačírek, Černohouz, Roubíček – J. Janoušek, Brunclík, Jan Lhoták ml., Kolomazník, Jakub Lhoták, A. Kopecký, Janata, P. Janoušek, Cidlinský.

6. SDH Troskovice 2 0 0 2 6:33 0

Příští kolo: PÁ 14. 10. - 21:00 Hnanice – Všeň, SO 15. 10. - 20:00 Modřišice – Performers, NE 16. 10. - 20:15 Troskovice – Sokol Turnov.