Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - zima, namesti - panorama

Sport na Turnovsku >> ZÁKLADNÍ ČÁST HOKEJOVÉ KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ SE UZAVÍRÁ

ZÁKLADNÍ ČÁST HOKEJOVÉ KRAJSKÉ LIGY MUŽŮ SE UZAVÍRÁ

n201612050913_sport_207_016_hokejRozjetý Turnov válí a v sobotu přivezl body dokonce i z Děčína, kde porazil tamní ligovou rezervu 4:6. Rozhodla první třetina, v níž hosté zvítězili vysoko 1:4. Dalším hattrickem se tady blýsknul Maděra, dva góly přidal Mizerík a na půltucet završil Jan Zákoutský. V nabitém víkendu se červeno-bílí postavili v neděli ještě libereckému Slavoji, který hraje raději v Turnově než doma, protože tady chodí na zápasy hodně diváků – v neděli jich bylo 250!

* HC Turnov 1931 – HC Slavoj Liberec 4:7 (2:1, 1:4, 1:2). Branky 6. Petr Zákoutský, 17. Maděra, 25. Jágr, 48. Jiří Zákoutský. Rozhodčí Hrubý – Novák a Krejbich, vyloučení 5:6, využití 0:1, zásahy brankářů 40:32, diváků 250. Sestava: Petruželka – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Kysilka, Zbroj, Dám, Eichler – Mizerík, Jágr, Řezníček – Petr Zákoutský, Maděra, Isach – Žmolil, Majdič, Růzha.

V turnovské kleci dostal tentokrát přednost mladý Petruželka, a toho nechali spoluhráči na holičkách hned v úvodní minutě, když jenom přihlíželi, jak jej až na potřetí zblízka překonává Herda. Záhy však nejenže šikovnou tečí Kysilkovy střely od modré čáry vyrovnal Petr Zákoutský, ale díky brance produktivního Maděry v 17. minutě Turnov dokonce první třetinu vyhrál. Vedení mohlo být ještě navýšeno při dvouminutové hře pět na tři, ale nebylo z toho nic, naopak dvakrát z brejků nebezpečně zahrozil Slavoj.

Ten zcela opanoval hlavně prostřední část hry, i když to byl turnovský Jágr, kdo po luxusní přihrávce Mizeríka zvyšoval už na 3:1! Jenomže pak gólman Petruželka snadno propustil puk za svá záda a Liberečtí po chvíli polovlastním gólem Zbroje vyrovnali skóre. Rozhozené červeno-bílé řady pak inkasovaly ještě dvakrát a obrat byl tu. Ač Turnovští v posledním dějství zabrali, liberecké produktivity nedosáhli a z jejich tlaku rezultovala pouze branka Jiřího Zákoutského ve 48. minutě. Trenér Jankových pak ještě v závěru odvolal z branky Petruželku, ale byl to liberecký Tomíček, kdo do opuštěného obdélníku, byť s obtížemi dopravil puk po sedmé a stanovil tak konečný výsledek utkání.

Turnovští i přes nedělní prohru s týmem, na který ještě nevyzráli, udrželi vedoucí pozici a v posledním kole základní části je v sobotu 10. prosince čeká odveta s děčínskými Medvědy B. V doprovodném programu, který začíná již v 16.30 hodin u pamětní desky při vstupu na stadion, proběhne připomenutí 100. výročí narození sportovce a válečného letce Ludvíka Koška, jenž dal název novému turnovskému sportovišti.